Cambler

Ślub i zdrowie mężczyzn

Mężczyźni w pewnym wieku może zapamiętać melodię, jeśli nie słowa:

Miłość i małżeństwo, miłość i małżeństwo,
Idą w parze jak koń i wóz.
To ci powiem, bracie,
Nie można mieć jednego bez drugiego.

Wiele się zmieniło, oczywiście, od konia i buggy dni. A jeśli chodzi o małżeństwo, nie były również ogromne zmiany jego romantyczne piosenki w czasach Ozzie i Harriet od Sammy Cahn napisał. Wiele osób uważa, miłość bez małżeństwa, i wiele małżeństw włączyć bez miłości i wrogie, jak liczba rozwodów szybować. Pojedyncze rodzicielstwo jest wspólne, a społeczeństwo staje się coraz bardziej komfortowo z różnych wzorców współżycia.

Liczne konsekwencje społeczne, ekonomiczne, psychologiczne i duchowe tych ogromnych zmian były tematem wielu dyskusji i debaty, a więcej będzie. Bez kroczenie do tych głębokich wodach, choć to też warto zapytać, jak sobie małżeństwo wpływa na zdrowie mężczyzn.

Mężczyźni, małżeństwo, i śmiertelność

Głównym ankieta 127.545 dorosłych Europejczyków stwierdziła, że ​​żonaci mężczyźni są zdrowsi niż ludzie, którzy nigdy nie byli w związku małżeńskim lub których małżeństwo zakończyło się rozwodem lub wdowieństwa. Mężczyźni, którzy mają partnerów małżeńskich także żyją dłużej niż mężczyźni bez małżonków; mężczyźni, którzy żenią się po 25 roku życia uzyskać większą ochronę niż tych, którzy wziąć ślub w młodym wieku, a już człowiek pozostaje w związku małżeńskim, większa jego przewaga nad jego przetrwanie rówieśnicy stanu wolnego. Ale sam jest odpowiedzialny za małżeństwa lepszym zdrowiem i dłuższym życiem?

Chociaż trudno jest mieć pewność, małżeństwo wydaje się zasługują przynajmniej część kredytu. Niektórzy twierdzili, że to własny wybór wypaczyć wyniki, jeśli zdrowe mężczyźni są bardziej skłonni do zawarcia małżeństwa niż mężczyzn z problemami zdrowotnymi. Ale badania pokazują, jest odwrotnie: niezdrowe ludzie rzeczywiście ożenić wcześniej, są mniej skłonni do rozwodów, i są bardziej skłonne do ożenić następujące rozwodu lub żałoby niż zdrowych mężczyzn.

Innym potencjalnym czynnikiem jest samotność, to instytucja małżeństwa związana z lepszym stanem zdrowia, czy jest to po prostu kwestia życia z inną osobą? Mimo, że badania są różne, odpowiedź wydaje się być trochę obu. Osoby żyjące z niezamężnych partnerów wydają się radzić sobie lepiej, niż tych, którzy żyją samotnie, ale ludzie żyjący z żonami mają najlepsze zdrowia wszystkich.

Liczne badania przeprowadzone w ciągu ostatnich 150 lat wskazują, że małżeństwo jest dobre dla zdrowia. Niedawno naukowcy zaczęli rozumieć, dlaczego żonaci mężczyźni cieszyć się lepszym zdrowiem niż ich pojedyncze, rozwiedzionych i owdowiałych rówieśników. Ale zanim zwrócimy się do dlaczego, przyjrzyjmy się, jak małżeństwo wpływa na konkretne choroby, w tym czołowych europejskich zabójców, chorób układu krążenia i nowotworów.

Są wykształceni żon Heartbreakers?

W 1980 roku, kilka badań sugeruje, że mężczyźni, których żony mieli więcej nauki niż mieli były bardziej narażone na śmierć z powodu choroby niedokrwiennej serca niż mężczyźni w związkach małżeńskich z mniej wykształconych kobiet. Coraz więcej kobiet się stopnie naukowe, które mogą dać pewne pojedyncze faceci wstrzymać. Ale badania 2002 stwierdzono, że bardziej wykształcony żonę mężczyzny, dolną jego ryzyko choroby wieńcowej i czynników ryzyka, takich jak nadciśnienie tętnicze, otyłość, wysoki poziom cholesterolu, palenie tytoniu i brak ruchu. I nauka 2009 poinformował, że żonaci mężczyźni z bardziej wykształconych kobiet cieszył się również mniejszą śmiertelność niż mężczyźni w związkach małżeńskich z mniej wykształconych kobiet. We współczesnym świecie, inteligentne żony promowania zdrowego serca.

