Cambler

Zakażenie HPV oraz szczepionki Gardasil

Pytanie:

Moja córka, która jest prawie 28, ma HPV wysokiego ryzyka i opracowane dysplazji dużego stopnia. Ona po prostu miała udane LEEP. Że to pomoże jej wziąć szczepionkę Gardasil, a ona powinna używać prezerwatyw?

Odpowiedź:

Po pierwsze, pozwól mi określić kilka terminów użytych więc inni czytelnicy wiedzą, co mówimy o:

  • HPV oznacza wirusa brodawczaka ludzkiego.

  • Dysplazja jest przedrakowym choroby szyjki macicy.

  • LEEP oznacza procedury wycięcie pętli elektrochirurgicznego. Dokonuje się tego w celu usunięcia stożkowatą biopsji szyjki macicy, zazwyczaj ocenia tkanki do zmiany przedrakowe.

  • Gardasil jest szczepionką, która chroni kobiet aktywnych seksualnie przed zakażeniem czterema typami wirusa HPV.

Dwa typy wirusa HPV, szczepy 16 i 18, odpowiedzialne są za około 70% związane wirusowej- rak szyjki macicy. Inne typy szczepy 6 i 11, są odpowiedzialne za większość przypadków narządów płciowych.

Szczepionka jest najbardziej skuteczna, jeżeli podaje się przed ekspozycją HPV, a to oznacza, przed rozpoczęciem aktywności płciowej. To jest obecnie zatwierdzone przez Food and Drug Administration do stosowania u kobiet w wieku od 9 do 26 lat.

Jeśli kobieta jest seksualną aktywne, a nawet jeśli ma już zakażenie HPV, szczepionka może być zastosowana. Może chronić ją przed typów wirusa nie została jeszcze narażone. Jednakże, szczepionki mogą być mniej skuteczne w ochronie tych kobiet.

Badania są w toku w celu określenia skuteczności szczepionki Silgard u kobiet w wieku powyżej 26. Wyniki powinny być dostępne w ciągu roku.

Ponieważ Gardasil nie jest w 100% skuteczne, zaszczepione kobiety powinny nadal stosować standardowe wytyczne dla raka szyjki macicy przesiewania z badania cytologicznego. Kobiet poniżej 30 roku życia powinny mieć roczne testy PAP.

Prezerwatywy i inne metody barierowe antykoncepcji są zalecane, aby pomóc zmniejszyć rozprzestrzenianie się chorób przenoszonych drogą płciową. Ponieważ HPV można zarazić genitalia i otaczającą skórę, że prezerwatywy nie może pokonać, wirus może być nadal rozprzestrzeniać się z jednej osoby do drugiej, nawet przy regularnym stosowaniu prezerwatyw.