Cambler

HPV i brodawek narządów płciowych: zrozumieniu diagnozy

HPV (wirus brodawczaka ludzkiego) jest wirusem, który powoduje brodawki narządów płciowych. Jeśli masz HPV, nie jesteś sam. Miliony ludzi nosicielami tego wirusa. Dowiedzieć się, masz HPV może być przykre dla Ciebie i Twojego partnera. Ale nauka o HPV i jego zabiegów może sprawić, że zarówno poczuć się lepiej. Następnie można przejść ze swojego życia razem.

Akceptując swoją diagnozę

Na początku może to być trudne do odpowiedzi na to, czego się nauczyłem. Poświęć trochę czasu aby wszystko sink in Oto kilka rzeczy do przemyślenia:

  • Jak twoje ciało wygląda. Należy pamiętać, że brodawki mogą być usunięte. Możesz czuć się lepiej, jeśli udostępnia żadnych obaw o swoje ciało ze swoim partnerem.

  • Długoterminowe problemy zdrowotne. Kilka szczepów HPV są połączone z raka szyjki macicy oraz inne nowotwory. Ale większość osób z HPV nie zachoruje na raka. Dbanie o siebie i zobaczyć się z lekarzem, jak jest zmniejsza ryzyko raka nawet więcej.

  • Ochrony swojego partnera. Będąc szczery HPV chroni zdrowie partnera. Ty i twój partner podjąć kroki, aby utrzymać HPV rozprzestrzenianiu. Jeśli jesteś z kimś nowym, rozmawiać o HPV przed seks.

Rozmowa z partnerem

  • Jeśli jesteś spokojny, twój partner może łatwiej jest zachować spokój. Pamiętaj, że HPV może trwać miesiące lub lata produkować brodawki. To prawie niemożliwe, aby wiedzieć, kto został zainfekowany pierwszy. Postaraj się nie obwiniać siebie.

  • Sugerują, że twój partner się sprawdziła. Nawet jeśli nie ma brodawki są obecne, odwiedzając z lekarzem może twój partner czuje się lepiej.

  • Kiedy oboje czują się gotowi, to jest w porządku, aby uprawiać seks. To najbezpieczniejszy używać prezerwatyw za każdym razem. Ale wiem, że prezerwatywy i inne bariery chronią tylko skórę obejmują one. Brodawki są zaraźliwe, więc ich unikać dotykania. (Obejmuje to seks oralny.)

  • Jeśli popełnione w związku i nie używasz prezerwatyw, dyskutować, czy chcesz zmienić swoje nawyki. Pamiętaj, że prezerwatywy są jedynym skutecznym sposobem ochrony przed wieloma chorobami.

  • Sugerują, że twój partner zapytać jego lub jej służby zdrowia na temat szczepionki przeciwko wirusowi HPV. I poprosić swoją lekarzem czy szczepionka jest właśnie dla Ciebie.