Cambler

Infekcje ucha

Fakty zapalenie ucha

Zapalenie ucha środkowego jest położony w uchu środkowym. Może on wystąpić z powodu zimna, ból gardła, lub zakażenia układu oddechowego. Dowiedz się więcej o infekcji ucha ›

Objawy: zakażenie ucha środkowego

Zakażenia ucha środkowego, zwany także zapalenie ucha środkowego, jest powszechne, często bolesne, rodzaj infekcji ucha, który występuje za błoną bębenkową. Infekcje ucha środkowego wywołane przez bakterie lub wirusy. Zapalenie ucha środkowego może zakłócać normalnego procesu słyszenia i powodować ból ucha, zaburzenia słuchu i inne objawy. Ludzie w każdym wieku mogą dostać zapalenia ucha środkowego, jednak jest bardziej powszechne u niemowląt i małych dzieci.

Ucho jest podzielony na trzy części: ucho zewnętrzne (w tym ucha do ucha i kanału), ucha środkowego (obejmuje trzy błony bębenkowej i kosteczek drobne kości zwanych) i ucha wewnętrznego. Słuchu występuje, gdy fale dźwiękowe podróżować przez ucha zewnętrznego i do ucha środkowego, gdzie powodują drgania błony bębenkowej i kosteczek. Wibracje te są następnie przekazywane za pośrednictwem ucha wewnętrznego, przekształcony w impulsy elektryczne, a przetłumaczone przez mózg jako dźwięk.

Dowiedz się więcej o infekcji ucha ›

Leczenie infekcji ucha

Uszu są powszechne w dzieciństwie, ale szczepionka może złagodzić ból dla tysięcy dzieci.

Skoniugowana szczepionka przeciw pneumokokom, sprzedawany pod nazwą Prevnar, został zatwierdzony przez FDA w 2000 roku. Ulepszona forma szczepionki, Prevnar 13, został zatwierdzony w 2010 roku.

Prevnar 13 cele najczęściej szczepy pneumokoków, jedna z bakterii, która powoduje infekcje ucha, ale również przyczyną wielu przypadków poważnej choroby u dzieci, takich jak zapalenie płuc, bakteriemia (zakażenie krwi) i zapalenie opon mózgowych (zakażenie błony śluzowej mózgu i rdzenia kręgowego). Badania sugerują, że Prevnar 13 zapobiega najczęściej około 80 procent-tych ciężkich zakażeń u dzieci poniżej 5 roku życia, choć nie wyklucza to wszystkie infekcje ucha.

Dowiedz się więcej na temat możliwości leczenia ›

Życie z infekcji ucha

Większość dzieci, które miały co najmniej jedno zapalenie ucha środkowego od 2 lat. Leczenie może zależeć od tego, czy problem jest ostre lub przewlekłe, a także jak często chodzi do tyłu i jak długo to trwa. Dla wielu dzieci, zmniejszenie czynników ryzyka i antybiotyków są leczenie, które jest potrzebne.

Niektóre zachowania lub okolice zwiększyć ryzyko dziecka infekcji ucha. Ograniczenie takie czynniki ryzyka mogą być pomocne w dowolnym momencie obróbki. Poniższe wskazówki mogą pomóc.

  • Jeśli Twoje dziecko idzie do grupy przedszkola, on lub ona pracuje się z większym ryzykiem zachorowania na przeziębienia i grypę. Zapobiegać tym chorobom poprzez nauczanie dziecku umyć swoje ręce często.

  • Jeśli Twoje dziecko ma alergię nosa, jak najlepiej, aby kontrolować kurzu, pleśni i sierść zwierząt w domu. Również zatrzymać lub znacznie ograniczyć kontakt dziecka z biernego palenia.

  • Jeśli alergie pokarmowe są problemem, identyfikacji żywności, która wywołuje reakcję i pomóc dziecku uniknąć. U niektórych dzieci, jedzenia czy picia produktów mlecznych powoduje tkanki wokół trąbki Eustachiusza puchnąć. Może to uczynić blokada bardziej prawdopodobne.

Dowiedz się więcej o infekcji ucha ›