Cambler

Zmiany nastroju w okresie menopauzy

Pytanie:

Jestem 54-letnia kobieta w trakcie menopauzy. Byłem bardzo zły i przeżywa destrukcyjne myśli. Czy te myśli są związane z menopauzą? Jeśli tak, jest to powszechne?

Odpowiedź:

Jeśli czujesz, że może działać na złość lub destrukcyjnych myśli, skonsultować się z lekarzem lub innego specjalisty od razu.

Tak, takie myśli i uczucia mogą być związane z menopauzą. Wiele kobiet opisuje nieprzyjemne zmiany nastroju, jak poruszać się menopauzy. A kiedy kobiety mają pogorszenie nastroju, często czują się "drażliwy", co może oznaczać, są bardziej skłonne do gniewu.

To rozdrażnienie może mieć wiele przyczyn. To może być bezpośrednim wynikiem zmian hormonalnych w okresie menopauzy. Bezsenność jest również bardzo często dla kobiet w tym okresie życia, a brak snu może powodować rozdrażnienie też.

Joann E. Manson, MD, pisząc w swoim 2007 książki, uderzenia gorąca, hormony i Twoje zdrowie, określił ten czas życia, co następuje: "stresujące okoliczności życia, a nie zmiany hormonalne, wydają się być głównymi czynnikami objawów nastroju podczas menopauzy. " Ona wskazuje, jako możliwe przyczyny, z "wieloma wyzwaniami, które mogą pojawić się w średnim wieku." Należą do nich:

  • Schorzenia medyczne

  • Kłopoty relacji z rodzicami, małżonkowie i dzieci

  • Podkreśla finansowe

  • Creeping myśli o śmiertelności

Objawy te są powszechne? Znaczna część kobiet zgłaszać problemy nastroju, bezsenność i drażliwość. Ale o ile wiem, nie ma wiarygodnych statystyk na temat konkretnych rodzajów myśli masz.

I może być czytanie zbyt wiele w krótkim opisem na swoje pytanie, ale "bardzo zły i destrukcyjne myśli" to wyrażenie, które wskazuje na większą intensywnością niż uczucie rozdrażnienia, że ​​eksperci w tej dziedzinie dotyczą. Jeśli objawy są całkowicie nowe, a jak tylko zaczął weszła menopauzy, to menopauza może być główną przyczyną objawów.

Nie chciałbym, aby to założenie, jednak, ponieważ możliwe jest, że menopauza jest obciążające oddzielny problem, który powinien być oceniany i traktowany.

Byłoby najlepiej sprawdzi sytuację w swojej podstawowej opieki lekarza, który może skierować pacjenta do specjalisty w zakresie zdrowia psychicznego. Kiedy lekarz oceniali wszystkie możliwe przyczyny swojej zmiany nastroju, można dowiedzieć się, że najlepszym sposobem leczenia it.In krótki, masz bardzo niski, i tymczasowe, ryzyko MRSA od osoby w następnej szafie. I kilka inteligentnych działania chroni dalej. Mam nadzieję, że będzie leczyć leczenie zakażenia MRSA danej osoby szybko. To będzie dobra wiadomość dla was obu.