Cambler

Przegląd antykoncepcyjnej

Antykoncepcyjnej, znany również jako antykoncepcja, odnosi się do aktywności, leków lub urządzeń stosowanych w celu zapobiegania ciąży.

Wybór metody antykoncepcji jest bardzo osobista. Czynniki brane pod uwagę twój stan zdrowia, wiek, częstotliwość aktywności seksualnej, pragnienie posiadania dzieci w przyszłości i jego rodzinie lekarskiej. Jest to ważne przy wyborze metody, aby skonsultować się z lekarzem, czy Twój wybór wymaga recepty.

Metody kontroli urodzeń

Metody antykoncepcyjne różnią się skutecznością i pracy w różny sposób. Mogą zabić plemniki lub zablokować go z dotarciem do jaj. Niektóre sposoby zapobiegania jaja z uwalniany przez jajniki. Inne zmiany śluzu szyjkowego, aby utrudniać ruchu plemników do macicy lub zmiany tkanki podszewka macicy tak, że zapłodniona komórka jajowa nie może zaszczepić.

Niektóre metody antykoncepcyjne, które nie wymagają recepty m.in. plemnikobójcze, prezerwatywy męskie i żeńskie i okresowe abstynencji (np. naturalne planowanie rodziny), który zawiera szereg metod zaprojektowany, aby pomóc uniknąć stosunek seksualny bez zabezpieczenia podczas najbardziej płodnych czasach kobiecy cykl menstruacyjny.

Metody, które wymagają wizyty lekarza obejmują:

 • Doustne środki antykoncepcyjne (pigułki antykoncepcyjne): Środki podjęte na dobę, które zapobiegają owulacji poprzez kontrolowanie wydzielania hormonów przysadki. Zwykle, doustne środki antykoncepcyjne zawierają estrogen hormony i progestagen. Pomagają one również regulują cykle miesiączkowe i zmniejszyć ilość i długość miesiączki.

 • Mini-pigułka: Ten dziennik pigułka ma tylko jeden hormon, progestagen. Zagęszcza śluz szyjki macicy, a to zapobiega spermy z dotarciem do jaj. Mini-pigułka może również zmniejszyć przepływ miesiączki.

 • Norplant: Kapsułki zawierające syntetyczny hormon lewonorgestrel wszczepiony pod skórę na ramieniu, która stale zapobiec jajniki uwalnianie komórki jajowej przez okres do pięciu lat.

 • Depo-Provera: progesteron jak lek podawany w zastrzyku, który zatrzymuje owulacji. Wpływ na około trzech miesięcy.

 • Zastrzyki miesięczne: Łączy dwa rodzaje hormonów, estrogenów i progesteronu, które pracują, aby zapobiec owulacji.

 • Plaster: Zwalnia hormony estrogen i progestagen do krwiobiegu.

 • Membrana lub kołpak szyjny: kopulasty gumy miseczki z obrzeżem elastycznego, który jest umieszczony w kanale pochwy obejmuje szyjkę przed stosunkiem seksualnym.

 • Pierścień dopochwowy hormonalnej antykoncepcji: pierścień, który jest umieszczony wewnątrz pochwy wokół szyjki. Uwalnia hormony estrogen i progestagen.

 • Urządzenie wewnątrzmaciczne (IUD): Urządzenia umieszczone w macicy przez szyjkę macicy przez lekarza. IUD zapobiega przed zapłodnionych jaj w rurach lub mocowania do ściany macicy.

 • System wewnątrzmaciczne (IUS): małe urządzenie w kształcie litery T, który jest umieszczony wewnątrz macicy przez lekarza. Uwalnia małe ilości hormonów każdego dnia w celu zapobiegania ciąży.

 • Chirurgiczna sterylizacja: cienka rurka służy do wątku mały, wiosenny urządzenia przez pochwę do macicy w każdym jajowodzie. Materiał w urządzeniu powoduje blizny rozwijać i stale podłączyć rury.

Przychodnie

Operacja, która powoduje niemożność zajścia w ciążę obejmuje:

 • Histerektomia: Usunięcie macicy i jajników i zwykle jajowodzie. To jest trwałą formą kontroli urodzeń.

 • Podwiązanie jajowodów lub niedrożność jajowodów: Chirurgia wyciąć, wypalić, lub band jajowodów zapobiec jajko z transportu do macicy. Podwiązanie jajowodów ma być stałe, chociaż niektóre rodzaje czasami może być odwrócona.

 • Wazektomia: cięcia lub mocowania nasieniowodu, rury, które przenoszą plemniki z jąder. Jądra wciąż produkują plemniki, ale plemniki umierają i są wchłaniane przez organizm. To jest stały środek kontroli urodzeń.

Metody, które zostały zaproponowane jako profilaktyka, ale może faktycznie stanowić wysokie ryzyko dla ciąży, m.in. wycofanie przed wytryskiem i stosunku seksualnego w czasie miesiączki.