Cambler

Powiedz zespół opieki zdrowotnej, jak się czujesz w trakcie leczenia raka prostaty

Leczenie Twojego raka, aby uzyskać najlepsze wyniki, jest ważne. Ale jakość życia również sprawy. Niech lekarz i pielęgniarka wiedzieć, czy występują jakieś skutki uboczne lub dyskomfort. Upewnij się, aby poinformować lekarza lub pielęgniarkę, jak te problemy wpływają na swoje życie z dnia na dzień. Twój zespół opieki zdrowotnej ma na celu pomóc zarządzać objawów, jak również w celu leczenia raka.

To jest normalne, aby martwić się o problemy mogą być o. Można zadać sobie pytanie, "Czy rak coraz gorzej? Czy zabiegi pracy?" Porozmawiaj z lekarzem i pielęgniarką o swoich obawach. Trzeba także niech wie tyle o problemie, jak to możliwe. Należy zapisać następujące informacje i dostosowania go do swoich spotkań.

  • W czym jest problem. Opisz problem ( biegunka, depresja, utrata apetytu), że jesteś zaniepokojony. Być jak najbardziej konkretny. M.in. jak to jest. Na przykład, jeśli masz dyskomfort gdzieś, czy to swędzenie, achy, czy palenie?

  • Gdzie jest problem. Czy istnieje konkretny obszar, który ma wpływ, takich jak żołądek lub głowy? Być jak najbardziej konkretny.

  • Kiedy to się zaczęło. Jak długo masz ten problem? Po raz pierwszy zauważył ten problem przed lub po zabiegu? Czy masz to przed rozpoczęciem leczenia? Jest to stały problem? Jest gorzej lub lepiej w pewnych momentach? Czy przychodzą i odchodzą?

  • Jak źle jest. Jeśli miał do rangi problemu w skali od 0 do 10 (0 = nie jest źle, 10 = najgorsza), gdzie byłoby rangi?

  • Wyzwalacze, które sprawiają problem lepiej lub gorzej. Są tam pewne działania lub środowiska, które wpływają na objawy?

  • Jak problem dotyczy swoje życie z dnia na dzień. Miałeś przestać żadnych działań ze względu na błąd? Czy Twoje życie zmieniło ze względu na problem?

  • Co masz aktualnie robi zarządzać objawów. Czy to pomaga? Pamiętaj, aby udostępnić wszelkie uzupełniające lub alternatywne terapie można próbować w domu.

To może pomóc zachować wykres objawów. Wykres może wyglądać tak.

Przykładowy wykres śledzenia objawem

Data

Objaw

Ocena intensywności

(0-10)

Zarządzanie

(Co zrobiłeś? Czy to działa?)

Próbka:

03. stycznia

Ból

Próbowałem oglądać śmieszne filmy, ale nie mogłem się zwrócić uwagę. Włożyłem fajny mokry ręcznik na czole i ustanowić w ciemnym pokoju. Po drzemce, poczułem się lepiej.