Cambler

Dotknij moc wody

Woda jest jednym z najważniejszych części swojej diety. Z, słońce, lato w pełni sił, pamiętając, aby pić tyle wody jest jeszcze bardziej istotne dla zdrowia.

Twój organizm potrzebuje wody do podstawowych reakcji chemicznych zachodzących. W rzeczywistości stanowi woda do dużo masy ciała (około 60 procent mężczyzn i 50 procent kobiet). Kiedy nie pić tyle wody, organizm nie może funkcjonować w najlepszym wydaniu. Jako odwodnienie zestawy, będziesz czuć się zmęczony, ospały, a może masz problemy z wyraźnie myślenia.

Woda jest również kluczowe znaczenie dla systemu chłodzenia organizmu. Gdy twoje ciało nagrzewa się, ze względu na upalny dzień lub z powodu aktywności fizycznej, na przykład-mózg sygnalizuje twoje gruczoły potowe do produkcji potu. Korpus jest chłodzona przez odparowanie potu przez skórę. Jeśli odwodnione, organizm nie może pocić wystarczy zachować spokój.

Ile potrzebujesz?

Dokładnie, ile trzeba wypić, zależy od tego, kogo zapytać. Według Europejskiego Stowarzyszenia Dietetycznego, należy spojrzeć na kolor moczu: Jeśli pijesz wystarczająco dużo wody, mocz będzie blada jak lemoniady, a nie ciemniejszy jak sok jabłkowy.

Utrata masy ciała jest również dobry wskaźnik. Przez ważenie się przed i po spędzać czas w słońcu, można powiedzieć, ile należy pić. Dla każdego funta można stracić, pić 16 do 24 uncji wody.

Institute of Medicine (IOM) zaleca, aby kobiety się 91 uncji wody dziennie (około 11 ½ szklanki) i mężczyzn około 125 uncji dziennie (około 15 ½ szklanki). Liczby te odnoszą się do całkowitej ilości wody, z napojów i żywności. IOM mówi, że większość ludzi może korzystać z pragnienia jako przewodnik, kiedy potrzebują nawodnienia. Sportowców i osób starszych, jednak nie może się pić przed jesteś już odwodniony. Sportowcy i osoby starsze należy ustawić razy do picia, a nie opierać się na pragnienia.

Trzymać się wody i innych napojów niskokalorycznych. Sportowych napojów zwykle nie są konieczne chyba że udział w intensywnej aktywności fizycznej przez długie okresy czasu. I nie tylko pić wodę, jeść to, też, ładując się na owoce i warzywa. Oni pełen wody.