Cambler

Ginekomastia

Co to jest ginekomastia?

Ginekomastia odnosi się do choroby, która mężczyźni rozwinięcia niezwykłe ilości tkanki piersi. Nie należy mylić z pseudogynecomastia, w którym tłuszczowej (tłuszczu) tkanek nabiera wyglądu piersi. Ginekomastia nie jest niczym niezwykłym, zwłaszcza u samców dojrzewania i niemowląt płci męskiej. Ginekomastia powstaje na skutek zmiany poziomu androgenów i estrogenów, które kontrolują rozwój cech męskich i żeńskich, odpowiednio.

Ginekomastia często zaczyna się jako guzek przetargowej poniżej brodawki. Grudki są na ogół małe wymiary. Rozwój tkanki piersi mogą występować na jednej lub obu stronach, a wzrost może występować nierównomiernie. W pewnych przypadkach, takich jak niemowlęta, mlekotoku (produkcja mleka) może występować wraz z ginekomastii.

Ginekomastia może wynikać z dziedziczenia, stylu życia i czynników rozwojowych. Ginekomastia może wystąpić nawet u połowy mężczyzn przechodzących okres dojrzewania. Ponadto, jest to powszechne w kulturystów, którzy stosowania sterydów i marihuanę. Może on również być związany z chorobami takimi jak zaburzenia równowagi tarczycy.

W większości przypadków ginekomastii ustępuje samoistnie. W sytuacjach, w których kulturystyka lub rekreacyjne zażywanie narkotyków prowadzi do rozwoju tkanki piersi, zwracając się do przyczyny ginekomastii często rozwiązać chorobę. W rzadkich przypadkach, jednak ginekomastia może wymagać terapii hormonalnej lub operacji redukcji piersi.

Podczas ginekomastia jest powszechne i na ogół nie jest poważne, należy zwrócić się o pomoc medyczną dla objawów, które mogą wskazywać na raka piersi, takich jak rozwój piersi tylko z jednej strony, przedsiębiorstwa grudek wewnątrz piersi, wrzody na piersi, lub krwawej absolutorium sutek.

Zwrócić się o pomoc medyczną dla przed pokwitaniem mężczyzn z objawami ginekomastii, gdyż mogą one wskazywać na poważne choroby.

OBJAWY

Jakie są objawy ginekomastii?

Typowe objawy ginekomastii zawierać grudki pod brodawki na jednej lub obu stronach tułowia, rozwój piersi i tkliwość piersi. W poważniejszych przypadkach, objawy ginekomastii m.in. ból piersi, owrzodzenie skóry nad piersią lub absolutorium sutek. Skorzystać z pomocy lekarskiej dla wszelkich poważnych objawów ginekomastii, ponieważ mogą one być wczesnym wskaźnikiem raka piersi.... Więcej o objawy ginekomastii

PRZYCZYNY

Co powoduje ginekomastii?

Ginekomastia spowodowane zmianami poziomu androgenów (męskich hormonów) w organizmie, które mogą wystąpić w czasie dojrzewania. Wahania poziomu androgenów może wystąpić z różnych powodów.... Czytaj więcej na temat przyczyn ginekomastii

ZABIEGI

Jak jest ginekomastia leczyć?

W większości przypadków, w szczególności u mężczyzn dojrzewania i niemowląt ginekomastia usuwa się. W skrajnych przypadkach interwencji medycznej, takie jak terapia hormonalna, a nawet zmniejszenie operacji piersi może być wymagane. W przypadkach, w których istnieje przyczyna, np. nadużywania sterydów, leczenie przyczyna zazwyczaj prowadzi do uchwały ginekomastii.... Czytaj więcej na temat leczenia ginekomastii

Więcej artykułów