Cambler

Pożegnać się do skóry suchej

Czy twoja gładka skóra głowy południe, jak tylko zestawów zimowych w? Połączenie zimnego, wilgotnego powietrza mniej sztucznych kryty zewnątrz i ogrzewania mogą zostawić suche i swędzące. Co można zrobić, aby uniknąć zarysowania i łuszczenie drogę przez zimowe miesiące? Spróbuj tych porad z Europejskiej Akademii Dermatologii dla utrzymania skóry elastyczna do wiosennych roztopów.

Się wiedzą z prysznicem

Możesz kochać sposób długo, gorąca kąpiel lub prysznic czuje się na zimne dni-ale to może siać spustoszenie na skórze. Gorąca woda wysusza skórę, i ociąganie się myje wodą z dala oleje ochrony Twojej skóry. Spróbuj użyć letniej wody zamiast gorącej wody i mieć oko na zegarze. Ogranicz prysznicem lub wanną czasu 5 do 10 minut, raz dziennie.

Wybierz mądrze mydło

Twoja skóra powinna czuć się gładka i miękka po kąpieli. Jeśli czuje się suche lub mocno, może trzeba użyć innego mydła. Mydła dezodoryzujące może być szczególnie trudne na skórę. Delikatny środek do mycia skóry lub żel pod prysznic jest najlepsze dla skóry suchej, lub wybrać z dodatkiem łagodnego mydła nawilżające lub olejów. Może chcesz spróbować kilka marek, aż znajdziesz taki, jak lubisz. Najlepiej jest używać mydła i środków czyszczących tylko w obszarach, które tego potrzebują, takich jak twarz, pachy, okolicy narządów płciowych i stóp.

Nie trzeć w wannie

Pocierając ciało energicznie myjki lub ręcznik-in lub z wanny-może podrażnić skórę. Zamiast myć skórę delikatnie dłonią lub miękką oczyszczającej gąbką. Osuszyć ręcznikiem, ale pozostawić trochę wilgoci na skórze.

Nawilżać

Najlepszy czas, aby zastosować balsam jest zaraz po kąpieli, gdy skóra jest jeszcze wilgotna. To pomaga w dodatkową blokadę wilgoci. Kremy i oleje są najlepsze do skóry suchej. Poszukaj produktów, które są bezzapachowy.

Dodaj wilgoci do domu

Centralne ogrzewanie piece i kominki opalane drewnem i są koniecznością dla zimie ciepło, ale mogą wyschnąć twój dom i skórę. Korzystanie z nawilżacza może pomóc dodać trochę wilgoci z powrotem do obu. Picie dużych ilości wody jest kolejnym sposobem, aby upewnić się, że skóra staje się wilgoć.

Przechowywać ubranie przyjazne dla skóry

Włókna naturalne, takie jak jedwab i bawełna pozwól skórze oddychać. Jeśli uważasz, że wełna drażni skórę, spróbuj sobie inne tkaniny na zimowym ciepło. Podczas mycia ubrania, poszukaj detergentów, które są wolne od aromatów i barwników-te mogą podrażnić skórę. Środki do zmiękczania tkanin może powodować problemy dla cery suchej.

Jeśli skóra jest nadal sucha, łuszcząca się, lub podrażnioną po wypróbowaniu powyższych samoobsługa, może chcesz porozmawiać z lekarzem na temat innych sposobów dbać o skórę w zimie.