Cambler

Dlaczego rodzina jest ważna posiłek

Dla wielu rodziców, byłoby znacznie łatwiejsze i prostsze zapomnieć o rodzinnych obiadów. Praca, dzieci, wszystkie działania po szkole przyczynia się do rodziny jest ciągle w ruchu, więc czujesz potrzebę jedzenia w biegu.

Ale coraz więcej rodziców zdaje sobie sprawę znaczenie wspólnego czasu rodziny przy stole. Często jest to jedyny czas, kiedy wszyscy członkowie rodziny są razem w jednym miejscu.

Chociaż obiady rodzinne są postrzegane przez niektórych jako kolejny uciążliwy chore na koniec męczącym dniu, więcej rodzin w Europie uświadomić sobie, że korzyści płynące z dzielenia czasu na koniec dnia nie można mierzyć kalorii sam.

Liczne badania pokazują, że jedzenie razem jest nie tylko ważnym aspektem życia rodzinnego, ale pomaga ułatwić kontrolę wagi.

Kiedy rodzina siada razem, pomaga im poradzić sobie z codziennego stresu i kłopotów z istnienia z dnia na dzień. Jeść razem dąży do promowania bardziej rozsądne nawyki żywieniowe, co z kolei pomaga członkom rodziny zarządzać swoją wagę łatwiej.

Oto kilka wskazówek od ekspertów na rodzinny obiad:

Oczekiwania

Celem rodzinny obiad może różnić się od rodziny do rodziny. W jednej rodzinie, dobre maniery przy stole może być najważniejszą rzeczą rodzice chcą uczyć, w innym, to może się komunikować ze sobą, uczą się, jak słuchać i uczyć się nawzajem szanować.

Dzieci muszą nauczyć się trochę w czasie, mówią eksperci. Jeśli obiadu jest ciekawa pora dnia dla Twojego dziecka, że ​​będzie dowiedzieć się, jak usiąść i powiedzieć: "Jak minął dzień?" i "Co było najlepsze, co się stało dzisiaj?"

Komunikacja

Obiadu to czas wytchnienia od zgiełku i gwaru życia codziennego. Twoja rodzina może przejrzeć dzień, który jest przekazywany i plan na dzień, że się zbliża.

Uczyć przez przykład

Zadania dzielą się, tak samo mama nie jest odpowiedzialna za przygotowanie jedzenia, służąc i mycie naczyń. Te porządki i radości z karmienia, pielęgnacji i czyszczenia powinny być udostępniane.

Nie dyskutować, które zawstydzić lub poniżają członków rodziny. Niektóre przedmioty dzieci mogą chcieć omówić może wymagać więcej współczucia, lub bardziej zindywidualizowane słuchania. W przeciwnym razie, nie ma tematów tabu.

Budowanie poczucia własnej wartości

Kolacja to doskonała okazja do budowania poczucia własnej wartości u dzieci. Słuchając tego, co dzieci mają do powiedzenia, to mówią, "Doceniam to, co robisz, szanuję, kim jesteś i co robisz, to co robisz jest dla mnie ważne."

Posiłku może być postrzegana jako szansa lub chore. Jeśli jest to postrzegane jako okazja, to różnego rodzaju możliwości są tworzone, jeśli jest postrzegane jako chore, to możliwości nie ma. I nie ma znaczenia, czy jedzenie jest filet mignon, lub pizza i sałatka.

Gniazdo

Rodzice powinni pozwalać dzieciom wybrać własne miejsca. Jeśli walczą nad ulubionym fotelu, pomaga rozstrzygnąć spór pokojowo.

Dynamika rodziny

Jeden rodzic może karmić dzieci wcześnie, z zamiarem ochrony drugiego rodzica z ochrypłym posiłku. Ale to faktycznie może izolować nieobecnego rodzica od dynamiki rodziny i stworzyć dystans. Niektóre konflikty planowania nie można uniknąć, ale rzeźba z rodziny razem posiłek regularnie może poprawić dynamikę rodziny.