Cambler

Życie z nadciśnieniem

Życie z nadciśnieniem

Jeśli jesteś wśród jednej na trzy osoby z wysokim ciśnieniem krwi, kursy są wiesz, że to podnosi ryzyko zawału serca, udaru mózgu lub niewydolności nerek. Dowiedz się więcej ›

Pomagają kontrolować wysokie ciśnienie krwi

Prawie jedna trzecia osób, ma wysokie ciśnienie krwi. Jeśli jesteś wśród nich, wiesz, że można zarządzać przy pomocy choroby lekarzem jest. W większości przypadków, wysokie ciśnienie krwi reaguje na leczenie, ale sukces leczenia należy do Ciebie.

Normalne ciśnienie krwi jest każdy czyta mniej niż 120/80. Jeśli odczyt ciśnienia krwi wynosi od 120/80 i 139/89, masz "prehypertension," co oznacza, że ​​są narażone na rozwój nadciśnienia tętniczego, jeśli nie podejmiemy działań, aby temu zapobiec. Wysokie ciśnienie krwi jest czytanie 140/90 lub wyższe.

Nawet jeśli nie masz wysokie ciśnienie krwi lub nadciśnienie, to jest dobry pomysł, aby uzyskać ciśnienie krwi sprawdzane raz w roku. To dlatego, że wysokie ciśnienie krwi zazwyczaj nie daje objawów, które można zobaczyć lub poczuć.

Dowiedz się więcej sposobów kontrolowania swoje wysokie ciśnienie krwi ›

Kontrolowania nadciśnienia z dietą DASH

Co jesz może pomóc obniżyć ciśnienie krwi i zmniejszyć ryzyko udaru mózgu i choroby serca.

Jedną z takich diet, diety przestałem Nadciśnienie podejścia (dieta DASH), wykazano, aby zmniejszyć ciśnienie krwi. Ta dieta jest niska zawartość tłuszczów nasyconych, cholesterolu i tłuszczu całkowitego i podkreśla owoce, warzywa i produkty mleczne o niskiej zawartości tłuszczu.

Według Krajowego serca, płuca i krew Institute (NHLBI), ciśnienie krwi może być niezdrowe, nawet jeśli pozostaje on tylko nieznacznie powyżej 120/80 mm Hg. Wyższa powyżej tego poziomu, tym większe ryzyko dla zdrowia. Z biegiem czasu, wysokie ciśnienie krwi sprawia, że ​​praca serca zbyt trudne, co może spowodować udar mózgu, stwardnienie tętnic, niewydolności serca, choroby nerek, a nawet ślepoty.

Dowiedz się więcej o diecie DASH ›