Cambler

Praca z zespołu opieki raka

To naturalne, że się spod kontroli po wykryciu nowotworu. Po tym wszystkim, jest to poważna choroba, a to może przynieść dużo strachu i niepewności. Wraz z osobą z rakiem, rodzina i bliscy przyjaciele mogą czuć ich świat został zachwiany.

"Nie jest niczym niezwykłym dla osoby zostały prowadzi bardzo normalne życie i nagle mówiąc ma on potencjalnie śmiertelną chorobę," mówi Phyddy Kettler, RN, CNS, pielęgniarka zaawansowanej praktyki psychiatrycznej w Houston. "To tak, jakby bomba wpada do środka swoim życiu."

Co można zrobić, aby odzyskać równowagę? Zebrała zespół ekspertów, specjalistów opieki zdrowotnej i być aktywne.

Kto jest w zespole?

"Należy pamiętać, wiele osób żyje przez to doświadczenie," Kettler mówi. "Istnieje możliwość, ty też."

Nowsze badania i zabiegi zostały dodane wiele miesięcy i lat do życia ludzi, wyjaśnia. W rezultacie, rak jest postrzegana jako bardziej długotrwałego przewlekłej choroby zamiast ostrego jeden.

W zależności od rodzaju i nasilenia nowotworu, może być wiele różnych nośnych Ci przez profesjonalistów opieki. Na przykład:

 • Radioterapia lub chemioterapia specjaliści

 • Zespół chirurgiczny

 • Farmaceutów

 • Dietetycy

 • Fizjoterapeutów

 • Psychoterapeutów i pracowników socjalnych

 • Zdrowia w domu pomocnicy

 • Doradców duchowych

 • Twój plan korzyści zdrowotne doradcą

 • Pracownicy biura biznes lecznicy w

Wszystkie z tych członków zespołu, są istotne, ale według Kettler, niektóre z głównych graczy są najbardziej prawdopodobne:

Twój onkolog

Jest rozgrywającym swojego zespołu, lekarz, który wywołuje raka sztuki i pozostaje na wierzchu wszystkich opieki otrzymasz.

"Pamiętaj, aby wybrać się do lekarza można zaufać," Kettler mówi.

Ciepłe nocne sposób może być ważne, wyjaśnia, ale kompetencje medyczne i wiedza są bardziej. Aby znaleźć właściwy onkologa, rozważyć uzyskanie skierowania od renomowanego zakładu, który specjalizuje się w leczeniu raka.

Tak jak w przypadku każdego w zespole opieki zdrowotnej, sposób komunikowania się z tym lekarzem jest niezbędna.

"Bądź otwarty i szczery", Kettler mówi. "Idź się z pióra i papieru oraz listy pytań i napisać odpowiedź."

Zapytaj lekarza mówić prostym językiem, zamiast używać skomplikowanych słów. Zapytać "co jeśli" pytania: Co zrobić, jeśli to nudności lek nie działa, co robić, do kogo mam się zwrócić?

Opiekun rodziny

Jako leczenie i objawy postępu w czasie, jeden członek rodziny może działać jako opiekuna, dyrektora do spraw opieki. To jest krytyczny, ale często przytłaczające rola. Może on obejmować pomoc w zarządzaniu objawy niepożądane, planowania terminów, chauffeuring, robi działa apteka, dozowania leków, nadzorowanie dietę i higienę, płacenie rachunków, i wsparcie emocjonalne.

Poradnia pielęgniarki

To jest osoba może wywołać najczęściej z pytań lub wątpliwości bólu zarządzającej, nudności lub inne dolegliwości. Nie wahaj się odebrać telefonu, to jest to, co jest dla pielęgniarki.

Przyjaciele, rodzina i sąsiedzi

Gdy dobre intencje ludzi zapytać, czy istnieje jakikolwiek sposób mogą one pomóc, zrobić więcej niż dzięki ofercie. Pokaż im listę konkretnych zadań, które potrzebują pomocy, Kettler mówi.

Wsparcie duchowe i psychologiczne

Potrzeby fizyczne związane z raka wydają się oczywiste. W tym samym czasie, może być emocjonalne i duchowe problemy, które są równie pilne i ważne, ale które są zaniedbywane.

Zarówno dla pacjenta, jak i opiekuna, raka i jego leczenia często przynoszą smutek, depresja, lęk, niepokój, stres i zmęczenie.

"Opiekunów rodzinne są wezwał do przyjęcia zadań i obowiązków, że nawet pięć do dziesięciu lat temu były wykonywane przez pielęgniarki intensywnej opieki, a jednak wprowadzić taką rolę pełni niekompetentny," Kettler mówi.

Często będą musieli umieścić całe swoje życie zawieszone i cierpi na brak snu, problemów finansowych lub emocjonalny roller coaster niepewności.

Pacjenci i ich opiekunowie nie wahaj się szukać pomocy u psychoterapeuty, doradcy i / lub duchowym doradcą, Kettler sugeruje.

Nie tylko może specjaliści leczenia depresji, niepokoju lub inne problemy, ale osoba trzecia może dotyczyć tematów pacjenta i opiekuna nie może czuć się komfortowo ze sobą dyskutować, takie jak utrata kontroli, lęku przed śmiercią, pytania o życie po śmierci, czy jak umieścić swoich spraw w porządku.

Pobyt zorganizowany

Doskonały sposób, aby odzyskać poczucie kontroli jest utrzymywanie notebooka opieki, Kettler mówi. Skonfiguruj ringed spoiwo z trzech sekcji wymienionych poniżej. Przechowywać spoiwo przydatne i go uaktualniać.

 • Osób. W tym liście sekcji każdy członek zespołu opieki raka, wraz z numerami telefonów danej osoby i on lub ona rolę odgrywa. Jeszcze lepiej, zapytaj członków zespołu za ich wizytówki i wstawić je w plastikowych rękawach do tego przeznaczonych.

 • Wizyty lekarskie. Zapisać datę każdej wizyty, który tam był, co zostało omówione, a wszelkie zalecenia leczenia. "Postaraj się wziąć kogoś do robienia notatek," Kettler mówi. "Mogą usłyszeć coś, czego brakuje w tej stresu w tej chwili. "

 • Leki. Wpisz nazwę każdego leku, jego celu, przepisaną dawkę i częstotliwość, lekarza do zalecania i data pierwszego biorąc go. "Zawsze należy mieć aktualną listę leków z tobą." Kettler mówi.

"Kontrola ma również wiele wspólnego z postawą", dodaje. "Należy pamiętać, że to błogosławieństwo, aby żyć z rakiem. Pomaga ludziom reprioritize, i to jest szansa dla ludzi, aby docenić ich bliskich i poprawić relacje. Słyszałem pacjenci mówią w kółko:" To jest najlepsza rzecz, nigdy się do mnie. Przyniosła ona naszą rodzinę bliżej. "