Cambler

Pigułki antykoncepcyjne 101

Przegląd doustnych środków antykoncepcyjnych

Doustne środki antykoncepcyjne przeszły wiele zmian na przestrzeni lat od momentu ich wprowadzenia w 1960 roku. Wczesne formy doustnych środków antykoncepcyjnych (znany również jako pigułek antykoncepcyjnych) miał sporo estrogenu w nich. Dzisiejsze pigułki antykoncepcyjne mają wiele mniej hormonu w nich niż nawet 10 lat temu. To dlatego, że dowiedzieliśmy się, że działają one w znacznie niższych dawkach niż się początkowo wydawało. Pigułki antykoncepcyjne zazwyczaj zawierają kombinację estrogenu i progestagenu (nazywane są one połączone pigułki antykoncepcyjne). Niektóre mają tylko progestagen i nazywane są "minipills."

Połączone pigułki antykoncepcyjne działają poprzez zapobieganie owulacji (uwolnienie dojrzałej komórki jajowej z jajnika kobiety). Estrogen w pigułce powoduje to. Bez uwolnienia komórki jajowej, ciąża nie może się zdarzyć. Połączone pigułki antykoncepcyjne także działać poprzez szyjki macicy wydzieliny grubsze, co jest bardzo trudne dla plemników, aby dostać się do macicy, powodując zmiany w jajowodach (rurek, które przenoszą jaja z jajników do macicy), a poprzez że trudno zapłodnionego jaja do implantu. Efekty te są spowodowane przez progestagenu w kombinacji tabletek antykoncepcyjnych. W minipills zwykle nie zapobiega owulacji, ponieważ nie zawierają estrogen. W minipills są dobre dla kobiet, które albo mają trudności przy estrogen lub którzy są na pewne ryzyko w podejmowaniu estrogen (na przykład kobiety, które palą papierosy).

Kiedy regularnie i zgodnie ze wskazówkami, pigułki antykoncepcyjne są 98 procent do 99 procent skuteczności w zapobieganiu ciąży, w zależności od tego, jak dużo estrogenów zawierają. Więcej estrogenu, lepsze działanie antykoncepcyjne sterowania. Niestety więcej estrogenu, wyższe prawdopodobieństwo wystąpienia skutków ubocznych.

Minipills nie zawierają estrogen i stanowią około 98 procent skuteczności. Ale muszą być wykonane dokładnie tak, jak jest. Jeszcze brakuje jedną tabletkę może znacznie ograniczyć skuteczność. W związku z tym wielu lekarzy sugerują inną metodę antykoncepcji, taką jak prezerwatywy lub membrany można stosować oprócz minipill, szczególnie aktywności seksualnej u połowy cyklu.

Najczęstszą przyczyną ciąży u kobiety, biorąc pigułki antykoncepcyjne jest porażką, aby je zgodnie z zaleceniami. Należy zapoznać się z instrukcjami, które pochodzą z dozownika na to, co zrobić, jeśli pominięcia dawki. To jest dobry pomysł, aby użyć drugiej metody, takie jak prezerwatywy lub przepony do końca miesiąca, nawet jeśli brakuje tylko jednej dawki.

Różne rodzaje pigułek

Pigułki antykoncepcyjne się nie tylko w połączeniu i jako minipill, pigułki kombinacji dostępne są również w trzech różnych formach: jednofazowych, dwufazowych i trójfazowego.

Jednofazowe pigułki antykoncepcyjne - W nich wszystkich dawek estrogenu i progestagenu są dokładnie takie same dla całych 21 dni od 28-dniowego cyklu. Ostatnie siedem dni są dawki pigułki zawierające wypełniające - nie aktywny lek, ale które są włączone, co pozwala zachować do codziennego harmonogramu.

Doustne środki antykoncepcyjne są zwykle pakowane zawierający 21 dni od aktywnych tabletek wraz z wartości siedem dni obojętnych pigułki cukru. Antykoncepcyjny zostanie podjęta przez trzy tygodnie cyklu, następnie siedmiu dni pigułki cukru utrzymywać się na 28-dniowego cyklu. Kobiety zazwyczaj mają okres w ciągu kilku dni od rozpoczęcia pigułki cukru. Jeśli kobieta w dalszym ciągu podejmuje aktywnych tabletki i pigułki nie używać cukru, ona prawdopodobnie nie miesiączkować. Wielu ginekologów nie doradza kobietom od lat o tym. Kobiety korzystają z tej techniki, aby "przejść" okres. Ważne jest, aby zauważyć, że może to być zrobione tylko jednofazowych tabletek antykoncepcyjnych. Wielu ginekologów zaleca, "przeskakiwanie" być wykonywane tylko przez trzy do czterech miesięcy z rzędu.

