Cambler

Wazektomia

Co to jest?

Wazektomia jest niewielki zabieg chirurgiczny, który odbywa się do człowieka, sterylne (nie można ojcostwa). Procedura jest zwykle wykonywane przez urologa, specjalista, który zajmuje się w męskim układzie rozrodczym. A kawałki wazektomii lub bloki nasieniowodów, przewodu, za spermy od jądra do dodania do nasienia. Istnieją dwa nasieniowodu, po jednym dla każdego jądra po każdej stronie. Po nasieniowodu są cięte lub zablokowane, plemniki nie mogą przejść z miejsca, gdzie są produkowane, jądra, do zbiornika, gdzie są przechowywane nasienie i wydzielina gruczołu krokowego (wydzielina z gruczołu krokowego). To połączenie spermy i wydzielinie z gruczołu krokowego, które umożliwiają spermy przeżyć. Podczas wytrysku nasienia zawierającego ten płyn jest wyrzucany przez kanał i przez wytrysku prącia podczas orgazmu. Po wazektomii, człowiek może nadal mieć normalną erekcję, normalny stosunek seksualny i normalne wytrysku nasienia, ale wytrysk spermy jest wolne i nie może zapłodnić samicę partnera seksualnego.

Około 500.000 Wazektomia zakończeniu każdego roku w Europie. Ta procedura trwa zwykle tylko 15 do 20 minut, a prawie wszystkie Wazektomia odbywa się w gabinecie urologa lub ambulatoryjnych sali operacyjnej.

Wazektomia jest przeznaczony do produkcji stałego sterylizacji. Specjalne mikrochirurgii może odwrócić wazektomii i przywrócić płodność, w niektórych przypadkach, ale nie ma gwarancji, że płodność lub odwrócenia wazektomii będzie udany. To delikatne postępowanie jest kosztowne i skuteczne jedynie w 60-70% przypadków. Jeśli masz nawet najmniejsze wątpliwości, kończąc swoje szanse na przyszłość ojcostwa, to należy rozważyć zastosowanie innej formy kontroli urodzeń, która jest łatwiej odwracalne. Mimo że mąż nie potrzebuje zgody swojej żony, aby ten zabieg, to jest odpowiedni dla niego w celu omówienia jego wazektomii z nią wcześniej.

Co to jest wykorzystywane do

Wazektomia jest używany do sterylizacji (męskiej kontroli urodzeń ). Po wazektomii, człowiek może nadal mieć normalną erekcję, stosunek płciowy, i wytrysk, ale nie będzie w stanie ojciec dzieci. Nie ma zmian w pożądania seksualnego i libido po wazektomii.

Przygotowanie

Bo wazektomia jest prawie zawsze w warunkach ambulatoryjnych, które odbywa się w znieczuleniu miejscowym, nie musisz nic robić, aby przygotować. Jeśli z jakiegoś szczególnego powodu Twój wazektomia musi być wykonane w znieczuleniu ogólnym (jesteś nieprzytomny w trakcie postępowania), lekarz powie, nie jeść i nie pić przez określony czas wcześniej.

Jak to się robi

Po znieczulenie jest stosowane w celu znieczulenia obszaru w mosznie (SAC, który zawiera jądra), procedura zostanie wykonana, wazektomia odbywa się za pomocą jednej z dwóch metod:

  • Tradycyjna wazektomia - Za pomocą skalpela, chirurg czyni jeden lub dwa małe nacięcia (kawałki) w skórze moszny (SAC, który zawiera jądra) w pobliżu podstawy prącia (jedno nacięcie dotrzeć nasieniowodu z każdego jądra). Po nasieniowodu są odsłonięte, są cięte w celu zapobieżenia zdolność plemników do podróży. Opcje obejmują cięcia rur i wiążąc końce, palenie rury z gorącą narzędzia (elektrokoagulacji), lub blokuje je z klipów chirurgicznych. Dwie małe nacięcie na mosznie następnie zamyka się dwoma lub trzema małymi ściegami.

  • Wazektomia bez skalpela - W tym mniej inwazyjnego, tylko małe nacięcia są konieczne. Chirurg czyni jeden lub dwa przebicia aby uzyskać dostęp do nasieniowodu. Przebicie się rozszerzyły się lekko, a następnie cięcia chirurg lub bloki każdy nasieniowodów. Miejsca wkłucia może być pokryte z małym opatrunkiem. Nie są wymagane żadne szwy.

Uzupełnienie

Po swoim wazektomii, może czuć pewien niewielki dyskomfort w okolicy. Zwykle może być zwolniony z Sportowe, lodu opakowanie i bólu bez recepty leki. Nie może być jakiś czarny i niebieski siniaki na skórze moszny i pachwiny. Wielu mężczyzn wybrać dla unikać wysiłku dwóch do trzech dni, aby zmniejszyć ich dolegliwości. Lekarz może również zalecić, aby powstrzymać się od seksu przez kilka dni.

Po swoim wazektomii, to zajmie od jednego do sześciu miesięcy dla wszystkich żywych plemników przejść z twojego układu rozrodczego. W związku z tym, trzeba będzie użyć innego wiarygodnego formę kontroli urodzeń, dopóki lekarz nie potwierdzi, że są sterylne. Nastąpi to poprzez sprawdzenie próbkę nasienia do ruchu plemników. Lekarz poinformuje Cię, gdy nasienie jest wolne od plemników.

Ryzyko

Większość mężczyzn odzyskać od wazektomii bez żadnych problemów. Sporadycznie mogą wystąpić drobne komplikacje, w tym infekcje, krwawienie, zasinienie i obrzęk. W kilku ludzi, płyn będzie gromadzić pobliżu jądra lub kieszonce plemników utworzą pod skórą. To zazwyczaj poprawi na własną rękę, choć czasem jest potrzebna druga operacja spuścić ten płyn. Rzadko, najpierw wazektomii zdoła całkowicie wysterylizować człowieka i wazektomia będzie musiał zostać powtórzony.

Kilka starszych badań wywołało obawy, że wazektomia zwiększać ryzyko mężczyzny z rakiem prostaty. Jednak ostatnie badania nie wykazała żadnego związku między rakiem prostaty i wazektomii. Stowarzyszenie było prawdopodobnie ze względu na fakt, że ludzie, którzy pożądane wazektomii były starsze i odwiedzaliśmy urologa, który może zrobić ogólny urologicznego oceny, które obejmowały badania na raka prostaty.

Kiedy zadzwonić profesjonalny

Po wazektomii, natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli:

  • Opracować gorączkę.

  • Twoja witryna wazektomii wycieka krew lub ropę.

  • Rozwijać znaczny ból lub obrzęk w miejscu wazektomii.

Mimo, że wazektomia nie powinny kolidować z seksualnością człowieka, kilka mężczyźni doświadczają trudności psychologiczne, które wpływają na sprawność seksualną. Jeśli się to zdarzy, nie wstydź się, aby omówić sytuację z lekarzem.

Dodatkowe informacje

Federacja Planowanego Rodzicielstwa Ameryki
http://www.plannedparenthood.org/
434 W. 33rd St
New York, New York 10001
Telefon: 212-541-7800
Numer bezpłatny: 1-800-230-7526
Fax: 212-245-1845
E-mail: