Cambler

Terapia hormonalna: lina ryzyka i korzyści

Kobiety muszą wyważyć ochronę choroby serca i ryzyko raka piersi.

To był szok, gdy kilka lat temu wynika z dużego, badania finansowane przez rząd o nazwie Inicjatywa Zdrowia Kobiet (WHI) wykazało, że kobiety po menopauzie, którzy brali hormony były bardziej narażone na choroby serca niż ci, którzy nie. Wcześniejsze badania wskazywały na obu ryzyk i korzyści z terapii hormonalnej. Ryzyko? Skok, skrzepy krwi w żyłach, które potencjalnie mogą podróżować do płuc (zator płucny), a przede wszystkim raka piersi - wszystkie były bardziej prawdopodobne z terapii hormonalnej.

Ale po stronie korzyści równania były niższe ryzyko raka jelita grubego, ochrony przed złamanych kości, zwolnieniem z wielu objawów po menopauzie, takie jak uderzenia gorąca i nocne poty - i ochrony przed chorobami serca. A ponieważ choroba jest zdecydowanie najczęstszą przyczyną śmierci i niepełnosprawności, zarówno u kobiet, ochrona przed chorobami serca było ważne.

Ale wyniki WHI 2002 rzucił balansowanie ryzyka i korzyści z wyrównania. Wydawało się, że terapia hormonalna zwiększa ryzyko zarówno dla najgroźniejszych chorób, raka piersi, a najbardziej popularnym, choroby serca.

Pod koniec 2002 r., stosowanie terapii hormonalnej przez kobiety, które spadły o 38%, a w 2003 r. o 20 mln mniej recept na terapii hormonalnej zostały napisane. Era powszechnego stosowania hormonów przez kobiety po menopauzie, został uznany przez.

Choroby serca: jest to wszystko w terminach?

W ciągu ostatnich kilku lat, bardziej zróżnicowane z uwagi na ryzyko choroby serca z terapii hormonalnej pojawiło. Oczywiście, nigdy nie było tajemnicą, ale naukowcy ponownego WHI wyniki wskazały, że średni wiek kobiet w momencie rozpoczęcia badań było 63. Oznacza to, że wiele z nich zaczął brać hormonami dekadę po zatrzymaniu menstruacji. Normalną praktyką jest, aby rozpocząć terapię hormonalną w czasie menopauzy objawy menopauzalne rozpocząć. Dla kobiet w Europie, średnio, menopauza występuje w wieku 51. Niektórzy eksperci twierdzili, że WHI wyniki były prawdopodobnie odnosi się do kobiet w wieku 60 i 70 i może być mylące, jeśli stosuje się do młodych kobiet wchodzących menopauzy.

To prawdopodobne argumentem, biorąc pod uwagę nasze rosnące zrozumienie biologii miażdżycy. Prekursorami miażdżycowych zaczynają rozwijać, gdy ludzie są w wieku 20 i 30, ale to trwa dziesięciolecia tablice rosnąć i w pełni formy. U kobiet estrogeny, że wydaje się powolny proces w dół, co jest, dlaczego kobiety mają tendencję do objawowej choroby wieńcowej w późniejszym wieku niż mężczyźni.

Ale po menopauzie, gdy poziom estrogenów słabnąć, kobiety zaczynają się "dogonić" i blaszki miażdżycowe zaczynają tworzyć. Po tablice tworzyć wpływ estrogenu nie jest korzystne.

Dlaczego tak jest? Blaszki miażdżycowe są pule cholesterolu, komórek pianki tłuszczu ładunkiem i cząsteczek zapalnych objętych cienką włóknistej cap. Jeśli to czapka pęka, "maź" wewnątrz rozlewa się do krwiobiegu, co powoduje, zakrzepów krwi. Jeśli skrzepy zablokować przepływ krwi do mięśnia sercowego, wynik jest atak serca. Estrogen powoduje ustalone tablice bardziej prawdopodobne zrywać przez mieszanie się czynników zapalnych wewnątrz. Począwszy więc starsze kobiety na terapii hormonalnej po ich blaszek miażdżycowych może być dość ryzykowne, a to może być ochronne u młodszych kobiet, których tętnice są jeszcze stosunkowo wolne od płytek.

Wyniki badań, takich jak Nurses Health Study "- które są po prostu na obserwacji, po uczestników na wiele lat - to potwierdzać. Kobiety w tych badaniach mają tendencję do rozpoczęcia terapii hormonalnej bliżej menopauzy. Niektóre wyniki są związane terapii hormonalnej na stromych spadków prawie 50% ryzyka chorób serca.