US Food and Drug Administration zatwierdziła nowe opakowanie jednofazowego kontroli urodzeń pigułki o nazwie Seasonale w 2003 roku. Produkt pakuje się źródła 91 dni i jest przeznaczony do zapobiegania miesiączka za cały okres. Kobiety przyjmujące Seasonale będzie miał tylko cztery okresy roku. Seasonale zawiera ten sam estrogen (etynyloestradiolu) oraz progestagen (lewonorgestrel) w tej samej wysokości, jak wielu innych jednofazowych pigułek antykoncepcyjnych. Chociaż wiele innych jednofazowe pigułki antykoncepcyjne są stosowane w taki sposób, Seasonale to jedyny produkt dopuszczony do użytku. Jak można się spodziewać, Seasonale wyceniony jest wyższe niż odpowiadające im trzy-miesięcznych dostaw produktów generycznych zawierających te same składniki w tej samej wysokości.

Przykłady monophasics m.in. Alesse, Brevicon, Demulen, Desogen, Genora, Levlen, Levlite, Loestrin, LO / Ovral, Modicon, Necon, Nordette, Norethin, Norinyl, orto-cyclen, orto-Novum, Ovcon, Ovral, Portia i Zovia.

Dwufazowe tabletki antykoncepcyjne - te mają stałą ilość estrogenu, ale istnieją dwa różne atuty progestagenu w dozowniku. Pierwsze siedem do 10 dni są jedną siłę (i jeden kolor). Następne 11 do 14 tabletek to kolejna siła (i innego koloru). Wreszcie ostatnie siedem dni są dawki wypełniające zawierające nie aktywny lek.

Przykłady obejmują Jenest-28, Mircette, Necon 10/11, Nelova 10/11, i Ortho-Novum 10/11.

Trójfazowa pigułki antykoncepcyjne - W zależności od marki, ilość estrogenu może zmienić, jak również ilości progestagenu. Tak naprawdę są trzy różne atuty w dozowniku. Pierwsze pięć, sześć, siedem lub 10 dni są jedną siłę (i jeden kolor). Kolejne pięć, siedem lub dziewięć tabletek są inną siłę (i inny kolor). Kolejne pięć, siedem, dziewięć lub 10 tabletek to trzeci i ostatni etap. Ostatnie siedem dni są dawki wypełniające zawierające nie aktywny lek.

Przykłady obejmują Estrostep-21, orto-Novum 7/7/7, Ortho Tri-cyclen, tri-Levlen, tri-Norinyl, Triphasil i Trivora.

Progestagen tylko pigułki antykoncepcyjne (minipill) - To nie są produkty złożone i nie zawierają estrogen. Każda tabletka minipills jest taka sama. Nie ma pigułki wypełniające więc tabletki hormonalnej należy przyjmować codziennie. Tabletki powinny być wykonane w tym samym trzech godzin się najbardziej skuteczne. Istotne jest, że z powodu braku estrogenu ryzyka ciąży jest nieco większa niż tych produktów z tabletek antykoncepcyjnych, które zawierają estrogen.

Przykłady obejmują Micronor, Nor-QD i Ovrette.

Korzystanie pigułkę jako antykoncepcji awaryjnej

Tylko dwa produkty Oral-antykoncepcyjne zostały zatwierdzone przez US Food and Drug Administration w szczególności do stosowania jako antykoncepcji awaryjnej ( Plan B i profilaktyki). Inne produkty okazały pracy, jednak. Leczenie wymaga określonej liczby doustnych tabletek antykoncepcyjnych podjęte jak najszybciej po stosunku bez zabezpieczenia, a następnie drugą dawkę 12 godzin później. Kobiety badane wziął swoją pierwszą dawkę do trzech dni po seks bez zabezpieczenia. Oryginalne zabiegi wliczone kombinacji doustnych środków antykoncepcyjnych zawierających estrogen i progestagen zarówno. Stosowanie doustnych środków antykoncepcyjnych, w ten sposób stopniowo stają się coraz powszechniejsze. W przeciwieństwie do tego, stosowanie tego rodzaju antykoncepcji jest powszechne w Europie. FDA uznała za udostępnienie tych produktów bez recepty.

