Cambler

Urazy sportowe: kiedy wezwać lekarza

Urazy sportowe mogą być ostre urazowe, które wymagają natychmiastowej pomocy lekarskiej, lub przewlekłe urazy nadużywać. Kiedy należy traktować kontuzji sportowej siebie, i kiedy należy przestać grać, aż pojawi się z lekarzem? Oto kilka urazów sportowych, które powinieneś wiedzieć.

Urazy głowy / kontuzje

Nie ryzykuj wstrząsu mózgu lub innego urazu głowy.

Mózg składa się z tkanki o konsystencji żelatyny i zazwyczaj amortyzowany przez płyn mózgowo-rdzeniowy. Wstrząs mózgu występuje wtedy, gdy mózg uderzy kostnej powierzchni czaszki. Urazy, które mogą wystąpić do mózgu w wstrząśnienia są siniaki, rozrywając naczynia krwionośne, rozciąganie włókien nerwowych i wzrost ciśnienia wewnątrz czaszki w wyniku krwawienia lub obrzęk. W wstrząsem, normalne funkcjonowanie mózgu zależy.

Wstrząsy mogą być spowodowane przez uderzenie w głowę lub szybkiego zwalniania, który powoduje mózg slosh wewnątrz czaszki. Według Centers for Disease Control and Prevention (CDC), 1,6 mln do 3,8 mln kontuzje sportowe, ze względu na związane z rekreacją i działania-występują w każdym roku.

Europejskie Stowarzyszenie Chirurgów Neurologicznych (AANS) mówi, że około 300.000 kontuzje występują każdego roku w szkole średniej, uczelni i zawodowych piłkarzy i że ryzyko wstrząsu mózgu w futbolu jest od trzech do sześciu razy większe w graczy, którzy mieli poprzednią wstrząs mózgu.

W większości przypadków, wstrząsy nie powoduje utratę przytomności. Jeden wstrząs mózgu zazwyczaj nie powoduje trwałego uszkodzenia, ale AANS ostrzega, że ​​nie ma czegoś takiego jak "łagodny wstrząs mózgu."

Służby zdrowia powinny być zawsze konsultowane, zwłaszcza, jeśli którykolwiek z tych objawów:

Objawy u osób dorosłych, które wymagają natychmiastowej pomocy medycznej:

 • Bóle głowy, że jeszcze gorzej

 • Osłabienie, drętwienie lub zmniejszona koordynacja

 • Powtarzające się wymioty

 • Nie może być obudzony

 • Mają jeden uczeń - czarny części w środku oka - większe niż inne

 • Drgawki lub napady

 • Niewyraźna mowa

 • Coraz bardziej zdezorientowany, niespokojny lub poruszony

Objawy u dzieci, które wymagają natychmiastowej pomocy medycznej:

 • Wszelkie niebezpieczeństwa znaki dla dorosłych (patrz powyżej)

 • Dziecko nie przestaje płakać

 • Dziecko nie może się pocieszyć

 • Dziecko nie będzie pielęgniarka lub jeść

Syndrom post-wstrząs mózgu może wystąpić do osób, które cierpią na uraz głowy. Mogą one mieć słabą pamięć i koncentrację, ból głowy, zmęczenie i zawroty głowy przez kilka tygodni lub miesięcy po urazie. U dzieci, które nawet umiarkowany wstrząs mózgu, nie może być wzrost drażliwość, agresywne zachowanie i podłość na okres do jednego roku. AANS zaleca, że ​​sportowcy nie wrócić do gry, podczas gdy oni mają te objawy, i że ci, którzy mieli powtarzające się kontuzje powinny rozważyć zakończenie udziału w tym sporcie.

Urazy szyi

Szyja wspiera głowę i jest bardzo elastyczny, tak wiele obrażeń szyi występuje od upadku lub nagłego szarpnięcia głowy (kręgów szyjnych). Ból szyi może być spowodowane przez szczepy, skręcenia lub złamania. Szczepy i skręcenia są urazy mięśni i więzadeł. Ból może również pochodzić z uszkodzenia nerwów, że oddział od szyi do ramion i rąk. Działanie, które szkodzi szyi nie musi być nagle. Uraz może wystąpić w okresie czasu od działań, które szczep szyi, takich jak jazda na rowerze górskim i jazdy konnej.

Objawy wskazujące lekarskiej jest konieczne:

 • Ból szyi po kontuzji, jeśli ból jest ostry, człowiek nie powinien być przeniesiony i awaryjne personel medyczny powinien być nazywany

 • Ból lub drętwienie promieniujące w dół ramię, lub słabość w ramieniu

 • Ból trwa przez okres czasu

Jeśli ciężkie bóle szyi występuje po kontuzji, tak jak w wypadku drogowego, wypadku nurkowego lub upadku, profesjonalny, takich jak sanitariusz, powinien unieruchomić osobę w celu uniknięcia dalszego uszkodzenia i ewentualnej paraliżu. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej.

Natychmiastowa opieka medyczna powinna być także nawiązana, kiedy szkoda powoduje ból w szyi, które promieniuje w dół ramiona i nogi. Promieniujący ból lub drętwienie rąk i nóg, który powoduje osłabienie ramion lub nóg, bez znacznego bólu szyi powinny również zostać ocenione.

