Cambler

Premarin i czas trwania objawów menopauzy

Pytanie:

Jestem 65 lat i nadal występują uderzenia gorąca i nocne poty. Wziąłem Premarin przez wiele lat, ale były poza nim przez ponad półtora roku. Może Premarin wpłynęły na długość mojej menopauzy?

Odpowiedź:

Hormony, takie jak Premarinu kontrolować uderzenia gorąca z menopauzą, opóźniając objawy, ale prawdopodobnie nie wydłuży czas trwania objawów.

Większość kobiet doświadcza uderzenia gorąca i nocne poty podczas okołomenopauzalnym przejścia. Dokładna przyczyna nie jest znana, jednak spadek produkcji estrogenów z jajników jest wyzwalacz. Uderzenia gorąca zmniejsza się w czasie po menopauzie, jednak około 10% kobiet nadal mają je w swoich 60-tych i 70-tych.

Do ciężkich uderzeń gorąca, terapia estrogenem jest bardzo skuteczne leczenie. Estrogen należy stosować w najmniejszej skutecznej dawce przez najkrótszy czas konieczny do kontrolowania objawów, aby zminimalizować ryzyko.

Gdy kobieta przestaje przyjmować estrogen, uderzenia gorąca mogą wrócić, zwłaszcza jeżeli leczenie zostanie przerwane nagle. Stopniowe zmniejszanie dawki estrogenu w ciągu kilku miesięcy zwykle pomaga kontrolować objawów.

Kobieta, która w dalszym ciągu ma gorąca musi zdecydować, z jej lekarzem, jeśli objawy są na tyle uciążliwy, aby usprawiedliwić ryzyko długotrwałego leczenia hormonalnego.

Niskie dawki leków przeciwdepresyjnych zwanych SSRI (selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny) pomóc niektórym kobietom. Niektóre kobiety mogą korzystać ze zmian w stylu życia, takich jak zwiększenie ćwiczenia i utrzymywanie dobrego nawodnienia, pijąc dużo wody.