Cambler

Leczenie brodawek narządów płciowych

Brodawki czasem odejść na własną rękę. Ale należy myśleć o ich leczeniu. Usuwanie brodawek może pomóc chronić poprzez zapobieganie zmiany komórkowe, które mogą prowadzić do raka. W zależności od tego, gdzie brodawki są pewne terapie mogą działać lepiej niż innym.

Leki

Leki mogą być stosowane do zerwania brodawki siebie.

Krem na receptę i żele można stosować do brodawek i otaczającej skóry. Niektóre polecenia układ odpornościowy rajd przeciwko HPV (wirus brodawczaka ludzkiego), wirusa, który powoduje brodawki narządów płciowych. Inne są środki żrące, które niszczą brodawki. Leki mogą być stosowane w gabinecie lekarskim lub w domu. Często potrzebne jest więcej niż jedną dawkę. Zabiegi te czasami powodować wysypki skórne. Porozmawiaj z lekarzem na temat możliwych skutków ubocznych.

Usuwanie brodawek

Brodawki można usunąć stosując ogrzewaną pętli drutu.

Brodawki można usunąć w szeregu sposobów. Należą do nich przyżeganie zamrażania, (ciepła), lasery, i operację. Procedury te są wykonywane przez lekarza lub regularnego specjalisty. Przed rozpoczęciem leczenia, może pojawić znieczulenie miejscowe w celu znieczulenia obszaru. Ilość zabiegów zależy od wielu brodawki zostały usunięte. Twój lekarz może dać Ci więcej szczegółów.

Inne możliwości leczenia brodawek narządów płciowych

Jak dowiedziałem się o więcej HPV, nowe metody leczenia zostały opracowane, aby pomóc ciała bronić. Twój lekarz może powiedzieć więcej na temat leczenia, które w przyszłości mogą być dostępne. Istnieje również szczepionka zapobiega HPV u młodych mężczyzn i kobiet. Twój lekarz może powiedzieć więcej.