Cambler

Pierwsze szczepionki Gardasil po ekspozycji na wirusa HPV

Pytanie:

Mój przyjaciel ma 25 lat. Myśli, że ma brodawki narządów płciowych. Oferta będzie uzyskanie szczepionki HPV chroni przed rakiem szyjki macicy, nawet jeżeli została ona wystawiona na działanie wirusa?

Odpowiedź:

Kobiety, które były narażone na wirus brodawczaka ludzkiego (HPV) powinien jeszcze rozważyć uzyskanie szczepionki.

HPV jest pospolitym wirusem. Infekuje skóry i tkanek, takich jak skóry, takie jak te znajdujące się na szyjce. Brodawki narządów płciowych są spowodowane HPV. Brodawki są nowotworowe (łagodne przerosty), które zazwyczaj występują na skórze zewnętrznej okolicy genitaliów.

Niektóre typy HPV powodują zmiany w szyjce macicy, które mogą prowadzić do raka szyjki macicy. Badanie cytologiczne może zidentyfikować tezy zmian wcześnie. To pozwala kobietom być traktowane przed rakiem ma szansę na rozwój. Badanie cytologiczne są bardzo skuteczne w zmniejszaniu występowania raka macicy.

Są zaszczepione przeciwko wirusowi może zmniejszyć kobiety ryzyko zachorowania na raka szyjki macicy nawet dalej niż z samą skriningu cytologicznego rozmazu. Istnieją dziesiątki typów HPV. Szczepionka o nazwie Gardasil chroni przed czterech najważniejszych rodzajów. Nawet jeśli twój przyjaciel został zainfekowany jednego typu, szczepionka może chronić ją przed pozostałymi trzema typami.

Gardasil chroni przed HPV typu 6, 11, 16 i 18. Typy 6 i 11 są najważniejsze przyczyny brodawki narządów płciowych. Typy 16 i 18 są najczęstsze typy związane z rakiem szyjki macicy. Jeśli kobieta jest narażona na tego typu, a jej układ odpornościowy nie usunąć infekcję, jej szyjki macicy jest podatny na zachorowania na raka.

Gardasil jest najbardziej efektywna, gdy podana przed narażeniem na kontakt z wirusem. Obecna rekomendacja jest to, że szczepionka być podane do dziewcząt w wieku od 9 do 26 lat. Szczepionkę podaje się w trzech zastrzyków w ciągu sześciu miesięcy. Kobiety, które otrzymują szczepionkę powinny wciąż badania cytologiczne w regularnych odstępach czasu. Skontaktować się z lekarzem, aby sprawdzić, czy szczepionka jest właśnie dla Ciebie.