Cambler

Życie z menopauzą

Wszystko o menopauzie

Doświadczenie menopauzy jest bardzo indywidualne, i mając to na uwadze, można go zobaczyć jako okazję do oceny czynników stylu życia, które wpływają na zdrowie i planować przyszłość chcesz. Dowiedz się więcej o tym, co się spodziewać ›

Recepta na zdrowie w okresie menopauzy

Najlepsze podejście do menopauzy jest przestrzeganie zdrowego reżimu. Że zawiera czynienia z palenia tytoniu, odżywiania, ćwiczeń, kontroli wagi i redukcji stresu.

Palenie tytoniu jest najczęstszą przyczyną możliwych do uniknięcia chorób i przedwczesnej śmierci. Zwiększa to ryzyko choroby serca i płuc, osteoporoza, a także raka płuc i raka szyjki macicy. Zwiększa to ryzyko wystąpienia choroby Alzheimera. Palacze mogą również doświadczyć menopauzy do dwóch lat wcześniej niż osoby niepalące. Twój lekarz może zaoferować pomoc w rzuceniu palenia.

Zdrowa dieta jest jedną niską zawartość tłuszczów nasyconych i wysokiej w produkty pełnoziarniste, owoce, warzywa i dużą ilością wody. Jeśli jesteś w okresie okołomenopauzalnym lub poza nią, jednak nie mamy specjalnych problemów: chorób serca i osteoporozy w dużym stopniu zależą od diety.

Dowiedz się więcej na temat życia z menopauzą ›

Wykonywać swoją drogę do zdrowego menopauzy

Jak kobiety zbliża się koniec wieku rozrodczym, ich jajniki spowalniają produkcję estrogenów i progesteronu, dwóch podstawowych hormonów żeńskich. Chociaż genetyka i styl życia odgrywają rolę, w latach wokół menopauzy, większość kobiet mają tendencję do przybierania na wadze i zmienić kształt ciała. Nadwaga i mający mniej masy mięśniowej o zwiększonej zawartości tłuszczu może zwiększyć kobiety ryzyko chorób serca. W szczególności, zawartość tłuszczu w obszarze brzucha jest związane ze zwiększonym ryzykiem choroby cardiovascualr. Utraty masy kostnej zwiększa także z menopauzą, co kobiety są bardziej podatne na złamania. Nadwaga i zmniejszenie poziomów estrogenu, są także związane z osłabieniem mięśni dna miednicy i zmian w drogach oddechowych, które mogą przyczynić się do wysiłkowego nietrzymania moczu.

Dowiedz się więcej na temat zdrowego menopauzy ›