Ślub i serce

Jeśli małżeństwo chroni zdrowie, serce byłoby prawdopodobnie beneficjentem. Japońscy naukowcy poinformował, że nigdy nie żonatych mężczyzn były trzy razy bardziej narażone na śmierć z powodu chorób sercowo-naczyniowych niż żonatych mężczyzn. I raport z Framingham Offspring Study sugeruje również, że małżeństwo jest naprawdę sympatyczny. Naukowcy oceniana 3682 dorosłych przez okres 10 lat. Nawet po wykonaniu głównych czynników ryzyka chorób układu krążenia, takich jak wiek, tkanki tłuszczowej, palenie tytoniu, ciśnienie krwi, cukrzyca, i cholesterolu na konto, żonaci mężczyźni mieli 46% niższy współczynnik zgonów niż nieżonatych mężczyzn.

W badaniu Framingham, stan szczęście nie wydaje się wpływać na ogólny efekt ochronny małżeństwa. Ale w innych badaniach, stan nieszczęścia i stres są związane z istotnym czynnikiem ryzyka sercowego, nadciśnienie tętnicze. Z biegiem czasu, w rzeczywistości, stres małżeński jest związany z pogrubieniem głównej komory serca do pompowania krwi, ale stres pracy nie podejmie podobną opłatę na serce.

Choroba wieńcowa i nadciśnienie tętnicze są jednymi z najważniejszych przyczyn niewydolności serca, choroby przewlekłej blokujący, wyniki, gdy osłabiony mięsień sercowy nie jest w stanie pompować krwi, że wszystkie tkanki organizmu potrzebne. Ale nawet po tym poważny problem został opracowany, podtrzymujące małżeństwo związana z poprawą przeżycia.

Ślub i raka

Ugruntowanych powiązań między stresu, depresji, izolacji społecznej, a choroby serca ułatwiają zobaczyć, jak dobre małżeństwo może chronić serce. Ale rak to inna sprawa. Rzeczywiście, niewiele jest dowodów, że małżeństwo zmniejsza ogólne ryzyko zachorowania na raka. Mimo to, ślub może mieć wpływ na wynik. Na przykład, badanie 27.779 przypadków raka okazało się, że osoby pozostające w związku małżeńskim, częściej mają zaawansowane choroby w momencie diagnozy niż osób w związkach małżeńskich. Pacjenci niezamężne rzadziej niż pacjenci otrzymują leczenie zamężnych - ale nawet wśród ludzi, którzy otrzymywali leczenie raka, małżeństwo było związane z poprawą przeżycia. Pacjenci z nienaruszonych małżeństw gdy zdiagnozowano nowotwór mają lepsze przeżycie niż w grupie, które są oddzielone w czasie diagnozy.

Rak prostaty jest szczególnym problemem dla mężczyzn. Aby dowiedzieć się, jak małżeństwo wpływa na przeżycie, naukowcy z University of Miami zbadane 143.063 ludzi z chorobą. Przez okres 17 lat, żonaci mężczyźni przetrwał znacznie dłużej (mediana 69 miesięcy) niż u pacjentów wyodrębnionych i owdowiałych (38 miesięcy), ludzie, którzy nigdy nie wyszła za mąż miał pośredni wskaźnik przeżycia (49 miesięcy). I naukowcy z Harvardu i UCLA zidentyfikowali korzyści podobne przeżycia dla pacjentów w związku małżeńskim z rakiem pęcherza, przeważnie mężczyzn choroby.

Inne kwestie zdrowotne

Chociaż dane te są niewystarczające, małżeństwo wydaje się mieć pozytywny wpływ na różnorodność skutków zdrowotnych. Zdrowie psychiczne jest najbardziej widocznym, żonaci mężczyźni mają mniejsze ryzyko depresji i wyższe prawdopodobieństwo zadowolenia z życia na emeryturze niż ich rówieśnicy stanu wolnego. Żonaty został również powiązany z lepszych funkcji poznawczych, zmniejszonym ryzykiem choroby Alzheimera, poprawy poziomu cukru we krwi i lepsze wyniki dla pacjentów hospitalizowanych. W przeciwieństwie do tego, wdowieństwa zwiększa prawdopodobieństwo chorób przenoszonych drogą płciową u mężczyzn, ale nie kobiety.

