Cambler

Dlaczego prawdziwych mężczyzn do lekarza

Łatwo jest uzyskać większość mężczyzn na mecz lub sklepu komputerowego. Ale dla wielu facetów, wycieczka do lekarza jest tak wysoki priorytet jako dzień buta-zakupy.

Jednym z powodów jest duma. W kulturze, która zrównuje jest mężczyzna z bycia zdrowe i silne, podpowiedź podatności na choroby, które mogą być postrzegane jako oznaka słabości.

To niebezpieczne myślenie. Czekam aż zachorujesz przed zobaczyć Twój lekarz może umieścić swoje zdrowie na niebezpieczeństwo.

Jeśli pozwolisz, duszność lub dyskomfort w klatce piersiowej iść zaznaczone, możesz zmierzyć się zawał serca. Zmiana rytmu wypróżnień może ostrzec chorób, takich jak rak jelita grubego. Ból głowy lub zawroty głowy, które mogą wynikać z wysokiego ciśnienia krwi, co może prowadzić do uszkodzenia nerek i udaru mózgu. Krew w moczu może oznaczać kamień nerek lub raka prostaty, i to zawsze powód do odwiedzenia lekarza.

Ale widząc lekarza także może pomóc swój spokój. Objawy, które mogą sygnalizować poważną chorobę może także wskazywać na prostych, łatwo leczonych problemów. Krew w moczu, na przykład, może pochodzić od zakażenia.

"Myślę, że ludzie są coraz lepiej na widok lekarza, ale jest jeszcze niezdecydowanie i zaprzeczenie", mówi Larry S. Pola, MD, prezydent Europejskiej Akademii Lekarzy Rodzinnych. "Wielu ludzi wciąż muszą zostać przesunięta do lekarza przez ich żony i dzieci."

To nie tylko lepsze dla zdrowia człowieka, jeśli odwiedza lekarza. To lepsze dla zdrowia jego syna, też. Chłopcy często modelować zachowanie ojca. Jeśli tata widzi lekarza, jest większa szansa, jego syn wyrośnie na to samo.

"Jest to dość dobry i prosty powód, dla mężczyzn, aby zobaczyć się z lekarzem," Dr Fields mówi. "To dla lekarza i pacjenta okazję złapać problem na początku, co prowadzi do lepszej jakości życia-i dłuższego życia, zbyt."

Testy, które trzeba

US Preventive Services Task Force zaleca, aby ludzie się regularne badania przesiewowe dla niektórych chorób i chorób medycznych. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli masz pytania, o których pokazy są odpowiednie dla Ciebie.

 • Cholesterol. Powinieneś mieć swój poziom cholesterolu, co najmniej raz na pięć lat, począwszy od wieku 35 lat. Jeśli palisz, masz cukrzycę lub jeśli masz w rodzinie choroby serca, należy mieć swój poziom cholesterolu sprawdzane zaczynają w wieku 20 lat.

 • Ciśnienie krwi. Powinieneś mieć ciśnienie krwi sprawdzane co dwa lata.

 • Raka jelita grubego i odbytu. Badania przesiewowe w kierunku tego nowotworu należy rozpocząć, gdy jesteś 50.

 • Cukrzyca. Powinien być pod kątem cukrzycy, jeśli masz wysokie ciśnienie krwi lub wysoki poziom cholesterolu.

 • Depresja. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli czujesz, smutku i poczucia beznadziejności, lub jeśli stracili zainteresowanie normalnej działalności przez dwa tygodnie prosto. Możesz mieć depresję.

 • Choroby przenoszone drogą płciową. Porozmawiaj z lekarzem, aby sprawdzić, czy powinny być pod kątem ewentualnych chorób przenoszonych drogą płciową, takich jak HIV.

 • Rak prostaty. Porozmawiaj z lekarzem o tym, czy powinna być pod kątem tego typu raka.

Zachowania zdrowia

Oto zalecenia Agencji Badań i Jakości Opieki Zdrowotnej:

 • Nie palę. Jeśli palisz, należy porozmawiać z lekarzem o tym, jak rzucić palenie.

 • Przestrzegać zdrowej diety. Twoja dieta powinna jeść różnych produktów spożywczych, w tym owoców, warzyw, pełnego ziarna i białka. Zobacz, jak dużo tłuszczów nasyconych jesz.

 • Być aktywny. Podnieś działalność cieszyć i trzymać się go. Spróbuj w sumie 20 do 30 minut umiarkowanej aktywności większość dni w tygodniu.

 • Utrzymać zdrową wagę. Zrównoważyć ilość kalorii jeść z ilością aktywności dostać.

 • Nie pić lub pić z umiarem. Jeśli pijesz alkohol, mają nie więcej niż dwa drinki dziennie. Drink to 12 uncji piwa, 5 uncji wina lub 1,5 uncji destylowanych.

 • Staraj się szczepienia aktualne. Porozmawiaj z lekarzem na temat szczepień ochronnych, które może być konieczne.

 • Rozważyć przyjmowanie aspiryny. Porozmawiaj z lekarzem o przyjmowanie aspiryny w celu zapobiegania chorobom serca, jeśli są starsze niż 40 lat.