Cambler

Eksperci ostrzegają hormonów " bioidentical "

Badania medyczne wykazały, że hormon Długotrwała terapia zastępcza może zwiększać ryzyko wystąpienia raka sutka. Tak wiele kobiet z objawami menopauzy szukają alternatyw. Niektórzy zwracają się do "bioidentical" hormonów, Associated Press, powiedział 26 października. Aktor Suzanne Somers pochwalił te związki w książce napisała. Hormony są potęgowane dla każdej kobiety przez farmaceutę. Ale nie zostały one zatwierdzone przez US Food and Drug Administration. Wiele z nich zawiera estriol. Ta forma estrogenu nie jest dopuszczony do sprzedaży w Europie. Eksperci twierdzą, że tam jest brak badań na temat tych związków. Tak więc nie ma dowodów, że są one bezpieczne i skuteczne. I mogą mieć takie samo ryzyko jak konwencjonalnej terapii hormonalnej.

Jaka jest reakcja lekarza?

Kiedy wyjaśnić moich młodych studentów medycyny o uderzenia gorąca, mówię im, że czujesz się jak wrzący od wewnątrz. Nie przyjemne uczucie, możemy wszystko potwierdzić.

Nocne poty, inna cechą menopauzy, są równie straszne. Nikt nie chce się obudzić przemoczona do skóry i zamrożenia w środku nocy. Czuje się źle i to jest straszne dla jakości snu. Jednak, jeśli mamy szczęście żyć długo i zdrowo, wszystkie kobiety będą przechodzić przez głównego etapu życia znany jako menopauzy.

Menopauza jest normalne. Niektóre kobiety mają bardzo poważne objawy. Inne przepłynąć przez nią, ledwie zauważając.

W roku 2002, ważne badanie zostało opublikowane o hormonalnej terapii zastępczej (HTZ) z estrogenów i progesteronu. Badania sugerują, że HTZ nie, jak wcześniej sądzono, pomaga zapobiegać chorobom serca. To nie zwiększa ryzyka kobiety z rakiem piersi.

Jeden jasne korzyści hormonalnej był jego wpływ na gęstość kości. Oczywiście, również przyczyniły się do kontrolowania objawów menopauzy, takie jak uderzenia gorąca, nocne poty, zły humor i zaburzeniami snu.

Większość lekarzy, w tym ja, nie jest już rutynowo przepisują HTZ. To dlatego, że ryzyko prawdopodobnie przewyższają korzyści dla większości kobiet. Objawy obfitują jednak i wiele kobiet zwrócił się do alternatywnych leków. Wśród nich są "bioidenticals." Te specjalnie opracowane produkty hormony i inne substancje nie zatwierdzone przez US Food and Drug Administration (FDA).

Mam wiele współczucia dla kobiet, które cierpią z złych objawów menopauzy. Myślę jednak, że bio-identicals to zły pomysł.

Po pierwsze, należy pamiętać, że bioidentical to pojęcie marketingu, a nie termin medyczny. FDA nie zatwierdzi ze wzorów. Nie są standaryzowane, ani nadzorowane w każdym rygorystyczny sposób.

Hormony bioidentical m.in. estriol. Estriol jest estrogen. Jeśli nie weźmie go do lekarza, to na pewno dobry pomysł, aby ją z apteki bez nadzoru lub mieszania farmaceutą.

Jakie zmiany mogę zrobić teraz?

Jeśli jesteś nieszczęśliwy w menopauzie, nie poddawaj się na lekarza. Omówić swoje objawy z niego i zobacz, co może być opcje. Na przykład, jeśli suchość pochwy jest najgorsza problemu, lekarz może zaoferować bardzo bezpieczne, bardzo niskie siły działania estrogenu, który jest zastosowany wewnątrz pochwy. Jeśli martwisz się o swoje kości, najpierw uzyskać badanie gęstości kości. Jeśli jest jakiś problem, a następnie odpowiednie leczenie osteoporozy i osteopenii jest w porządku.

Jeśli uderzenia gorąca i nocne poty są zakłócając snu lub co swoje życie nieszczęśliwy, lekarz może porozmawiać o hormonalnej terapii zastępczej. Nie uciekaj z krzykiem z biura! Dane o zwiększonym ryzykiem raka był dla kobiet, które stosowały takie traktowanie przez długi okres czasu, zazwyczaj większych niż pięć lat. Na kilka kobiet, hormonalnej - w małej dawce i przez krótki czas - może być odpowiednie leczenie.

Dla większości kobiet, proste rzeczy pomogą w większości objawów menopauzy:

  • Nosić chłodne, oddychającą odzież bawełniana. Warstwy pomoc dla zmiany temperatury i uderzenia gorąca.

  • Spróbuj ćwiczeń. Pomaga ją zmniejszyć uderzenia gorąca dla niektórych kobiet.

  • Leczenia suchości pochwy. Wiele smarów, które nie zawierają hormonów, są dostępne bez recepty.

  • Ogranicz spożycie kofeiny.

Menopauza ma również długoterminowe konsekwencje dla kobiecych ciał. Więc upewnij się, że wystarczająco dużo wapnia w diecie, i walczyć choroby serca przed jego rozpoczęciem. Uważaj na swój ciężar i nie palić.

Czego mogę się spodziewać patrząc w przyszłość?

Mam szczerą nadzieję, że FDA uważa regulacji leków ziołowych i suplementów diety. Z oleju wąż do bioidenticals, musimy wiedzieć, czy rzeczywiście lek ziołowy jest bezpieczny. Naturalne nie znaczy bezpieczne. Chciałbym również, aby zobaczyć naukowo opracowane zabiegi ukierunkowane na objawy menopauzy. Lekarze chcieliby mieć szerszy zakres opcji dla naszych pacjentów, jak przejść przez to normalne zmiany życia.