Cambler

Leczenie infekcji ucha

Rodzaje badań słuchu

W celu oceny słuchu dziecka, lekarz twojego dziecka będzie wykonanie pełnej historii choroby i badania fizykalnego. Ponadto, istnieje wiele różnych rodzajów badania słuchu, które można wykorzystać do sprawdzenia słuchu dziecka. Niektóre z nich mogą być używane w każdym wieku, podczas gdy inne są używane w zależności od wieku i poziomu zrozumienia dziecka.

Istnieją dwa podstawowe typy aparatów metod przesiewowych dla niemowląt. Mogą one być stosowane same lub razem.

  • (otoakustyczne emisje wywołane) - EOAE testowe, które wykorzystuje mały, elastyczny korek, który jest wkładany do ucha dziecka. Dźwięki są wysyłane przez korek. Mikrofon we wtyczce rejestruje otoemisji akustycznych (odp.) normalnego ucha w reakcji na dźwięki. Nie ma emisji w dziecka z ubytkiem słuchu. Ten test jest bezbolesny i zwykle kończy się w ciągu kilku minut, podczas gdy dziecko śpi.

  • słuchowe pnia mózgu (ABR) - test, który wykorzystuje elektrody (druty) przymocowane za pomocą kleju do skóry głowy dziecka. Podczas gdy dziecko śpi, kliknięcie dźwięki są przez małe słuchawki w uszach dziecka. Test mierzy aktywność mózgu w odpowiedzi na dźwięki. Jak w EOAE, ten test jest bezbolesny i trwa zaledwie kilka minut.

Dowiedz się więcej na temat badania słuchu ›

Pierwsze szczepienie pneumokokowe

Choroby pneumokokowe są spowodowane przez bakterie (Streptococcus pneumoniae). Ten zarodek jest łatwo rozprzestrzeniać. I to może być bardziej niebezpieczne niż myślisz. Istnieją różne rodzaje pneumokokowej choroby w zależności od tego jaka część ciała jest zakażenie. Kiedy płuca są zakażone, wyniki zapalenie płuc. Gdy tkanki, które pokrywają mózg i rdzeń kręgowy są zakażone, wyniki zapalenie opon mózgowych. Inne zakażenia tego zarodka m.in. zapalenie ucha środkowego (zapalenie ucha środkowego) i zakażenia krwi (posocznicy) lub bakteriemii.

Szczepionki pneumokokowej jest najlepsza okazja, aby uniknąć choroby pneumokokowej. Szczepionkę podaje się w formie strzału (wstrzyknięcie). Można to zrobić w gabinecie lekarskim lub w klinice zdrowia. Apteki, centra seniorów, i miejsca pracy często oferują szczepienia, też. Jeśli masz pytania dotyczące coraz zaszczepione, zapytaj swojego lekarza.

Dowiedz się więcej o pneumokokowej szczepienia ›