Cambler

Powinna być coraz chłopców szczepionkę HPV?

Pyt.: Dlaczego rodzice nie są nalegał, aby ich synowie zaszczepione przeciwko HPV?

A. Gdy FDA zatwierdziła pierwszą szczepionkę przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) w 2006 roku, to było tylko do stosowania u dziewcząt i młodych kobiet. W 2009 roku, agencja rozszerzyła zgodę na tej szczepionki o nazwie Gardasil, do włączenia chłopców i mężczyzn w wieku od 9 do 26 lat. Agencja zatwierdziła także drugą szczepionki przeciw HPV w 2009 r., o nazwie Cervarix, dla dziewcząt i kobiet.

HPV jest w około 100 różnych szczepów. Około jedna trzecia z nich nie są przekazywane drogą płciową, najczęściej poprzez pochwy lub odbytu współżycia. Gardasil celuje dwa szczepy, wyznaczone przez liczby 16 i 18, które są do przyjęcia, że przyczyną około 70% przypadków raka szyjki macicy, a dwóch innych, cyfry 6 i 11, które powodują około 90% brodawek narządów płciowych. Cele Cervarix tylko HPV-16 i HPV-18.

Brodawki narządów płciowych mogą być leczone, ale szczepionka, aby zapobiec ich występowaniu na pierwszym miejscu jest mile widziany, a dane zebrane do tej pory pokazują, że Gardasil robi dobrze. Szczepienia chłopców i młodych mężczyzn może również zmniejszyć transmisję mężczyzna-żeńskie HPV (choć występuje także w drugą stronę), a tym samym liczba kobiet, które popadły raka szyjki macicy (około 11.000 nowych przypadków występuje każdego roku w Europie). Ale o ile nie jest znana, a badania, które mogłyby nam powiedzieć, nie zostało jeszcze zrobione. Stay tuned.

Kolejne pytanie bez odpowiedzi, czy zaszczepiać chłopców i młodych mężczyzn przeciwko HPV może pomóc w zapobieganiu raka odbytu. Rak odbytu jest bardzo rzadkie, ale liczby wzrastają. Około 5000 nowych przypadków rozpoznaje się każdego roku w Europie. Większość nowotworów odbytu wydają się być związane z zakażeniem wirusem HPV oraz z HPV-16, w szczególności szczepu. Ryzyko wystąpienia tych zakażeń jest wyższy dla osób, które uprawiają seks z wieloma partnerami i tych, którzy mają niezabezpieczony seks analny.

Merck, firma, która sprawia, że ​​Gardasil, promowane szczepionki z drogiego i kontrowersyjnej kampanii reklamowej, kiedy została zatwierdzona dla młodych dziewcząt i kobiet. Tematem było, że Gardasil będzie zapobiegać raka szyjki macicy. Do tej pory, szczepionka przeciwko wirusowi HPV dla chłopców i młodych mężczyzn zostało pokazane tylko w celu zapobiegania brodawki narządów płciowych. W mojej opinii, ani urzędnicy nie Merck zdrowie publiczne mogą zachęcać do szczepień przeciw HPV mężczyzn, dopóki nie jest dowód, że również obniży ceny nowotworowe.

- Soheyla Gharib, MD
Harvard University Health Services