Cambler

Męskość i zdrowie mężczyzn

Przekonania o sposób ludzie powinni zachowywać się może stać na drodze zdrowe zachowania i mężczyzn coraz opieki potrzebują.

Mężczyźni pozostają w tyle kobiet, jeśli chodzi o zdrowie. Umierają młodziej - choć różnica długość życia zmniejszyła się w Europie. choroby serca wśród kobiet jest coraz trochę zaległych uwagę, ale faktem jest, że ludzie zaczynają mieć ataków serca i udarów mózgu w dużych ilościach około dziesięć lat wcześniej niż kobiety. Każdego roku w Europie, prawie cztery razy tyle mężczyźni jak kobiety umrzeć przez samobójstwo. I ponad dwa razy więcej mężczyzn niż kobiet umiera z powodu zgonów związanych z alkoholem.

Różnice biologiczne prawdopodobnie wyjaśnić niektóre z tych różnic. Powszechnie uważa się, że ludzie się choroby serca w młodszym wieku niż kobiety, ponieważ nie korzystają z efektów ochronnych estrogenów, żeńskich hormonów płciowych. Ubezpieczenie zdrowotne i dostęp do opieki zdrowotnej może być inny czynnik: większy odsetek ludzi nie ma ubezpieczenia zdrowotnego.

Ale nie da się zignorować kolejną ważną lukę pomiędzy płciami. Kolejne badania wykazały, że mężczyźni są bardziej skłonni niż kobiety do angażowania się w zachowania, które są szkodliwe dla ich zdrowia. Więcej mężczyzn niż kobiet palić i pić nadmiernie. Pasażerów bez zapiętych pasów kierowca lub pasażer jest bardziej prawdopodobne, aby być mężczyzną, tak jak osoba, która pomija rutynowych zdrowie przesiewania.

Dlaczego ludzie zachowują się w ten sposób? Ewolucja i dostosowanie może być częścią wyjaśnienia. Pewne zachowania - i za nimi impulsy - są przydatne w jednym czasie i miejscu (ignorując ból, gdy trzeba polować na jedzenie, na przykład), ale efekt przeciwny do zamierzonego w innym (ignorując ból, więc odłożyć widząc lekarza).

Ale jest szkoła myślenia, z ciekawych badań jego kopię zapasową, który wskazuje palcem na panujące ról płciowych i postaw na temat, jak ludzie powinni się zachowywać. Pojęcie to, że ludzie postępują lekkomyślnie, nie słuchać rad dla zdrowia, i niechętnie o uzyskanie opieki medycznej, ponieważ są one zgodne z męski ideały.

Biorąc środka

Oczywiście, te ideały nie są nieodwracalne. Ale w Europie, Wielkiej Brytanii i kilku innych krajach, naukowcy odkryli, że normy męskie m.in. samokontroli, samodzielności, podejmowania ryzyka, konkurencyjności oraz poszukiwania dominacji. Naukowcy opracowali kwestionariusz do pomiaru, jak mocno ludzie posiadają te przekonania i zobaczyć co to efekt ich przekonania mają na temat postaw i zachowań zdrowotnych. W 2007 roku, na przykład, University of Nevada naukowcy opublikowali wyniki badań, które w rankingu 172 ludzi, w oparciu o ich wyniku w spisie Płeć Rola Bem, jeden ze standardowych kwestionariuszy postawy płci. Osoby z wysokimi wynikami męskości były bardziej reaguje na raka skóry wiadomości, że zaapelował do obaw kontrolujących (np. noszenie ochrony przeciwsłonecznej regularnie zwalnia martwić się o raka skóry ) niż na wiadomość o łagodzeniu niebezpieczeństwo (noszenie ochrony przeciwsłonecznej regularnie zmniejsza ekspozycję na światło ultrafioletowe).

James Mahalik, Boston College psychologii badacz opracował dłuższą ankietę z pytaniem ludzi o ich postawy wobec kobiet i gejów, a także o niezależności, asertywności i innych tradycyjnych męskich przekonań. Mahalik i jego współpracownicy opublikowali wyniki badania w 2007 r., które używane skróconą wersję jego kwestionariusz i poprosił jakieś dodatkowe pytania dotyczące zachowań zdrowotnych innych mężczyzn i kobiet. Najlepsze wyniki w indeksie męskości skorelowane z niskimi wynikami w zachowaniach zdrowotnych: nie ma zaskoczenia. I poglądy na temat tego, co inni ludzie nie mieli wpływu na zachowania ludzi w nauce. Mahalik był zaskoczony, że postrzeganie zachowań kobiet nie. Inne badania wykazały, że obawy są postrzegane jako kobiece powodują ludzi do unikania zachowań prozdrowotnych, jeśli uważają takie zachowania są normą dla kobiet.

Męski opieki medycznej

Badania oparte na ankietach zawsze podniesienie brwi: są ludzie, odpowiadając zgodnie z prawdą? I jest "dobrze, duh" czynnikiem tutaj: oczywiście ludzie, którzy uważają, że to jest męski do podejmowania ryzyka wezmą więcej ryzykować ich zdrowia przez picie, palenie tytoniu, a nie na sobie pasy bezpieczeństwa.

Mimo to, wydaje się jasne, jak Mahalik i inni twierdzili, że nie mogą być pewne zyski w zdrowie mężczyzn, czy lekarze i zdrowia urzędnicy byli bardziej dostosowane do męski postaw. Sami ludzie mogą w tym pomóc, stając się bardziej świadomi swoich męskich blokadom.

Jeśli człowiek wierzy, że jedzenie owoców i warzyw jest "jeść jak kobieta," że nie może tego zrobić. Ale jeśli jest to przedstawiane jako sposób, aby pomóc mu osiągnąć sukces w pracy i dać mu więcej energii, że może. Niektórzy mężczyźni niechętnie się do lekarza z powodu męskich wyobrażeń o niezależności i tolerancji bólu. Ale jeśli idzie do lekarza, jest przedstawiony jako sposób zachowania lub odzyskania w inny aspekt ich męskości - powiedzmy, jest w stanie konkurować lub współpracować ponownie - mogą szukać pomocy medycznej szybciej.

To jest to kwestia zdrowia i opieki medycznej wrażliwe kulturowo, choć w tym przypadku, jest kultura ludzi i ich poglądy na temat męskości.