Cambler

Szczepionka HPV - co rodzice muszą wiedzieć,

Nikt z nas nie chce dziecka z naszych na raka. To straszna myśl - nie do pomyślenia, nawet. Tak, że szczepionka zapobiega rakowi szyjki macicy brzmi wspaniale. Oddajemy go do naszych córek, a tam jeden mniej rzeczy nam się martwić, jak dorosną.

Problemem jest to, że nie jest to takie proste.

W większości przypadków raka szyjki macicy spowodowanych przez wirus brodawczaka ludzkiego lub HPV. HPV jest najczęstszą chorobą przenoszoną drogą płciową, w ciągu całego życia, ryzyko złapania jakichkolwiek narządów HPV jest 75-90%.

Raka szyjki macicy ceny nie są aż tak wysoko, choć. To dlatego, że nasze systemy immunologiczne są na ogół dość dobry w pozbyciu HPV. Istnieje około stu różnych szczepów wirusa, 15 z nich są znane powodować raka. Cztery szczepy - 16, 18, 31 i 45 - 80% powodują raka widzimy. Gardasil, najczęściej szczepionki HPV zapobiega jedynie dwóch szczepów onkogennymi.

Chociaż jestem zwolennikiem szczepionki HPV (moja najstarsza córka otrzymała wszystkie trzy dawki), myślę, że to ważne, że rodzice wiedzą, wszystkie fakty, jak zdecydować, czy szczepić swoje córki.

Jak powszechny jest rak szyjki macicy?

Więcej niż 11.000 kobiet każdego roku diagnozuje się raka szyjki macicy. Stosowana jest jedna z najczęstszych przyczyn zgonów wśród mężczyzn w USA.

Ale w latach 1955 i 1992, śmiertelność spadła o 74%. To dlatego, że z testu Papanicolau lub wymazu, jak to na ogół zwanego. Ten test, w którym niektóre komórki są usuwane z powierzchni szyjki i pod kątem jakichkolwiek oznak nowotworu umożliwia lekarzom złapać raka wcześniej. Kiedy złapany wczesny, rak szyjki macicy ma 5-letnie przeżycie 92%.

Jak dobra jest szczepionka?

Szczepionka wydaje się zrobić naprawdę dobrą robotę w ochronie przeciw szczepom 16 i 18 wirusa. W badaniu opublikowanym w 2007 r., w sprawie zmiany przedrakowe szyjki macicy spowodowane przez 16 do 18 zmniejszyła się znacząco w dziewcząt, które otrzymały szczepionkę. To jest dobre, oczywiście, ale istnieje pewne drobnym drukiem na badania, które warto wiedzieć:

  • Chociaż szczepionki znacznie zmniejszyła przedrakowych zmian wywołanych przez te dwie szczepów szczepionki ogólnie tylko zmniejszał całkowitą liczbę stanów przedrakowych o 17% - a to dlatego rak jest spowodowane przez inne typy niż 16 do 18 lat.

  • Szczepionka dobrą robotę zapobiegania Grade 2 zmian przedrakowych. Ale nie wydaje się, aby mieć wpływ na stopień 3 poważniejszych zmian, a 40% do 50% z klasy 2 zmian lepiej sami.

  • Mimo, że nie był na tyle istotne statystycznie, naukowcy w badaniu zauważyć, że były one coraz więcej uszkodzeń wywołanych przez inne typy wirusa HPV, niż mogliby zobaczyć. Rodzi to obawy, że jeśli mamy chronić przed szczepy 16 i 18, inne typy będzie wzrost liczby ich miejsce.

Obiecujące wyniki, ale potrzebujemy więcej badań

Odnotowano tylko jeden duży, że badanie opublikowane przez spojrzał na skuteczność szczepionki. (Co ciekawe, był to rok po szczepionkę na licencji.) To tylko po młode kobiety za trzy lata. Dziewięćdziesiąt trzy procent kobiet były już aktywna seksualnie. Naukowcy uważają, że jest to najbardziej skuteczny, szczepionka powinna być podana przed ewentualnym narażeniem na HPV - czyli przed nabyciem aktywny seksualnie. (Choć producent twierdzi, że szczepionka może być podawana przez 26 lat, Europejskie Stowarzyszenie Raka nie widzi żadnych korzyści daje to po 18 roku życia.)

Badania na młodszych dziewcząt (9 - do 12-latków), dla których zalecana jest szczepionka, które mierzy skuteczność szczepionki pomocą badania krwi, aby sprawdzić, przeciwciał do 16 i 18 lat. Przeciwciała są specjalne białka, które mogą osłabić lub zabijają wirusy. (Dziewczyny w tym wieku zazwyczaj nie mają egzaminy miednicy.) Uważamy, że przeciwciała są znakiem ochrony przed rakiem, ale nie wiemy na pewno. I nie wiemy, czy szczepionka będzie nadal chronić je w połowie życia, kiedy rak szyjki macicy jest zwykle rozpoznawana.

Jest to szczególnie ważne, że rodzice sobie sprawę, że ich córki będą nadal potrzebne regularne badania cytologiczne w ciągu całego życia. Inne szczepy wirusa HPV mogą powodować raka, a ponieważ nie wiemy, jak długo odporności szczepionka będzie trwał, coraz testowany regularnie ma kluczowe znaczenie.

Cała kwestia, czy nie szczepić została dodatkowo zachmurzone przez rewelacje, że Merck, firma, która sprawia, że ​​szczepionki, finansowany edukacja szczepionka świadczonych przez niektórych organizacji zawodowych. To nie znaczy, że to nie było dobre, dokładne wykształcenie - ale to czyni wielu ludzi niewygodne.

Ale mimo wszystko, wciąż miałem moja najstarsza córka zaszczepione. Dlaczego?

  • Oferuje jej ochronę przed rakiem szyjki macicy, i wezmę cokolwiek ochrona moja córka może dostać. Podczas gdy mówiłem jej raz po raz, że będzie ona musiała regularne badania cytologiczne w jej życiu, nie mam prawdziwą kontrolę, czy dostaje je, że będzie dorosły wtedy, za własne życie i zdrowia.

  • Nie było dużo czasu, aby czekać na więcej danych na temat szczepionki, zważywszy, że jest to najbardziej efektywna, gdy podana przed dziewczęta stają się aktywne seksualnie. Moja córka zaczęła liceum, gdy dostała szczepionkę, przez ostatni rok, dwie trzecie europejskich nastolatków aktywnych seksualnie, a wielu rozpocząć wcześniej. Rozmawiam z nią wiele, wiele o tym, też, ale jako rodzic trzeba być trochę realistyczny czasem.

  • Wydaje się bezpieczny, lub co najmniej równie bezpieczny jak każdy inny szczepionki. Oczywiście, musimy lat prawdopodobnie będzie pewne. Ale to, co wiemy już teraz jest pocieszające. Najczęstszym działaniem niepożądanym wydaje się być omdlenia, dlatego, że to dobry pomysł, aby mieć dziewczyny siedzieć i obserwować przez jakiś czas po otrzymaniu szczepionki.

To przy okazji, tak. Ale rzeczywistość jest taka, że ​​medycyna nie zawsze jest jasne. Jest to często bardziej sztuka niż nauka. Nauka też ma sposób ewoluuje, uczymy się nowych rzeczy każdego dnia, że ​​zmiany, jak myślimy. Jak pacjenci i rodzice pacjentów, wszystko, co możemy zrobić, to nauczyć się kiedyś jak to możliwe, rozważyć ryzyko i korzyści, a także z pomocy naszego lekarza, aby nasz najlepszy wybór.