Cambler

By the way, lekarz: Czy tabletki antykoncepcyjne ukryć menopauzę?

Czy tabletki antykoncepcyjne ukryć menopauzę?

Pytanie: Skąd mam wiedzieć, czy jestem zbliża się menopauza, jeśli biorę tabletki antykoncepcyjne?

A. Doustne środki antykoncepcyjne - które zazwyczaj są połączeniem estrogenu i progesteronu - zapobiegania ciąży przez zahamowanie owulacji. Hormony te działają poprzez "oszukiwanie" ciało do myślenia, że ​​jest w ciąży.

Kobiety w swoich późnych lat 40. często podejmują antykoncepcyjne pigułki dla dodatkowego powodu: pomagają kontrolować nieregularne krwawienia, które jest wynikiem spadku funkcji jajników w okresie okołomenopauzalnym, w latach poprzedzających menopauzę.

Nie będzie w stanie powiedzieć, czy jesteś menopauzie (co oznacza miesiączka zaprzestał) jeśli dalej biorąc antykoncepcyjne pigułki. Hormony zawarte w doustnych środków antykoncepcyjnych powstrzymać owulację, ale również działać na wyściółce macicy iw ten sposób promować miesięczne krwawienia, nawet jeśli nie jesteś już naturalnie miesiączkować. Hormony zastępują fizjologię bazowego.

Większość lekarzy zaleca, aby kobiety zgaśnie pigułki w wieku 50 lat z powodu ryzyka skrzepów krwi staje się zbyt wysoka. Nawet bez doustnych środków antykoncepcyjnych, ryzyko zakrzepów zwiększa u kobiet, ponieważ z wiekiem z powodu braku aktywności i wyższym prawdopodobieństwem choroby - raka, na przykład - że mogą powodować zakrzep. Nie chcesz, aby dodać do tego ryzyka z pigułek antykoncepcyjnych.

- Soheyla Gharib, MD Harvard University Health Services