Cambler

Mężczyźni i bóle głowy

Dla większości mężczyzn, sporadyczne bóle głowy nie jest niczym więcej niż gulę w trakcie męczącego dnia. Ale dla niektórych z nas, bóle głowy są większym problemem. Dowiedz się więcej o głównych rodzajów bólów głowy - wśród odmian 200-plus - i jak zmiany w stylu życia i leki bez recepty może zmniejszyć ich wpływ na Twoje życie.

Bóle głowy typu napięciowego

Bóle głowy typu napięciowego jest najczęstszym rodzajem bólu głowy. Są one zwykle łagodne do umiarkowanego. Ale niektórzy ludzie się poważne bólów głowy, a niektóre mają ich 3 lub 4 razy w tygodniu.

Typowy głowy typu napięciowego powoduje ból tępy ściskającej na po obu stronach głowicy. Można poczuć się jak twoja głowa jest w imadle. Twoje ramiona i szyja może boleć. Niektóre bólów głowy są wywoływane przez zmęczenie, emocjonalnego stresu lub problemów dotyczących mięśni lub stawów szyi lub żuchwy. Najbardziej trwa 20 minut do 2 godzin.

Można traktować okolicznościowe bóle głowy typu napięciowego, z ponad-the-counter leki przeciwbólowe, takie jak paracetamol, aspiryna lub ibuprofen. (Zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami na etykiecie, a nie przyjmować więcej niż zalecana.) Pad ogrzewania lub ciepły prysznic może pomóc, niektórzy ludzie czują się lepiej z krótką drzemkę lub lekką przekąskę.

Jeśli masz częste bóle głowy typu napięciowego, spróbować zidentyfikować wyzwala tak można ich uniknąć. Nie daj się przemęczony lub opuszczaj posiłków. Dowiedz się technik relaksacyjnych. Jeśli zaciska szczęki lub szlifować swoje zęby w nocy, strażnik usta mogą pomóc.

Jeśli te metody nie działają, lekarz może przepisać silniejszy zabójca bólu lub zwiotczające mięśnie do kontroli bólu, lub trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, które pomogą uniknąć częstych ataków.

Migreny

Migreny występują rzadziej niż bóle głowy typu napięciowego, ale są zazwyczaj o wiele bardziej dotkliwe. W trakcie roku, około 6% ludzi będzie mieć co najmniej jedną migreny.

Neurolodzy uważają, że migreny są spowodowane zmianami w mózgu dopływu krwi i aktywności komórek nerwowych. Genetyka odgrywają rolę, gdyż 70% osób cierpiących na migrenę co najmniej jeden blisko spokrewniony z tym problemem.

Mimo, że migrena może dalej bez ostrzeżenia, często zaliczane przez wyzwalacz. Wyzwalacze różnią się od osoby do osoby, ale poszkodowany migrena zwykle pozostaje wrażliwy na tych samych wyzwalaczy. Niektórzy mężczyźni mogą uniknąć migreny po prostu unikanie wyzwalaczy. Główne migreny wywołuje dla mężczyzn obejmują

 • zmiany klimatyczne, takie jak wzrost wilgotności lub ciepła

 • brak snu lub oversleeping

 • zmęczenie

 • emocjonalny stres

 • sensoryczne, takie jak wyzwalacze lub migający jasnych świateł, hałas i silne zapachy

 • wyzwalacze diety, takie jak brakujący posiłek, alkohol, zwłaszcza czerwone wino, czekolada, azotany w wędliny i ryby, sery wieku i wzrost lub spadek kofeiny.

Typowa migrena obejmuje poważne pulsujący lub pulsujący ból po jednej stronie głowy, często na środku oka lub skroni. Migreny często zaczynają się w godzinach wieczornych lub w czasie snu. W niektórych mężczyzn, ataki są poprzedzone kilku godzinach zmęczenia, depresji i ospałości lub przez drażliwość i niepokój.

Około 20% migreny to objawy tzw aura, które mogą obejmować migające światła, chwilową utratę zdolności widzenia, halo, błyskotki i falistych linii. Aury może także powodować drętwienie lub mrowienie po jednej stronie ciała, szczególnie twarzy lub rękę. U niektórych pacjentów objawy aury bez uzyskania bóle głowy.

Ból jest często ciężka i jest opisany jako pulsujący lub pulsacyjne. Nudności jest powszechne, a wielu chorych na migrenę mają łzawienie, katar lub zatorów. Jeśli te objawy są widoczne, mogą prowadzić do błędnego rozpoznania bóle zatok.

Bez skutecznego leczenia ataków migreny zwykle przez 4 do 24 godzin. Kiedy cierpi na migreny, nawet 4 godziny to zbyt długo - i dlatego wczesne leczenie jest tak ważne.

Jeśli złapany w jego najwcześniejszych stadiach, może być w stanie kontrolować migrenę z bez recepty lekami przeciwbólowymi. Paracetamol, aspiryna, ibuprofen, naproksen i kombinacje leków przeciwbólowych i kofeiny są skuteczne tak długo, jak wziąć pełną dawkę bardzo wcześnie w ataku.

