Cambler

Lek może być przyczyną przybierania na wadze?

Zbyt dużo jedzenia i za mało ćwiczeń są główne przyczyny ludzie wkładają dodatkowych kilogramów. Jednakże, niektóre na receptę i bez recepty leki mogą również powodować przyrost masy ciała. Możecie zdobyć jak funta tygodniowo. Jeśli czujesz, spodnie coraz mocniej i nie zmieniłeś swoje ćwiczenia i dieta reżim, poproś lekarza o leki.

Najczęstsze leki na receptę, aby spowodować przyrost masy ciała należą leki, które leczą depresję, zgaga, zaburzenia dwubiegunowe, wysokie ciśnienie krwi i cukrzyca. kontroli urodzeń pigułki i wysokie dawki lub długotrwałej terapii kortykosteroidami może powodować zwiększenie masy ciała.

Niektóre over-the-counter leki, w tym leki przeciwhistaminowe, przeciwzapalne, nasennych i leków w celu zapobiegania chorobie lokomocyjnej, może prowadzić do przyrostu masy ciała, jeśli są przyjmowane regularnie.

Ryzyko i korzyści

W niektórych przypadkach, trwa miesiąc do dodatkowych kilogramów pojawiać jako efekt uboczny. Niektóre leki, chociaż mogą powodować przyrost masy ciała w ciągu tygodnia. Przyrost masy wszelkiego rodzaju zwiększa ryzyko wielu problemów zdrowotnych - w tym nadciśnienie, typ 2 cukrzycy i chorób serca.

Dodatkowo, nieoczekiwany wzrost masy ciała zajmuje również jednym z głównych powodów ludzie przerywać przyjmowania niektórych leków.

Inicjatywy działań

Leki, które powodują przyrost masy ciała zazwyczaj to zrobić poprzez zwiększenie apetytu, spowolnienie metabolizmu odpoczynku, lub powoduje zatrzymanie płynów.

Niezależnie od powodu, każdy ciężar, który zyskał mogą zostać utracone lub nie zdobył pierwsze miejsce w-jedząc mniej i ćwiczenia więcej.

Aby skutecznie radzić sobie z związane leków zwiększenie masy ciała, należy skontaktować się z lekarzem, jeśli podejrzewasz, że jesteś dodając zbędnych kilogramów ze względu na leki, które bierzesz. Tylko nie nagle przerywać przyjmowania leku przed skonsultować się z lekarzem.