Cambler

Opcje terapeutyczne dla raka jąder

Rak jądra jest rodzaj nowotworu, który zazwyczaj występuje u mężczyzn w wieku od 20 do 54 lat. Może on być traktowany i zazwyczaj utwardzalny, zgodnie z European Society Cancer (ACS).

Najczęściej rak jądra rozwija się w komórkach rozrodczych, które produkują plemniki. Dwa główne rodzaje nowotworów jąder są nasieniaki i nie-nasieniaki, ACS mówi. Mniej powszechne rodzaje raka jąder występują w tkankach hormonów wytwarzających jąder w komórkach wytwarzających testosteronu i innych hormonów androgenowych i w komórkach, które podtrzymują i odżywiają komórek rozrodczych.

Leczenie raka jąder, zależy od rodzaju guza i stadium raka. Stadium raka odnosi się do tego, jak daleko nowotworowo z pierwotnego miejsca na ciele.

Według ACS, to są różne podejścia do leczenia:

  • Chirurgiczne usunięcie jądra. W zależności od stadium zaawansowania raka, operacja może obejmować dotkniętych węzłów chłonnych i innych obszarów, gdzie znajduje się nowotwór. Jest to zazwyczaj pierwsza linia leczenia.

  • Radioterapia do zabijania komórek nowotworowych. Jest często używany po zabiegu, aby pomóc utrzymać guzy od powrotu. Silnie rentgenowskie są dostarczane za pomocą specjalnego urządzenia.

  • Chemioterapii do zabijania komórek nowotworowych lub powstrzymać ich od uprawy. Jest również często następuje operacja. Jest to również wtedy, gdy rak jąder jest rozsiany poza jądrem. Większość z tych leków może być podawany, inne konieczne może być połknięta.

Często sposoby leczenia są połączone, na przykład, operacja może być stosowana przez napromienianie lub chemioterapia. Przy podejmowaniu decyzji dotyczących leczenia, lekarze spojrzeć na wiele czynników, zanim rekomendowanie sposobu działania. W przypadku kolarz Lance Armstrong, chirurgii i chemioterapii były zabiegi z wyboru. Mimo, że rak rozprzestrzenił się już płuc i mózgu Armstrong zanim zdiagnozowano w 1996 roku, on pozostał wolny od raka otrzymał leczenie.

Jego sukces nie jest rzadkością. Człowiek z tej diagnozy ma około 70 procent szans na pokonanie raka. Ale więcej niż 99 procent mężczyzn przetrwać, gdy są one traktowane przed rozprzestrzenieniem się na raka. Dlatego wczesne wykrycie jest bardzo ważne.

Objawy mogą obejmować bezbolesny guzek lub obrzęk jądra, dyskomfort lub ból jądra, moszna, pachwiny lub podbrzuszu, zmiany w jaki jądro czuje, lub nagłego nagromadzenia płynu w mosznie. Jeśli wystąpi którykolwiek z tych zmian, należy poinformować lekarza od razu.

Niektórzy mężczyźni jąder self-egzaminy, ale nie na tyle badań została jeszcze zrobić, aby wykazać, że zmniejszają one śmiertelność. ACS, jednakże zaleca się jąder egzaminu w ramach rutynowych sprawdzanie. Lekarz jest najlepszym źródłem informacji o tym, jak chronić siebie.