Cambler

Ministrokes maksymalną uwagę zasługują

Czy wiesz, co ministroke jest? Jeśli tak, jesteś wśród mniejszości. Ministroke lub przejściowy atak niedokrwienny (TIA) jest krótki odcinek objawów spowodowanych udarem czasowego przerwania przepływu krwi w mózgu. Większość ludzi cierpi TIA nie wiedząc.

Ale trzecią czasu, TIA poprzedzają pełnowymiarową, wyłączenie uderzeń, które są czwartą narodu wiodącym przyczyną śmierci. Według centrum kontroli i prewencji chorób i National Stroke Association (NSA), każdego roku około 795 tysięcy osób ma takich uderzeń - i około 137 tysięcy umiera.

W skoku, depozyty tłuszczowe lub zakrzepy zablokować naczynie krwionośne (udar niedokrwienny) lub, mniej znane, osłabione naczynia rozerwanie (udar krwotoczny). Przepływ krwi do części mózgu, przestaje i komórki mózgowe umierają szybko. Czasami szkoda pozostaje niezauważone, ale inne pociągnięcia zostawić ofiar nie może mówić ani używać kończyn.

Zabiegi mogą ograniczyć szkody - ale tylko wtedy, gdy podane w ciągu trzech godzin od udaru, mówi NSA. W przypadku wystąpienia któregokolwiek z tych objawów, należy natychmiast zadzwonić pod numer 911:

  • Nagłe drętwienie lub osłabienie twarz, ramię, nogę lub, w szczególności z jednej strony korpusu

  • Nagła dezorientacja, trudności mówienia lub rozumienia

  • Nagłe kłopoty widząc w jednym lub obu oczach

  • Nagłe problemy z chodzeniem, zawroty głowy, utrata równowagi lub

  • Nagły, silny ból głowy

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości - o ryzyko udaru mózgu, na przykład - porozmawiać z lekarzem.

Jaka jest prawda o uderzeń?

Mit: Jeśli objawy są krótkie, szybkie działanie nie jest potrzebne.

Rzeczywistość: objawy TIA tylko ostatnie sekundy ponieważ skrzep szybko rozpuszcza, ale TIA pokazuje, że istnieją choroby udar. Pełnowymiarową uderzeń często następuje w ciągu jednego dnia. Chociaż objawy udaru mózgu może być subtelna, ocena z skanowania mózgu i agresywnego leczenia są kluczowe. Dla udaru krwotocznego, trzeba operację zatrzymania krwawienia. Na zablokowanej tętnicy, psuje leki mogą przywrócić przepływ krwi w ciągu pół godziny. Na horyzoncie: szybko działające podciśnienie, które zasysa cewnik skrzepów krwi z mózgu.

Mit: Można powiedzieć, jeśli ciśnienie krwi jest wysoki.

Rzeczywistość: Wysokie ciśnienie krwi nie ma objawów, ale to sprawia, że ryzyko udaru cztery do sześciu razy wyższa. Obniżenie rozkurczowego ciśnienia krwi (niższa liczba w czytaniu) przez 5 lub 6 punktów może zmniejszyć ryzyko udaru o ponad 40 procent. Często może to zrobić z dietą o niskiej zawartości tłuszczu i szybki marsz, ale również mogą potrzebować leków. Inne redukcje ryzyka: rzucić palenie (twardnieje tętnice i podwaja ryzyko); kontroli cukrzycy (przyspiesza tworzenie się płytki nazębnej), utrzymać niski poziom cholesterolu (wysoki poziom cholesterolu skłania osadzaniu się kamienia) i schudnąć. Upuszczenie 10 funtów obniża ciśnienie krwi, poprawia cholesterolu poziom, i obniża ryzyko cukrzycy. Porozmawiaj z lekarzem na temat zagrożeń związanych z konsumpcją alkoholu i udaru mózgu.

Mit: Niektóre aspiryny codziennie oferują najlepszą ochronę przed udarem.

Rzeczywistość: Aspiryna zapobiega krzepnięciu i często jest przepisywany na głowę drugi udar niedokrwienny, ale więcej niż 15 aspirins tygodniu może zwiększyć ryzyko udaru krwotocznego, mówią eksperci. Zapytaj swojego lekarza o aspirynę, jej efektów ubocznych oraz odpowiedniej dawce.

Mit: cele Stroke wszyscy jednakowo.

Rzeczywistość: W porównaniu z białymi ludźmi, Afro-ludzie są dwa razy częściej mają uderzeń i umrzeć od uderzenia. Może to być spowodowane Afro-ludzie mają więcej czynników ryzyka, takich jak nadciśnienie tętnicze i cukrzyca, mówi NSA. Ogólnie rzecz biorąc, ryzyko udaru mózgu jest siedem razy wyższy dla osób powyżej 65 lat, i starsze kobiety stanowią sześć spośród 10 zgonów. African-European kobiety mają 70 procent wyższe ryzyko udaru śmierci niż białych kobiet.

Mit: nieregularne bicie serca nie ma nic wspólnego z udarem.

Rzeczywistość: Sprawdzenie tętna dla dodatkowych lub nieregularnych uderzeń serca może znaleźć takie problemy jak migotanie przedsionków. (Połóż palce na nadgarstku punktu impulsu do sprawdzenia.) W tej wspólnej choroby zaburzenia czynności serca, górne komory serca w nie całkowicie pusty. Baseny krwi, umożliwiając tworzenie się skrzeplin. Zakrzepy te mogą przemieszczać się w mózgu, powodując udar. Leczenie obejmuje leki rozrzedzenie krwi.