Cambler

Depresja w okresie okołomenopauzalnym: więcej niż tylko hormony

Nowe badanie pomaga rozwikłać wielu współpracowników do depresji w okresie menopauzy.

Nowe badania potwierdziły związek między depresją i menopauzy lub okołomenopauzalnym - że w czasie okresów nieprzewidywalne, chaotyczne wahania hormonalne, zaburzenia snu, a dla niektórych, niewygodnych gorąca. Naukowcy nie rozumieją, wszystkie "whys" jeszcze, ale badania z siedzibą w Seattle powinno pomóc. Wśród ustaleń: mało lub nie ma korelacji pomiędzy poziomami hormonów i depresji w okresie okołomenopauzalnym. Jednak wiele innych czynników, są zaangażowane.

Połączenie

Pisaliśmy o dowodów na związek między niskim nastroju i przejścia menopauzalnego w 2006 roku. W tym roku, Harvard Badanie nastrojów i Cykli poinformował, że jeden na sześciu uczestników bez historii depresji opracowany objawy depresji w okresie okołomenopauzalnym. Wyniki były podobne w długoterminowej Penn jajników Aging Study: uczestnicy bez historii depresji były cztery razy bardziej narażone na objawy depresji w okresie okołomenopauzalnym, niż w latach poprzednich. Oprócz zmian hormonalnych, badacze badali ewentualny wpływ czynników psychospołecznych, uderzenia gorąca i ich wpływ na sen, i słabości genetycznych. W 2006 r., Studium Zdrowia Kobiet w całym kraju zidentyfikowano kilka mutacji genetycznych, które zwiększają prawdopodobieństwo objawów depresji w okresie okołomenopauzalnym.

Nowe odkrycia

W numerze marzec / kwiecień 2008 r. czasopismo Menopauza naukowcy opublikowane dane z Seattle kobiet wieku średniego Health Study. Większość z 302 uczestniczących kobiet było w późnych latach 30. i na początku lat 40. na początku lat 1990, gdy badanie 15-letnia rozpoczęła.

Kobiety rejestrowane objawy depresyjne, przechowywane codzienne kalendarze miesiączkowe (do określenia stadium menopauzy), i odpowiedział na pytania dotyczące uderzeń gorąca. Prawie połowa z nich pod warunkiem regularnych testów próbki moczu do hormonów. Badaniu oceniano również szereg czynników zdrowotnych i psychospołecznych, w tym te związane z menopauzy, wiek i depresją w innych okresach życia.

Analizowano następujące czynniki indywidualnie i w różnych kombinacjach. Wyniki potwierdziły wnioski z innych badań korelując objawów depresyjnych z okołomenopauzalnym później stadium, zakłócenia snu, aktualnego obciążenia i obecności gorąca. Inne czynniki związane z depresją w okresie okołomenopauzalnym były negatywne zdarzenia życia stres (ze względu na problemy z relacji, pracy lub życiu społecznym), historia depresji poporodowej lub wykorzystywania seksualnego, a historia rodziny depresja. Kobiety, które nie rodziły dzieci i kobiety, którzy brali leki przeciwdepresyjne były także na większe ryzyko. Indeks masy ciała ma bardzo niewielki wpływ na depresje. W porównaniu z kobietami, które miały depresji, kobiety, które miały stosunkowo łagodne objawy depresji w okresie menopauzy raczej czuć się lepiej z wiekiem.

Uderzające jego nieobecność jakiejkolwiek istotnej połączenie pomiędzy depresją i poziomów hormonów związanych z okołomenopauzalnym - głównie estrogenu i hormonu folikulotropowego.

Implikacje

Wyniki tego badania dowodzą, że obraz z objawów depresji w okresie okołomenopauzalnym jest znacznie bardziej skomplikowane niż wahania poziomu hormonów lub gorąca. Wiele czynników - w tym ostatnim emocjonalne - może zwiększać podatność kobiety na depresję w ciągu tych lat. I menopauzy prezentuje swój własny zestaw wyzwań, zarówno fizjologicznych i psychospołecznych.

Naukowcy twierdzą, że ich odkrycia Seattle powinna służyć jako przypomnienie, że obniżenie nastroju podczas menopauzy "można przypisać nie tylko do tej chwili życia kobiety, ale także skumulowanych historii zdarzeń w ciągu całego życia." Jedną ważną konsekwencją jest, że dla niektórych kobiet, leczenie depresji w okresie okołomenopauzalnym mogą wymagać nie tylko leki przeciwdepresyjne, ale także psychoterapii, które mogą pomóc w rozwiązaniu bieżących problemów zakorzenionych w przeszłości.