Cambler

Dostosowując swoje nastawienie o menopauzie

Wyżu demograficznego obsługi menopauzy inaczej niż wcześniejsze pokolenia, według Sheryl Kingsberg, Ph.D., asystent profesora biologii i psychiatrii reprodukcyjnego na Case Western Reserve University.

"Średnia długość życia dla kobiet teraz ma ponad 82 lat," Dr Kingsberg mówi. Oznacza to, że jedna trzecia z życia kobiety może być przeżywane po menopauzie. Więcej kobiet mówi o menopauzie, a jest napisane o tym, niż kiedykolwiek wcześniej.

W przeszłości kobiety przed menopauzą odbyło rozbieżne pojęcia o menopauzy i starzenia. Niektórzy wierzyli, że to naturalne przejście, które powinny być zarządzane w sposób naturalny, a inne uznać menopauza choroby medyczną wymagającą leczenia.

"Menopauza nie jest chorobą," mówi Dr Kingsberg. "To jest normalne zdarzenie, przejście z jednego etapu życia do drugiego."

Ocena lekarskie

Okołomenopauzalnym - razem menopauzy - zwykle zaczyna się, gdy kobieta jest w jej 40s. Doświadczenie każdej kobiety mogą być bardzo różne, jednak.

Chociaż większość zmian zachodzących w okresie okołomenopauzalnym nie będzie nadal znacznie poza menopauzy i zatrzymać bez leczenia, ważne jest, aby starać się o ocenę lekarza. Uderzenia gorąca i inne zmiany mogą być objawem choroby lub może być spowodowane przez inne choroby, takie jak zaburzenie tarczycy. Wszelkie zmiany powinny być zawsze zgłaszane do służby zdrowia.

Najbardziej wiarygodną metodą menopauzy pomiaru poziomu we krwi hormonu folikulotropowego (FSH), który jest wytwarzany przez gruczoł przysadki. Hormon ten stymuluje jajniki do wydzielania estrogenów. W wieku jajników i wytwarzanie estrogenów spada, gruczoł przysadkowy próbuje stymulowania zwiększenia produkcji estrogenu przez uwalnianie FSH do więcej krwi. W przypadku kobiety FSH wzrasta do poziomu stałego we krwi od 30 do 40mIU/mL lub wyższej, to jest ogólnie przyjęte, że został osiągnięty menopauzy.

Wiele kobiet przejść naturalnej menopauzy zmniejszyć dyskomfort. Ci, którzy dolegliwości doświadczenie może zmniejszyć je, dokonując zmian w stylu życia. Są to m.in. zaprzestanie palenia; wykonywania; modyfikacji spożycie alkoholu, zdrowej diety i uprawiania bezpiecznego seksu. Dla tych, którzy potrzebują dodatkowej pomocy z objawów, terapia hormonalna (HT) jest opcją. Decyzja o użyciu HT powinny być wykonywane przez kobiety i jej służby zdrowia.

Różnorodność objawów

Badaniach wykazano, że tylko dwa objawy - uderzenia gorąca / objawów naczynioruchowych i suchość pochwy - są na pewno związane z menopauzą. Dr Kingsberg mówi, że jest ostrożny, aby słuchać i pomóc pacjentowi ocenić objawy, aby można było znaleźć skuteczne leczenie.

"Kobieta może być problemy z bezsennością, a kiedy naprawdę słuchać tego, co się dzieje, bezsenność spowodowana jest gorąca dzieje co godzinę," Dr Kingsberg mówi. "Powstały brak snu może być tworzenie problemów, takich jak drażliwość, zmęczenie, czy coś. Nie zawsze jest cięte i suche. Musimy pozbyć się tego, co jest przyczyną tego, co nie tylko starają się uprościć, przypisując je wszystkie do menopauzy. "

Zmienne poziomy hormonalne Niektóre kobiety mogą umieścić je w grupie podwyższonego ryzyka dla depresji, zwłaszcza jeśli mają one historię depresji, Dr Kingsberg mówi.

Gdy krwawienie staje się nienormalne

W okresie okołomenopauzalnym lat, miesiączki stają się lżejsze i dalej od siebie. Okresy nieregularne są powszechne i normalne w okresie okołomenopauzalnym. Nie należy zakładać, że wszystkie zmiany są przyczyną przez menopauzy, jednak. Inne choroby mogą być przyczyną.

Porozmawiaj z lekarzem, jeśli pojawią się następujące choroby:

  • Okresy są bardzo ciężkie, tryskającej lub towarzyszy zakrzepów.

  • Okresy dłużej niż siedem dni.

  • Przedziały są krótsze niż 21 dni od rozpoczęcia ostatniego okresu.

  • Plamienie lub krwawienie zdarza się między miesiączki.

  • Występuje krwawienie po stosunku.