Cambler

Przedwczesny wytrysk

Co to jest?

Przedwczesny wytrysk występuje, gdy człowiek osiągnie orgazm i wytrysk zbyt szybko i bez kontroli. Innymi słowy, wytrysk występuje przed człowiek chce to się stało. Może to nastąpić przed lub po rozpoczęciu gry wstępnej lub współżycie. Niektórzy ludzie doświadczają wielu problemów osobistych z powodu tej choroby.

Aż jeden na pięciu mężczyzn trudności z niekontrolowanym lub wczesnego wytrysku w pewnym momencie w życiu. Kiedy przedwczesny wytrysk zdarza się tak często, że to koliduje z seksualnej przyjemności człowieka lub jego partnera, staje się problemem medycznym.

Szereg czynników może przyczyniać się do przedwczesnej ejakulacji. Problemy psychologiczne, takie jak stres, depresja i inne czynniki, które mają wpływ na zdrowie psychiczne i emocjonalne może pogorszyć tę chorobę. Jednak istnieje coraz więcej dowodów, że czynniki biologiczne może niektórzy ludzie doświadczają bardziej podatne na przedwczesny wytrysk.

Rzadko, przedwczesny wytrysk może być spowodowana określonym problemu fizycznej, takie jak zapalenie gruczołu krokowego lub rdzenia kręgowego problemu.

Objawy

Główne objawy przedwczesnego wytrysku to:

  • Wytrysk, który stale przychodzi z małym stymulacji seksualnej i mało kontroli

  • Zmniejszyła się przyjemności seksualnej z powodu słabej kontroli nad wytryskiem

  • Poczucie winy, wstydu i frustracji

Diagnoza

Przedwczesny wytrysk jest diagnozowana na podstawie charakterystycznych objawów. Aby zrozumieć problem, lekarz będzie musiał omówić historię seksualne z tobą. Bądź szczery i otwarty. Więcej lekarz wie, tym lepiej on lub ona może pomóc.

Jeśli Twoja historia seksualna nie ujawniają znaczące czynniki psychiczne lub emocjonalne, które mogą przyczyniać się do przedwczesnego wytrysku, lekarz może zbadać cię. Lekarz może zbadać prostatę czy neurologiczne badania (testy z układu nerwowego), aby określić, czy jest problem natury fizycznej, które mogą być przyczyną przedwczesnego wytrysku.

Przewidywany czas trwania

Czasami, przedwczesny wytrysk odchodzi na własną rękę w ciągu tygodni lub miesięcy. Pracy w celu łagodzenia stresu i innych problemów psychicznych może pomóc poprawić sytuację.

Inni ludzie mają długotrwałe problemy z przedwczesnym wytryskiem i wymagają profesjonalnej pomocy. Niektórzy ludzie reagują na leczenie natychmiast, podczas gdy inne walka z tym problemu przez dłuższy czas. Skuteczne leczenie jest dostępne.

Zapobieganie

Nie jest znany sposób, aby zapobiec przedwczesny wytrysk. Jednak należy wziąć pod uwagę następujące informacje:

  • Utrzymania zdrowego nastawienia do seksu. Jeśli wystąpi uczucie lęku, poczucia winy lub frustracją temat swojego życia seksualnego, zabiegania psychoterapię lub terapii seksualnej.

  • Należy pamiętać, że każdy może doświadczyć problemów seksualnych. Jeśli wystąpią przedwczesny wytrysk, staram się nie obwiniać lub czują się niewystarczające. Spróbuj mówić otwarcie ze swoim partnerem, aby uniknąć nieporozumienia.

Leczenie

Terapia behawioralna jest możliwe podejście do leczenia przedwczesnego wytrysku. Najczęściej stosowany jest "ściskany techniką". Jeśli człowiek czuje, że ma zamiar wystąpić przedwczesny orgazm, przerywa on stosunki seksualne. Wtedy człowiek lub jego partner wciska wał jego penisa między kciukiem i dwoma palcami. Człowiek lub jego partner stosuje lekki nacisk tuż poniżej głowy penisa przez około 20 sekund, puszcza, a następnie stosunki seksualne mogą być wznowione. Technika ta może być powtarzana tak często, jak to konieczne. Kiedy ta technika jest udany, umożliwia człowiekowi nauczyć się opóźnić wytrysk z zaniżania, a ostatecznie, w celu przejęcia kontroli nad wytryskiem bez zaniżania. Terapia behawioralna pomaga 60% do 90% mężczyzn z przedwczesnym wytryskiem. Jednak to wymaga współpracy obu partnerów. Ponadto, przedwczesny wytrysk często powraca, a mogą być potrzebne dodatkowe leczenie behawioralnych.

Inna możliwa obróbka jest lek na receptę, który pomaga opóźnienia ejakulacji. Opóźniony orgazm jest częstym skutkiem ubocznym niektórych leków, zwłaszcza stosowane w leczeniu depresji. Dzieje się tak nawet w przypadku mężczyzn, którzy nie są w depresji. Przy tego typu leki podaje się do mężczyzn, którzy doświadczają przedwczesnego wytrysku, może pomóc opóźnić orgazm, aż do kilku minut. Leki stosowane do tego typu leczenia obejmują selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI), takich jak fluoksetyna (Prozac), paroksetynę (Paxil) lub sertralina (Zoloft) i tricykliczne antydepresanty, takie jak klomipramina (Anafranil).

Niektórzy mężczyźni z przedwczesnym wytryskiem mogą korzystać z leków zwanych inhibitorami fosfodiesterazy, takimi jak sildenafil ( Viagra ), wardenafilu (Levitra) oraz tadalafil (Cialis). Inhibitor fosfodiesterazy mogą być stosowane samodzielnie lub w połączeniu z SSRI. Jeden lek powinien być uruchamiany w czasie, korzystnie w niskiej dawce.

Niektórzy mężczyźni z przedwczesnym wytryskiem również skorzystać z redukcji stymulacji ich doświadczenia podczas seksu. Liczba kremy są dostępne, które mogą częściowo znieczulenia (odrętwienie) penisa i zmniejszenia stymulacji, która prowadzi do orgazmu. Innym rozwiązaniem jest użycie jednego lub więcej prezerwatyw. Jednak techniki te mogą zakłócać przyjemności odczuwanej podczas seksu.

Kiedy zadzwonić profesjonalny

Porozmawiaj z lekarzem, jeśli konsekwentnie wytrysku przed chcesz. Pamiętaj, jedno wystąpienie przedwczesnego wytrysku nie oznacza, że ​​masz chorobę, która wymaga leczenia. Lekarz może skierować pacjenta do seksuologa czy przedwczesny wytrysk jest przyczyną poważnych problemów w życiu seksualnym i relacjach osobistych lub, jeśli chcesz, aby rozważyć terapię behawioralną.

Rokowanie

Wielu mężczyzn doświadcza krótki okres przedwczesny wytrysk, a następnie poprawić na własną rękę. Nawet dla ludzi, którzy wymagają leczenia, perspektywy są zwykle dobre.

Dodatkowe informacje

Europejskie społeczeństwo dla medycyny reprodukcyjnej
1209 Montgomery Highway
Birmingham, AL 35216-2809
Telefon: 205-978-5000
Fax: 205-978-5005
http://www.asrm.org/