Pary "terapia"

Często mówi się, że stare małżeństwa przyjść do siebie podobne. Które mogą lub nie mogą być prawdziwe, ale według włoskich naukowców, małżonkowie nie mają podobnych czynników ryzyka sercowego. W swoim sprawozdaniu za rok 2009, naukowcy recenzja 71 wcześniejszych badań, które objęły ponad 100 tysięcy par. Podsumowując, małżonkowie wykazać wiele wspólnych czynników ryzyka, w tym nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, podwyższony poziom cholesterolu, otyłość i palenie tytoniu. Niektóre z podobieństw można wytłumaczyć skłonność ludzi do wyboru małżonków, jak siebie, a niektóre wspólne czynniki ryzyka zależą od stylu życia partnerzy mają wspólnego. Dlatego australijscy lekarze donoszą sukces z programem, który ma na celu poprawę żywienia i nawyków ćwiczeń w obu małżonków jednocześnie. To pary terapia z nowym akcentem.

Stan kłótnie i rozwody

Dobre małżeństwo może poprawić stan zdrowia mężczyzny, ale cywilny niezgody może odcisnąć swoje piętno zarówno szczęścia i zdrowia. W badaniu MRFIT z 10904 europejskich mężczyzn żonatych, na przykład ludzie, którzy rozwiedli się 37% bardziej narażone na śmierć w ciągu dziewięciu lat nauki niż mężczyźni, którzy pozostawali w związku małżeńskim. Podobnie brytyjskie badanie 9011 pracowników służby cywilnej związane stresujących relacji do wzrostu o 34% w ryzyko zawałów serca i anginy. I izraelski badanie 10.059 mężczyzn stwierdził, że stresujące relacje rodzinne wydaje się zwiększać ryzyko śmierci z udaru mózgu o 34%. Rozwód powoduje również gwałtowny wzrost kursu samobójstwa przez mężczyzn, ale nie kobiety.

Żałoba

Ponieważ kobiety żyją dłużej niż mężczyźni, kobiety są znacznie bardziej narażone na utratę małżonka niż to mężczyźni. Ale współmałżonka żałoba jest rzeczywiście bardziej poważne dla mężczyzn, a badania z Kalifornii mówi, jak poważny jest. Badanie nie mierzyć psychologicznych i społeczno-ekonomicznych ciężary żałoby. Zamiast tego, naukowcy koncentrują się na innym wpływu oblubieńczej żałoby, śmiertelności żyjącego małżonka.

Badanie śledzone 12.522 żonatych ludzi na 14 - na okres 23 lat. W tym czasie, 1453 mężczyzn i 3294 kobiet straciło małżonków. Następnie, 30% ludzi w żałobie zmarł siebie, podczas gdy tylko 15% kobiet ulegli. Zdrowych mężczyzn, którzy stracili żony były 2,1 razy bardziej narażone na śmierć w czasie badania niż zdrowych mężczyzn, którzy nie byli w żałobie, dla mężczyzn z istniejącą wcześniej problemy zdrowotne, żałoba zwiększył tempo śmierci 1,6 razy. Ryzyko było największe od siedmiu do 12 miesięcy po stracie, ale podwyższona śmiertelność trwa dłużej niż dwa lata. Szekspir miał rację, gdy pisał o "śmiertelnym smutku."

Badania na całym świecie potwierdzają, że śmierć współmałżonka zwiększa prawdopodobieństwo choroby i niepełnosprawności w życiu małżonka, i że mężczyźni są bardziej narażone niż kobiety. Jednym z powodów, że wdowcy taryfy tak słabo, że żywienie i inne nawyki zdrowotne pogorszeniu, gdy ludzie są na własną rękę; hospitalizacji nawet żony jest niebezpieczne dla zdrowia męża. Innym czynnikiem jest izolacja społeczna. I badania 1667 mężczyzn w okolicach Bostonu związane śmierci małżonka do spadku poziomu testosteronu porównywalny do spadku, które następuje w ciągu 10 lat starzenia.

