Cambler

Akupunktura na objawy menopauzy

Pytanie:

Czy akupunktura pomaga w menopauzy objawów, takich jak uderzenia gorąca?

Odpowiedź:

Wiele kobiet ma uciążliwych objawów związanych z menopauzą. Mogą to być uderzenia gorąca, nocne poty, zaburzenia snu, suchość pochwy. Inne objawy, które mogą odnosić się do menopauzy należą zmiany nastroju, problemy z pamięcią, nietrzymanie moczu i zmęczenie. W niedawnej przeszłości, hormonalnej terapii był głównym leczenia tych objawów. Jednak znaleźć badania, które nie mogą być zwiększone ryzyko chorób serca lub innych problemów zdrowotnych, kiedy kobiety trwało leczenie hormonalną przez dłuższy czas. Tak wiele kobiet zwraca się do "alternatywnych" komplementarnych i możliwości leczenia. Niestety, jest bardzo mało dobre naukowych dowodów na poparcie skuteczności i bezpieczeństwa terapii większość tych stosowanych w leczeniu objawów menopauzy. To nie znaczy, że te terapie nie działają. Po prostu nie wiem.

Akupunktura to starożytna chińska tradycja uzdrowienie, którego historia sięga ponad 200 lat. Jest on powszechnie stosowany do "problemów kobiet", takich jak skurcze mięśni, uderzenia gorąca i niepłodności. Istnieje jednak bardzo mało dobrych badań klinicznych, które oceniano stosowanie akupunktury na objawy menopauzy. Jedno z badań w 2006 spojrzał na akupunktury w leczeniu nocy gorąca. Mimo, że było małe badanie, to sugeruje, że zabiegi akupunktury może istotnie zmniejszyć zagrożenie (ale nie częstotliwość) z nocnych gorąca.

Dobrą wiadomością jest to, że akupunktura jest na ogół dość bezpieczny, a jeśli przeszkadza objawy menopauzy, możesz rozważyć przebiegu leczenia. Bardzo niewiele powikłań akupunktury zostały zgłoszone. Wybierz akupunktury starannie. Upewnij się, że akupunktury używa tylko jałowe, jednorazowego użytku, zatwierdzone igły do ​​akupunktury. Akupunktury należy również wytrzeć miejsca leczenia z alkoholem lub innym środkiem dezynfekującym przed dodaje igły.

Oczywiście, akupunktura należy dokładniej przeanalizować w leczeniu objawów menopauzy. Do tego czasu ludzie będą musieli zdecydować, czy spróbować akupunktury bez wiele dowodów naukowych, aby pomóc w tej decyzji.