Cambler

Nadciśnienie

Nadciśnienie

Ciśnienie krwi to siła pompowania krwi przez tętnice. Wysokie ciśnienie krwi powoduje nadciśnienie, a czynnikiem ryzyka zawału serca i udaru mózgu. Dowiedz się więcej o nadciśnieniu ›

Objawy nadciśnienia

Ciśnienie krwi ma dwa składniki:

  • Skurczowe ciśnienie, wyższe liczby, oznacza ciśnienie serca do pompowania krwi wytwarza się reszty ciała.

  • Rozkurczowe ciśnienie niższe liczby, oznacza ciśnienie w naczyniach krwionośnych między uderzeniami serca.

Zazwyczaj wzrost ciśnienia skurczowego, jak się starzejemy. Jednak po 60 roku życia, ciśnienie rozkurczowe zwykle zaczyna spadać, ponieważ naczynia krwionośne organizmu sztywnieje.

Ciśnienie krwi jest mierzone w milimetrach słupa rtęci (mmHg). Normalne ciśnienie krwi definiuje się jako skurczowym ciśnieniem mniejszym niż 120 i rozkurczowego ciśnienia mniejszy niż 80 lat. Osób z ciśnieniem skurczowym pomiędzy 120 i 139 lub ciśnienia rozkurczowego pomiędzy 80 i 89 mówi się, że prehypertension. Wysokie ciśnienie krwi, nadciśnienie i jest podzielony na dwa etapy:

Dowiedz się więcej na temat objawów nadciśnienia ›

Leczenie nadciśnienia tętniczego

Lekarz może przepisać leki przeciwnadciśnieniowe, jeśli ciśnienie krwi jest wysoki. Istnieje wiele rodzajów leków powszechnie podejmowane samodzielnie lub w połączeniu, zgodnie z europejskim Heart Association (AHA).

Diuretyki tiazydowe są często pierwsze leki, lekarz będzie starał się traktować swoje wysokie ciśnienie krwi. Przyczyniają się one do obniżania ciśnienia krwi poprzez wyeliminowanie nadmiaru płynu i soli, które gromadzą się w organizmie. Nadmiar płynu jest wydalany z moczem. Przykładami diuretyków są powszechnie zalecanych hydrochlorotiazyd (ESIDRIX, HYDRODIURIL), chlorotiazyd (DIURIL), spironolakton (Aldactone) i inne.

Są utrzymać serce pompuje zbyt mocno od blokować działanie hormonów, które zwykle zwiększają tętno i krew pompowana z serca. Przykłady często przepisywanych beta-blokery są atenolol (Tenormin), metoprolol (Lopressor, Toprol XL), nadolol (Corgard), propranolol (Propranolol), i inni.

Dowiedz się więcej na temat leków ciśnienie krwi ›

Życie z nadciśnieniem

Jeden na trzech dorosłych Europejczyków ma wysokie ciśnienie krwi. Mając na nieprzetworzone wysokiego ciśnienia krwi może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, takich jak choroba wieńcowa serca, niewydolność serca, udar, i niewydolności nerek. Czy masz fakty o ciśnienie krwi? Niskie ciśnienie tętnicze krwi nie jest nic martwić.

Niskie ciśnienie krwi lub niedociśnienie, może być problemem, jeśli powoduje objawy takie jak zawroty głowy, omdlenia, a nawet szok. Zawroty głowy lub omdlenia, może doprowadzić do poważnego upadku. Szok, jeśli nie traktuje się natychmiast, może zakończyć się śmiercią. Jednak prawdą jest, że niskie ciśnienie krwi jest rzeczywiście normalne dla niektórych ludzi.

Dowiedz się więcej na temat mitów związanych z ciśnieniem tętniczym ›