Pary homoseksualne

Czy korzyści zdrowotne wynikające z małżeństwa obejmuje małżonków tej samej płci lub partnerów w związkach cywilnych? Ponieważ takie ścinki są rzadkie i nowy w USA, nie ma danych dostępne są w Europie. Ale partnerstwo homoseksualne zostały ukarane w Danii w 1989 roku, a badanie oceniało 4914 mężczyzn i 3419 kobiet, które weszły takie relacje między 1989 i 2004 roku. Ludzie, którzy byli w tej samej płci partnerstwa przed wysoce skuteczne leczenie przeciw HIV lek stał się dostępny w 1995 roku miał wysoką śmiertelność. Kobiety i mężczyźni, którzy weszli do związków osób tej samej płci po 1995 roku miał podobne do wskaźników śmiertelności w populacji ogólnej po niewielkim nadmiarem w ciągu pierwszych kilku lat ich związku. Ale ponieważ naukowcy nie porównać śmiertelność wśród par homoseksualnych z tych niezamężnych gejów i lesbijek, to nie wiadomo, czy związki homoseksualne są związane z korzyściami dla zdrowia porównywalnych do tych, w których w związku małżeńskim heteroseksualistów.

Wyjaśnienia

Dobrych małżeństw promować zdrowie i długowieczność, ale stresujące i rozbite małżeństwa mieć odwrotny skutek, zwłaszcza dla mężczyzn. Dlaczego?

Wyjaśnienia można podzielić na trzy kategorie: biologiczne, behawioralne i psychologiczne.

Wyjaśnienia biologiczne centrum na stres. Walki konflikty produkują podwyższony poziom stresu hormonów, takich jak adrenalina, które podnoszą ciśnienie krwi. Stan stres powoduje także wytwarzanie cytokin, małych białek, które wyróżniają kaskadę zapalną w ruchu. Zapalenie jest nowo uznany czynnik ryzyka sercowego, a rozwiedzeni mężczyźni mają wyższy poziom markerów stanu zapalnego niż żonatych mężczyzn.

Czynniki zachowania nie mniej ważne. Niezamężne, rozwiedzione i owdowiałe mężczyźni nie jedzą, jak i żonaci mężczyźni. Są mniej prawdopodobne, aby wykonywać, ale jest bardziej prawdopodobne, palić, pić nadmiernie, i angażować się w innych zachowań ryzykownych. W przeciwieństwie do tego, żonaci mężczyźni są bardziej prawdopodobne, aby uzyskać regularną opiekę medyczną i skorzystać z wyższego standardu życia. Ale podczas gdy emeryci, którzy mieszkają ze współmałżonkiem lepiej profilaktyki zdrowotnej niż ci, którzy żyją samotnie, starsi, którzy żyją z dorosłego dziecka nie dostać lepszą opiekę.

Samotność, depresja, i izolacji społecznej przyczyniają się do nadmiernej śmiertelności związanej z żałoby, rozwodu, lub nigdy nie ożenił. Badania Harvard poinformował, że społecznie izolowane mężczyźni mają 82% większe ryzyko zgonu z powodu chorób serca, w porównaniu z mężczyznami, którzy mają silne relacje międzyludzkie. I New England Research Institute wykazało, że 66% mężczyzn polegać na swoich żon dla swoich pierwotnych nośników społecznych; tylko 21% polegać na innych ludzi, a 10% nie ma takich nośników. Oczywiście, odjęcie żonę znacznie zwiększa ryzyko mężczyzny izolacji.

Perspektywy

Wielu mężczyzn ślub z miłości, trochę dla pieniędzy, a inne dla różnych powodów osobistych i rodzinnych. Do tej pory, co najmniej, kilka z nich ożenił się dla zdrowia. Gdyby tak zmienić?

Nie bardzo. Szczęśliwie żonatych mężczyzn może dodać zdrowia do rzeczy dziękują swoje żony za. Nieszczęśliwie żonatych mężczyzn powinna pracować z żonami, aby zmniejszyć stres i poprawić ich relacje. Ale zamiast małżeństwa dla zdrowia, nieżonaci mężczyźni powinni starać się osiągnąć niektóre z korzyści dla zdrowia, że ​​tracisz. Oznacza to, że co mądrych wyborów o dietę, ćwiczenia fizyczne, alkoholu i innych zachowań zdrowotnych. Oznacza to, widząc się z lekarzem, nawet jeśli nie masz żony, aby przeciągnąć cię, a to oznacza, szukając sposobów na zmniejszenie stresu i budowania więzi społecznych i relacji wzajemnie wspierać. Nic z tego nie będzie zarabiać małżeńskiego odliczenia na formularzu 1040, ale będzie poprawić swoje zdrowie.