Cambler

Po wymianie stawu kolanowego: tuż po operacji

Twój zespół opieki zdrowotnej będzie monitorować swoje postępy po przebudzeniu od zabiegu. Będą wykorzystywać sprzęt wsparcia, aby pomóc Ci odzyskać. Pamiętaj, aby dać im znać, jak się czujesz i jak Twój ból jest kontrolowany.

Człowiek leżący w szpitalnym łóżku z jednym kolanie wspierane przez ciągłe pasywnego urządzenia ruchu. Kolano jest pakowane i rury maszyny lód przejść pod opakowaniu. Sekwencyjne mankiety uciskowe są owinięte wokół obu stóp. Wsparcie Sprzęt

Specjalne rury i maszyny pomóc odzyskać po zabiegu. Mogą one obejmować:

  • Dożylnie (IV) linia do zapewniać potrzebne płyny i leki.

  • Cewnik do pomocy drenażu pęcherza.

  • Rury drenażowe w nogę, aby zwolnić nadmiar płynu i zmniejszyć obrzęk.

  • Maszyna do lodu lub lodu opakowanie w celu zmniejszenia stanu zapalnego. Rurka prowadzi do lodu zimnej wody do stawu kolanowego.

  • Sekwencyjna maszyna kompresji (SCM), aby zapobiec tworzeniu się zakrzepów krwi, delikatnie ściskając następnie uwalniając stopę.

  • Ciągły ruch bierny maszyna (CPM) w celu zwiększenia elastyczności, delikatnie przesuwając kolano.

Ból zarządzania

Gdy ból jest kontrolowany, będziesz chodzić szybciej i szybciej się regenerować. Tak szczerze mówiąc o tym, jak wiele bólu czujesz. I nie bój się prosić o leki przeciwbólowe, gdy jej potrzebujesz. Pielęgniarka może dać IV lub ustne leki przeciwbólowe. Albo, może masz w systemie analgezji kontrolowanej (PCA) maszyny. To urządzenie pozwala nacisnąć przycisk, aby dać sobie odmierzoną dawkę leków przeciwbólowych. Opowiedz swoją pielęgniarkę, jeśli leki nie zmniejszają ból lub jeśli nagle pojawi się gorzej.