Cambler

8 porad dla komunikacji oraz z lekarzem

Może nie wiedzieć jak najwięcej o raka i jej leczenia, jak lekarz nie, ale ty i twoja rodzina są jedynymi, którzy mogą zdecydować, co jest najlepsze dla Ciebie. Jako część zespołu, pamiętaj, że masz rolę w opiece.

1. Nie bój się zadawać pytań. Wielu lekarzy czekać, aby zadawać pytania. Możesz nie wiedzieć, jakie pytania zadać. Często łatwo zapomnieć, pytania można (lub rodzina) mają, więc może chcesz napisać swoje zapytanie w dół przed wyjazdem w gabinecie lekarskim. Jest to również trudne do zapamiętania wszystkiego jesteś powiedziano w odwiedzać lekarza. Upewnij się, czy członek rodziny spisuje to, co zaleci lekarz. Może chcesz wziąć magnetofon z tobą. Wystarczy upewnić się, aby zwrócić się do lekarza, jeśli jest OK, na taśmie rozmowy.

2. Zapytaj o zdjęć, wykresów i innych pomocy wizualnych. Poproś lekarza, aby pokazać, gdzie nowotwór jest w organizmie, co zostanie usunięty, co pozostanie, i jak leczenie będzie działać. Jest w stanie wyobrazić swoje leczenie raka i jak wpłynie to może być potężny pomoc w podejmowaniu decyzji.

3. Upewnij się, że masz odpowiedzi na swoje pytania. Rak jest skomplikowana choroba, i różni ludzie mają różne sposoby rozumienia tego, co się z nimi dzieje. Nie wstydź się mówić: "Nie rozumiem. Czy możesz mi to wyjaśnić jeszcze raz? "Albo, jeśli to konieczne, nie bój się zadzwonić i poprosić o rozmowę z lekarzem lub pielęgniarką ponownie.

4. Nie odmowy udostępnienia informacji. Nie należy poinformować lekarza lub pielęgniarkę, że jesteś "w porządku", gdy nie jesteś. Lekarz i pielęgniarka muszą wiedzieć o nowych objawów i zmian, jak się czujesz. Powiedz im, jeśli masz ból. Dzielić się z nimi, jeśli używasz innych zabiegów wraz z leczeniem nowotworu lekarza recepty. Wszystkie te informacje są ważne i pomoże zespołowi zarządzać program leczenia w możliwie najlepszy sposób.

5. Zabierz ze sobą partnera do spotkań i leczenia. Współmałżonek, partnerem, krewnym, przyjacielem, czy dziecko dorosłych mogą być pomocne w czasie tych wizyt. Twój partner może być cennym zbiorem uszu, a nawet zadawać pytania, że ​​nie myśleć, lub nie pamiętam. Porozmawiać przed wizyta pracować razem jako zespół, aby upewnić się, że wiesz, jakie pytania lub problemy chcesz rozmawiać. Twój partner może być twoim adwokatem, zadając trudne pytania, że ​​nie jesteś komfortowo. Z partnerem z was jest szczególnie ważne, jeśli jesteś na leki lub jeśli jesteś niespokojny lub zdenerwowany. Możesz zostać poproszony o podpisanie formularza zwolnienia lekarskie przyznającej członek rodziny lub przyjaciel prawo do mówienia o swoim leczeniu lub innych problemów z zespołu medycznego. Odbywa się to w celu ochrony prywatności. Porozmawiaj ze swoim partnerem tuż po wizycie na temat informacji, które otrzymaliśmy. Mimo, że jest świeże, z informacjami, aby upewnić się, że zarówno słyszał i rozumiał te same rzeczy. Rób notatki i zapisywać inne Państwa pytania. Możesz także użyć magnetofon, ale upewnij się, aby zapytać lekarza, czy jest OK, aby nagrać swoje rozmowy.

6. Unikaj chęć denerwować się "posłańca". Często nie ma dobry sposób, aby dać komuś złe wieści. Ważne jest, aby pamiętać, że lekarz i pielęgniarki robią wszystko, co mogą, aby pomóc wyzdrowieć.

7. Upewnij się, że wszyscy lekarze rozmawiają ze sobą. Często można mieć więcej niż jednego lekarza, a każdy z nich powinien wiedzieć, co się z tobą dzieje. Zrób listę wszystkich nazwach swoich lekarzy, specjalności, numery telefonów i adresy. Daj te informacje do każdej osoby na liście. Pozwoli to łatwiej im wzajemne konsultacje, raporty akcji i dokumentację medyczną, i rozmawiać o ważnych sprawach dotyczących opieki. Możesz mieć do podpisania wydawnictwa medyczne dające im uprawnienia do wymiany informacji i omówienia sprawy ze sobą. Robi się to, aby chronić swoją prywatność. Gdy użytkownik odwiedza jedną z lekarzem, zapytaj, czy on lub ona rozmawiała ze swoimi innymi lekarzami lub zdobyć swoje sprawozdania.

8. Nie bój się rozmawiać z lekarzem na temat jakichkolwiek problemów lub wątpliwości. Twoje relacje z lekarzem, jest ważne. Jak w przypadku wszystkich relacji w życiu, mogą pojawić się trudności, i mówić o nich mogą pomóc. Było jasne i precyzyjne, stwierdzając swoje obawy i podać przykłady. Posłuchaj odpowiedzi lekarza i spróbować zrozumieć jego lub jej perspektywy. Oferta sposobów, jak uniknąć tych problemów w przyszłości. Pielęgniarka może również pomóc wzmocnić swoje relacje z lekarzem. Jeśli nadal niezadowolony ze swojej relacji, można zdecydować się zbadać inne opcje, takie jak przejście lekarzy. Jeśli tak się stanie, z szacunkiem poinformować lekarza o swojej decyzji oraz o powodach, i poprosić o jego lub jej pomóc w przeniesieniu swoją opiekę do nowego lekarza. Lekarz podstawowej opieki może ci w tym pomóc, jak również.

Biorąc aktywny udział w swojej opiece pomoże Ci uzyskać potrzebne informacje i zapewnić, że każdy pracuje z tobą walczyć swoją raka. Nie każdy jest wygodne to robi. Dla niektórych, na to potrzeba czasu, aby nauczyć się, jak być aktywnym członkiem zespołu. Możesz być zaskoczony, jak dobrze, że ty i twój partner dostać na to w czasie.

Końcówka opiekunów: Bądź rzecznikiem swojej ukochanej. Poinformowani pacjenci i ich rodziny często mają lepsze wyniki.