Korzystanie z awaryjnego doustnych

Doustne środki antykoncepcyjne

Pigułki na dawkę

Plan B *

1 Biały

Profilaktyki *

2 Niebieski

Ovral

2 Biały

Alesse

5 Róż

Levlite

5 Róż

Nordette

4 pomarańczowe światła

Levora

4 Biały

Lo / Ovral

4 Biały

Niskiej Ogestrel

4 Biały

Triphasil

4 Żółty

Trivora

4 Róż

Ovrette

20 Żółty

* Plan B i Zapobiegania są zarówno pakowane do antykoncepcji i są zatwierdzone przez FDA do tego zastosowania.

Podejmowanie decyzji, który pigułka jest dla Ciebie

Kilka ważnych punktów do rozważenia przy wyborze pigułki antykoncepcyjne:

 • Mimo wszystko z reklamy, jednofazowe tabletki antykoncepcyjne działają jak również droższych i bardziej skomplikowanych produktów dwufazowych i trójfazowego. Wszystkie produkty mieszane zawierające zarówno estrogen i progestagen są bardziej skuteczne w zapobieganiu ciąży, nie są "minipills". Tak więc dla większości kobiet, jednofazowe pigułki antykoncepcyjne stanowią dobrą pierwszą opcję. Ceny produktów są bardzo zróżnicowane, jednak począwszy od około 15€ za miesiąc do 40€. Oto moje zalecenia:

  • Jednofazowe - Nelova, Microgestin FE, Necon, Levora, Zovia, Portia, Aviane, Jenest

  • Dwufazowy - Apri, Kariva, Sprintec

  • Trójfazowy - Tri-vora, Necon 7/7/7

 • Jednofazowe produkty z małą ilością estrogenów może powodować mniej wzdęcia i tkliwość piersi, ale bardziej krwawienie przełomowe.

 • Istnieje niewiele dowodów na to, że wszelkie pigułki antykoncepcyjne zawierające estrogen i progestagen zarówno są lepiej do leczenia trądziku niż jakiekolwiek inne. Wszystko wydaje się działać.

 • Pigułki antykoncepcyjne muszą być podejmowane zgodnie z zaleceniami. Powinieneś wiedzieć, co zrobić, jeśli pominięcia dawki. Instrukcje, które pochodzą z dozownika powie, co powinieneś wiedzieć.

Żaden pojedynczy kontrola urodzeń pigułki jest dla każdej kobiety, więc to zrobić trochę prób i błędów, aby znaleźć odpowiedni dla ciebie. Sekret próbuje uzyskać równowagę hormonalną - na tyle, aby zapobiec ciąży, ale nie na tyle, aby powodować działania niepożądane.

Jeśli masz problemy z produktem, oto kilka wskazówek:

Prawdopodobnie otrzymujesz zbyt dużo estrogenów, jeśli występują:

 • Nudności

 • Wzdęcia

 • Wysokie ciśnienie krwi

 • Ból głowy

 • Pełnia lub tkliwość piersi

 • Obrzęk kostek

Nie jesteś chyba wystarczająco dużo estrogenów, jeśli występują:

 • Wcześnie lub krwawienie w środku cyklu

 • Plamienie

Prawdopodobnie otrzymujesz zbyt dużo progestagen, jeśli występują:

 • Zwiększenie apetytu i przyrost masy ciała

 • Zmęczenie

 • Trądzik

 • Wypadanie włosów

 • Depresja

 • Infekcje pochwy drożdży

Nie jesteś chyba wystarczająco dużo progestagen, jeśli występują:

 • Późne krwawienie przełomowe

 • Okres w ogóle nie

Masz wiele opcji, które można i lekarz wyboru. Wbrew temu, co mówi reklama, nie ma jednej najlepszej kontroli urodzeń pigułki. Co działa dla Ciebie jest najlepszym rozwiązaniem.