Ponowne badanie WHI wyników dostarcza więcej dowodów, że czas terapii hormonalnej jest krytyczna. W 04 kwietnia 2007, zagadnieniu czasopismo Europejskiego Stowarzyszenia Medycznego, WHI badaczy poinformował, że analiza ich danych grupujących kobiet według wieku i roku od menopauzie wykazały, że ci, którzy rozpoczęli terapię hormonalną bliżej menopauzy miały zmniejszone ryzyko choroby serca. Ale wyniki nie spełniają ich kryterium istotności statystycznej, co oznacza, że ​​może mieć miejsce przez przypadek. Skok ryzyko było podwyższone, niezależnie od tego, jak dawno temu kobieta doświadczyła menopauzy.

Ryzyko raka piersi

Ale tak jak badacze byli sortowaniu subtelności ryzyka choroby serca, wielki news o ryzyku raka piersi z hormonami Stomped drogę do nagłówków.

Naukowcy stwierdzili, że po latach stałego wzrostu, częstość występowania raka piersi (liczba nowych przypadków zdiagnozowano) odwrócone i zaczęła spadać w 2003 roku - w tym samym roku, które po menopauzie normy hormonów spadały gwałtownie powodu WHI wyników. W bardziej kompletnym raporcie opublikowanym w 19 kwietnia 2007, zagadnienie New England Journal of Medicine, że zauważył, że spadek był tylko wśród kobiet, które były 50 i starsze - innymi słowy, w tych, którzy mogą zaprzestania przyjmowania hormonów po menopauzie. Co więcej, spadek był wyraźniejszy w przypadku nowotworów wrażliwych na estrogeny - i są to nowotwory najbardziej narażone na wpływ estrogenów w terapii hormonalnej.

To zajmie więcej badań, aby dowiedzieć się, wszystkie przyczyny spadku. Widzimy, być może mniej przypadków raka piersi, ponieważ ceny mammografii są w dół, więc jest to kwestia mniej przypadków raka piersi jest wykrywany, nie mniej przypadków raka piersi. Co więcej, kobiety, które zaprzestania przyjmowania hormonów może być wśród tych, co nie często się mammografii, ponieważ postać już nie muszą być aż tak czujni o coraz kątem raka piersi. Innym pytaniem jest, czy częstość występowania raka piersi naprawdę może tak szybko zmienić w odpowiedzi na kobiety wychodzić hormonów. Rak piersi jest zwykle postrzegana jako choroba, która rozwija się powoli. Naukowcy, którzy zgłosili spadek zachorowalności, że to jest możliwe, wskazując na niepotwierdzonych nowotworów piersi regresji po zaprzestaniu terapii hormonalnej.

Istnieją inne pytania bez odpowiedzi o terapii hormonalnej i raka piersi. Na przykład, WHI doniósł, że ryzyko wystąpienia raka sutka u kobiet przyjmujących tylko estrogenu tabletki spadła, co sugeruje, że część progestagen terapii hormonalnej może być główną przyczyną wcześniej wykazano związku między terapią hormonalną i raka piersi. (Progestin dodano chronić przed rakiem macicy.) Nie jest jasne, czy termin hormonów może wpływać na ryzyko raka piersi sposób to robi ryzyko chorób serca. WHI badacze nadzieję na przekazywanie danych w 2007 r. o tym, jak długo trzeba czekać na ryzyko zachorowania na raka piersi, aby powrócić do normy po kobiety przerwać przyjmowanie hormonów.

Podsumowując - na razie

Hormonalna terapia nie zmniejsza ryzyko raka okrężnicy, spękań osteoporoza, oraz w zależności od czasu, a może także choroby serca. Ale są też inne sposoby na zmniejszenie tych zagrożeń (regularne ćwiczenia, na początek), które nie posiadają "bagaż" hormonalna terapia za: raka piersi, zakrzepy i uderzenia. Większość ekspertów mamy konsultowano powiedzieć waga wszystkich obecnych dowodów przemawia za kobiet przyjmujących hormony menopauzie tylko do łagodzenia objawów menopauzy i na możliwie najkrótszy czas. To była opinia panująca od wielu lat. Co się zmieniło od 2002 roku jest to, że kobiety w ich pierwszych 10 lat lub menopauzy nie trzeba dodawać choroba serca do listy ryzyk podejmowanych w terapii hormonalnej.