Cambler

Podnieś swój poziom energii przez sen, odżywianie, ćwiczenia

Półki w sklepach ze zdrową żywnością jęczą pod ich ciężarem - pigułki Super witaminy, wyciągi i inne tabletki i toniki, które obiecują odnowiony zapał i energię.

Nic dziwnego, że lekarze zachęcam ostrożność w stosowaniu tych produktów. Ich rada: zamiast popping pigułkę przywrócić dawno zaginionego wigor, spróbuj podpierając poduszkę pod głowę i się do łóżka wcześniej. Więcej snu, regularne ćwiczenia i lepsze odżywianie naturalne sposoby promowania większej witalności.

To proste. Jeśli jesteś w zasadzie zdrowy, wszystko to ma zwiększyć swój poziom energii jest zobowiązanie do wielkiej trójki:

  • Jedz zdrowe, żywność w składniki odżywcze.

  • Wyspać.

  • Twoje ciało porusza się z programu ćwiczeń.

Odżywianie

Z czasem na wagę złota, to czasem łatwiej pominąć posiłki lub "wypas", na co jedzenie jest dostępne. Ale trzeba zdyscyplinować się jeść zdrowe posiłki, które dostarczają odpowiednią ilość kalorii, aby utrzymać zdrową wagę, mówią lekarze.

USDA 2005 Dietary Guidelines for ludzi poleca pewną liczbę kalorii każdego dnia do trzech różnych poziomów aktywności fizycznej.

Poziom aktywności

Płeć

Wiek (lata)

Osiadły

Umiarkowanie aktywne

Aktywny

Kobieta

Mężczyzna

Jedzenie to paliwo. Jeśli nie jesz wystarczająco dużo, będziesz zabraknie energii, jeśli zjesz za dużo, nadmiar jest przechowywane w tłuszczu i przyrost masy ciała.

Oprócz wystarczającej ilości kalorii, trzeba uzyskać odpowiednie ilości trzech podstawowych grup żywności. Wytyczne żywieniowe zalecają od 10 do 25 procent kalorii powinno być białko (fasola, orzechy, soja, mięso, drób, jaja i produkty mleczne), 55 procent z włókien powinna być bogata w węglowodany, 20 do 35 procent z tłuszczów powinno być (tylko 10 procent z tłuszczów nasyconych). Aby osiągnąć te cele, dorośli powinni starać się spożywać 2 szklanki dziennie o różnych całe, świeże, mrożone, konserwowane lub suszone owoce, 2 ½ filiżanki dziennie z wielu różnych kolorowych warzyw, 6 uncji ziaren dziennie (3 uncje z których powinny być z pełnego ziarna), i 3 szklanki mleka dziennie bez tłuszczu lub o niskiej zawartości tłuszczu lub innych produktów codziennego.

Ćwiczenie

Przed rozpoczęciem ćwiczeń, należy porozmawiać z lekarzem o tym, co jest dla Ciebie. Eksperci zalecają się 30 do 60 minut ćwiczeń tlenowych umiarkowanej intensywności powyżej zwykłej działalności przez większość dni w tygodniu. Umiarkowana aktywność aerobik jest określony przez Centrum Kontroli i Prewencji Chorób w jakiejkolwiek działalności, która zwiększa się tętno i oddech, ale nadal pozwala na prowadzenie rozmowy podczas ćwiczeń. Jeśli jesteś zbyt zdyszany rozmawiać, ćwiczysz na energicznym poziomie.

Sen

Według Narodowego Instytutu Chorób Neurologicznych i uderzenie, pojawi snu niezbędne dla naszego układu nerwowego, aby działać poprawnie. Zbyt mało snu pozostawia nas senność i brak koncentracji następny dzień i upośledza pamięć i sprawność fizyczną. Dla większości osób dorosłych, 7 do 8 godzin w nocy wydaje się być najlepszym ilość snu, chociaż niektóre osoby mogą potrzebować nawet tylko 5 godzin lub nawet 10 godzin snu dziennie.

Najważniejsze jest to, że trzeba wyspać się zatrzymać w pełni czujny przez cały czas jesteś na jawie. Jeśli nie jesteś ostry aż do snem, sen eksperci mówią, że potrzebujesz więcej odpoczynku.

Jeśli sen jest często przerywane przez problemy emocjonalne lub fizyczne, lub przyjmowanych leków, należy porozmawiać z lekarzem. Ty i Twój lekarz wypracować strategię snu, aby pomóc Ci odzyskać koncentrację i energię.

Wprowadzenie go razem

Następnym razem, gdy czujesz się zaniedbany i myślę, że to dlatego, że nie bierzesz odpowiednie pigułki witaminowe, rozważyć Big Three - sen, dieta i ćwiczenia. Są to cegiełki, które daje wystarczająco dużo energii przez cały dzień.