Cambler

Niski poziom testosteronu

Pytanie:

, Co spowoduje niższą niż normalny poziom testosteronu?

Odpowiedź:

Zanim zapytasz dlaczego testosteronu jest niski, trzeba wiedzieć, czy to naprawdę jest niska. To proste pytanie ze złożoną odpowiedzią.

Zamiast pojedynczego poziomu testosteronu normalne mężczyźni wykazują w szerokim zakresie, z poziomami testosteronu pomiędzy 270 i 1070 ng / dl (nanogramy na decylitr). Ale, jak wiele funkcji biologicznych, produkcja testosteronu idzie w górę iw dół w cyklu 24-godzinnym. Produkcja jest najwyższa na 8 rano, a najniższy na 9 pm

Dla pomiarów miała sens, powinny one być pobrane w standardowym czasie, zazwyczaj pierwsza rzecz rano. Jest inny złożoność: Testosteron podróżuje we krwi w jednej z dwóch form, związanych z jedną z dwóch białek lub niepowiązane. Tylko za darmo i formy związane są albuminy aktywny biologicznie. Są one znane jako biodostępnego testosteronu. Jeśli naprawdę trzeba wiedzieć, gdzie stoisz, trzeba mieć swój całkowitego i wolnego (lub biodostępnych) poziom testosteronu mierzony, najlepiej wcześnie rano.

Jeśli poziomy są niskie, co może być za to odpowiedzialny? Testosteron jest produkowany przez komórki Leydiga jąder. Aby męski hormon, komórki te muszą być najpierw stymulowano przez hormon zwany LH, który jest wykonany przez przysadkę mózgową w mózgu. Produkcja LH zależy od stymulacji przez LHRH hormonu, który jest wykonany w drugiej części mózgu, podwzgórzu. Więc niedobór testosteronu (hipogonadyzm) może wynikać z problemów związanych z jądra lub mózg.

Jądra problemy mogą być przeznaczone do błędów genetycznych, śwince, ciężkiego urazu, alkoholizmu i chemioterapii i leczenia promieniowaniem raka. Problemy, które powstają w przysadce mózgowej obejmują nowotwory (prawie wszystkie niezłośliwych zmian), uraz głowy, operacji mózgu, różne leki, niektóre zaburzenia dziedziczne, ciężkie niedożywienie i choroby przewlekłe.