Cambler

Brodawki narządów płciowych (kłykciny)

Brodawki narządów płciowych (kłykcin) zwane też są spowodowane przez wirusa, który jest często przenoszonych drogą płciową. Wirus ten jest znany jako wirus brodawczaka ludzkiego (HPV). Brodawki są często tak małe, że są one trudne do zobaczenia. Ale nawet małe brodawki mogą spowodować duże kłopoty, zwłaszcza u kobiet. Brodawki narządów płciowych mogą powodować zmiany komórki, która może prowadzić do raka narządów takich jak rak szyjki macicy. Brodawki mogą być nawet przekazywane dzieciom podczas porodu.

Uwaga: prezerwatywy lateksowe mogą pomóc w ochronie przed brodawkami płciowymi. Ale prezerwatywy nie obejmują wszystkich obszarów, które mogą zarazić. Oznacza to, że prezerwatywy nie chronią może całkowicie.

Objawy

Egzamin przez świadczeniodawcę jest często jedynym sposobem, aby powiedzieć, czy kobieta ma brodawki narządów płciowych.

Brodawki narządów płciowych może być płaska. Lub mogą być podnoszone i wyglądają jak małe kalafiorów. Mogą one rozwijać się na prąciu, pochwy lub szyjki macicy. Mogą również rosnąć w okolicach odbytu, a nawet w gardle. Możesz mieć wirusa na wiele miesięcy, zanim pojawią się brodawki. Albo może masz wirusa, ale nie rozwijać widoczne brodawki. Po brodawek postaci, często są zbyt małe, aby być zauważonym. Dlatego trzeba regularne egzaminy przez swojego lekarza. On lub ona może znaleźć małe brodawki i może sprawdzić swoje komórki do zmian to oznacza, że ​​wirus jest obecny.

Leczenie

Brodawki narządów płciowych rosną wraz z upływem czasu. Mniejsze brodawki są one łatwiejsze do usunięcia. Więc nie zwlekaj. Brodawki są najczęściej usunięto chemicznych. Czasami są one zamrożone się z ciekłym azotem. Brodawki mogą być również usunięte za pomocą ciepła lub lasera. Może być potrzebne więcej niż jedno leczenie. Nigdy nie próbuj leczyć brodawki płciowe siebie.

Zapobieganie

Aby uniknąć brodawki narządów płciowych, należy rozważyć coraz zaszczepione. Twój lekarz może powiedzieć, czy szczepionka jest właśnie dla Ciebie. Znany również historię seksualnego partnera. Nawet jeśli ktoś nie ma widocznych brodawek, on lub ona może nadal przenosić wirusa. Chronić się przez używanie prezerwatyw lateksowych. I dostać regularnych badań lekarskich. U kobiet, regularne Badanie cytologiczne umożliwia wykrycie zmian spowodowanych przez brodawki narządów płciowych i złapać jakieś oznaki raka szyjki macicy wcześnie. Ponadto, należy zwrócić się z lekarzem na temat szczepionki przeciwko wirusowi HPV.

Zasoby

Europejskie Stowarzyszenie infolinii zdrowie społeczne STD
919-361-8488
www.ashastd.org

Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom
800-232-4636
www.cdc.gov / std