Cambler

Omijać suplementów sportowych

Big-name gwiazdy sportu nie są jedynymi, którzy korzystają z ryzykownych zwiększania wydajności leków lub suplementów. Młodzież szkół średnich, zwłaszcza sportowców, często korzystają z suplementów, od napojów energetycznych, witamin, ziół i minerałów do nielegalnych sterydów anabolicznych.

W dobrze nagłośnionych przypadkach gwiazdkowy zawodnicy ponieśli poważne, a nawet śmiertelne szkody z tych leków i suplementów. Możliwe zagrożenia krótko-i długoterminowe obejmują udar, zawał serca i raka. Jednak wielu młodych ludzi, którzy wcześniej używanych sterydów, efedrynę i podobne substancje, które nie są świadome potencjalnych zagrożeń. Co gorsza, niektórzy młodzi ludzie nie znają zagrożeń i ich to nie obchodzi.

Młodzi ludzie nie wyglądają tak daleko w dół drogi, oni mają poczucie nietykalność. Oni racjonalizować ją, oni mówią, że nie ma dowodu. Lubią to, co się z nimi dzieje.

Młodzież często zobaczyć swoich bohaterów sportowych za pomocą tego, co wydaje się być magiczne mikstury, i chcą to zrobić też.

Eksperci twierdzą, że odpowiedź jest edukacja. Rodzice, trenerzy i nauczyciele muszą uczyć się niebezpieczeństwa, aby mogli uczyć dzieci, aby uniknąć tych niebezpiecznych substancji.

Popularne suplementy

Oto wybiegiem na kilku popularnych suplementów i ich bezpieczeństwo:

 • Sterydy anaboliczne, które twierdzą, że budowanie masy mięśniowej i siły. Substancje te są niezgodne z prawem i niebezpieczne, zwiększając ryzyko udaru mózgu, choroby serca, uszkodzenie wątroby, wysoki poziom cholesterolu, wysokie ciśnienie krwi i zwiększone owłosienie ciała, a także kurczenie się jąder i powiększenie piersi u mężczyzn.

 • Androstendionu, który twierdzi, zbudowany masy i siły mięśniowej. "Andro", która jest zakazana substancja, podnosi ryzyko chorób serca, raka, uszkodzenia wątroby i udaru mózgu, prowadzi również do skurcz jąder i powiększenie piersi u mężczyzn.

 • Pikolinian chromu, który twierdzi, że budowanie masy mięśniowej i redukcji tkanki tłuszczowej. Badania wykazały, dodatek ten prowadzi do uszkodzenia wątroby, poznawczych i zaburzeń ruchowych i zaburzeń chromosomowych.

 • Kreatyna, która twierdzi, że budowanie masy mięśniowej. Może to powodować odwodnienie i skurcze, jak również uszkodzenie mięśni, sercu i nerkach.

 • Efedrynę, która twierdzi, że zwiększenie energii i utrzymania masy ciała. Efedryna jest niebezpieczne, powodując szybkie lub nieregularne bicie serca, wysokie ciśnienie krwi, uszkodzenia nerwów, udar mózgu i utraty pamięci.

Czerwone flagi do stosowania sterydów anabolicznych:

 • Nagle wypełniająca i wpychają się

 • Gwałtowne huśtawki emocjonalne

 • Bardzo poważne i powszechne trądzik

 • Wypadanie włosów

 • Powiększenie piersi u chłopców

 • Zarost u dziewcząt

Europejska Akademia Pediatrii zdecydowanie potępia stosowanie substancji zwiększających wydajność i zaleca rozsądną siłę i program diseaseing wraz z dobrze zbilansowanej diety z prawidłowego nawodnienia na najlepsze długoterminowej poprawy w wydajności.