Czasami trwa to leki na receptę, aby zatrzymać migreny. Większość lekarzy zwracają się do tryptany, które są dostępne w postaci tabletek, spraye do nosa lub zastrzyków, że pacjenci dają się. Tryptany zapewnić całkowite ustąpienie w ciągu 2 godzin do nawet 70% pacjentów; odpowiedź jest najlepsza, jeżeli leczenie zostanie rozpoczęte wcześnie. Ponieważ tryptanów może wpływać przepływ krwi do serca, a także głową, ludzie z chorobą wieńcową lub poważnych chorób serca czynniki ryzyka nie powinien ich używać. Ludzie, którzy biorą leki przeciwdepresyjne SSRI w rodzinie nie może używać tryptany.

Starsze leki na migrenę może mieć znaczenie dla niektórych ludzi. Inni potrzebują anty-nudności leki, silniejsze leki przeciwbólowe na receptę, a nawet krótki kurs sterydów. Pamiętaj jednak, że nadużywanie może prowadzić do odbicia głowy i błędne koło leków i bóle głowy.

Jeśli cierpisz częstych ataków - 2 lub 3 tygodnie - rozważyć leki zapobiegawcze. Najbardziej skuteczne rodzaje leków są beta-blokery, niektóre leki przeciwdepresyjne i niektóre Leki przeciwpadaczkowe. Lekarz wybierze leki oparte na ogólnej choroby medycznych. Może trzeba wypróbować kilka leków lub kombinacji czynników. Niektórzy mężczyźni mogą korzystać ze skierowania do specjalisty, ból głowy.

Klastrowe bóle głowy

Bóle głowy klastra są mniej popularne niż typu napięciowego bólu głowy lub migreny, a około sześć razy częściej niż kobiety dotykają mężczyzn. Typowy pacjent jest mężczyzna w średnim wieku, palacz. Bóle głowy są w klastry, z 1 do 8 ataków dzień występujących w ciągu 1 - do 3 - miesięcznego okresu. Centra bólu po jednej stronie głowy, w szczególności oka, które mogą stać się czerwony i wodnisty. Powieka może opadać, i nos działa lub jest zablokowany. Klastrowe bóle zaczynają się nagle i trwają od 30 do 60 minut. Większość osób cierpiących się niespokojny i pobudzony podczas ataku. Nie są w stanie usiedzieć więc chodzić lub biegać w miejscu. Terapia tlenowa inhalacja może pomóc. Tryptan leku jest często skuteczne, zwłaszcza w przypadku podawania przez wstrzyknięcie. Leki, które mogą pomóc zapobiegać atakom m.in. werapamil i lit.

Inne przyczyny bólów głowy

Zapalenie zatok. Ostre zapalenie zatok powoduje ból na czole, wokół nosa i oczu, na policzkach lub w górnych zębów. Pochylając się do przodu zwiększa ból. Gruba wydzielina z nosa, przekrwienie są również typowe objawy. Gdy ostra infekcja ustępuje, ból znika. Zapalenie zatok nie jest częstą przyczyną przewlekłych lub nawracających bólów głowy.

Lody. Niektórzy ludzie rozwijają nagłe, ostre bóle głowy, gdy zjem coś zimnego. Ból jest na w mniej niż minutę. Jeśli przeszkadza bóle głowy lody, spróbuj jeść powoli i ogrzewając zimne jedzenie z przodu ustach przed połknięciem.

Ćwiczenia i seks. Nagłe, męczący wysiłek może przynieść na ból głowy. Stopniowe rozgrzewki lub traktowanie leków przeciwzapalnych przed treningiem może pomóc. Stosunek płciowy może również powodować ból głowy, leki stosowane w zapobieganiu migreny może pomóc.

Leki. Wiele leków może powodować bóle głowy, jako skutek uboczny. Jeśli uważasz, że lek jest przyczyną bólu, skontaktować się z lekarzem, ale nie przerywać leczenia na własną rękę.

Nadużywanie leków przeciwbólowych. Rebound bóle głowy są spowodowane przez nadużywanie leków przeciwbólowych i innych leków ból głowy. W przypadku zażycia zbyt wielu leków, organizm przyzwyczaja się do nich. Jak mijać, bóle głowy przychodzi na, więc wziąć kolejną dawkę. Kontrolować to błędne koło, stożek leki ból głowy powoli z pomocą lekarza.

Czerwone flagi

Drobne bóle głowy jest niewiele więcej niż uciążliwości. Ale jeśli ból jest ostry lub nietypowe, mogą martwić udarów mózgu, nowotworów lub zakrzepów. Mimo, że takie problemy są rzadkie, są znaki ostrzegawcze, że ból głowy wymaga pilnej opieki:

 • Bóle głowy, że pierwsze 5 lat rozwijać przed lub po 50 roku życia

 • Główną zmianą w strukturze firmy migren

 • Zazwyczaj ciężkie "najgorszy ból głowy kiedykolwiek"

 • Bóle głowy, którym towarzyszy gorączka, sztywność karku, dezorientacja, zwiększona czujność lub pamięci, lub objawy neurologiczne, takie jak zaburzenia widzenia, niewyraźna mowa, osłabienie, drętwienie lub napadów

 • Bóle głowy, którym towarzyszy bolesny czerwonych oczu

 • Bóle głowy, którym towarzyszy ból i tkliwość w regionach doczesnych skóry głowy

 • Bóle głowy, które należy wykonać cios w głowę

 • Bóle głowy, które uniemożliwiają normalne codzienne czynności

 • Bóle głowy, które przychodzą na gwałtownie, zwłaszcza jeśli Cię obudzić

 • Bóle głowy, które się systematycznie gorsze

 • Bóle głowy u chorych na raka lub z upośledzeniem układu odpornościowego