Leczenie bólu szyi zależy od przyczyny. Najczęściej połączenie odpoczynku, lekarstw i unieruchomienia są udane. Jeśli nie są one skuteczne, potrzebne są fizykoterapia i czasami zabieg.

Ścięgna łokcia

Kolanko są utworzone przez trzy kości: kości górnego ramienia (ramiennej) i dwóch kości przedramienia (promieniowej i łokciowej). Dwa kostnych pokręteł na końcu ramiennej nazywane epicondyles. Ścięgien mięśni do kości załączyć na epicondyles. Mięśnie te przenieść nadgarstka i palców. Nadużywanie tych mięśni w sporcie lub innych działań może spowodować, że do stanu zapalnego ścięgna lub podarte. Ta choroba jest powszechnie znany jako "łokieć golfisty" lub "łokcia tenisisty".

Objawem jest ból ścięgna łokcia podczas wykonywania czynności, które mają na nadgarstek i palce, np. za pomocą śrubokręta, młotka lub nożyczek. Ból może kontynuować nawet wtedy, gdy ręka odpoczywa.

Leczenie zazwyczaj jest reszta z działań, które powodują ból i lodu na ból okolicy kilka razy dziennie przez 20 minut.

Skontaktować się z lekarzem, jeśli ból nie ustępuje. Lekarz może zalecić ćwiczenia wzmacniające i sposoby modyfikowania swoich działań, takich jak pasy zmniejszających stres na ścięgien lub szelki. Over-the-counter lub przepisanych leków może zmniejszyć stan zapalny i złagodzić ból. Inne zabiegi są kortyzon strzałów i chirurgia.

Urazy barku

Ramię składa się z trzech stawów. Stawu ramiennego jest przegub kulowy łączący obojczyk (obojczyk) do górnej kości ramiennej (kości ramiennej). Acromioclavicular wspólne łączy łopatki (łopatka) do obojczyka. Trzecia wspólna, scapulothoracic, dołącza łopatki do tylnej części klatki piersiowej. Stożka rotatorów, cztery mięśnie otaczające ramię, ustabilizować go. Ścięgna dołączyć te mięśnie kości. Bursa, lub małe wypełnione płynem pęcherzyki, zmniejsza tarcie podczas ruchów ramienia.

Ramię jest najbardziej elastyczny stawów w ciele. Z powodu elastyczności, to jest podatne na uszkodzenia. Większość obrażeń barku są do mięśni i więzadeł, kości rzadko są uszkodzone. Urazy barku są powszechne w sporcie wymagającym napowietrznych ruch jak pływanie, tenis, kołysanie i podnoszenie ciężarów.

Europejska Akademia Ortopedycznej (AAOS) sugeruje, że pojawi się z lekarzem, jeśli którykolwiek z następujących objawów po kontuzji barku:

 • Ciągły ból

 • Sztywne ramię

 • Uczucie, jakby twoje ramię może wyskoczyć lub wysunąć się z gniazda

 • Spadek wytrzymałości na ramię lub ruchu tak, że nie można kontynuować codzienne czynności

Leczenie większości urazów barku jest odpoczynek i lodu kilka razy dziennie na 20 minut i ponad-the-counter lub przepisanych leków przeciwzapalnych. Jeśli to nie zadziała, Twój lekarz może zaproponować ćwiczenia wzmacniające.

Natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli nie można podnieść rękę lub ramię jest bardzo bolesne, spuchnięte i odbarwione. Twoja może być zwichnięty bark.

Urazy kolana

Kolano łączy dolną część kości udowej (udowej) goleń (tibia) oraz rzepkę (rzepki). Jest to największa w organizmie stawów i ponosi większość ciężaru ciała. Duże więzadła łączenia kości i stabilizują staw. Chrząstka (stawu kolanowego) tworzy poduszkę między kośćmi i absorbuje wstrząsy podczas ruchu.

Wspólne sportowe urazy kolana obejmować ciosy do kolan i skręcanie, Skoki, spowalniających podczas pracy i zmieniających się kierunkach. Najczęściej jest to więzadła stawu kolanowego, które są rannych. Sport, w którym urazy kolana są wspólne są koszykówka, narty i takie, które wymagają buty sportowe z knagi.

Objawy, które wymagają pomocy medycznej po kontuzji kolana:

 • Ból towarzyszy obrzęk lub zaczerwienienie

 • Zdeformowane wspólny

 • Ból na rzepki

 • Niezdolność stoją (kolana "klamry")

 • Trudności lub niemożność chodzenia na spacer

 • Kolan "zamki" i nie zginać

 • Słysząc "pop", gdy został ranny kolana

Na niewielkim bólu, spróbuj RICE: Rest, Ice, Compression i elewacji. Twój lekarz może sugerować, over-the-counter lub przepisanych leków przeciwzapalnych. Jeśli to nie pomoże, skontaktuj się z dostawcą. Dalsze leczenie będzie zależeć od przyczyny bólu kolana.