Cambler

Transmisji HPV

Pytanie:

Wirus HPV jest zawsze przenoszone drogą płciową? Zostałem poinformowany przez pracownika służby zdrowia, że ​​wirus może być rozłożone w inny sposób, ale wszystkie informacje znalazłem nie kopię zapasową tego oświadczenia. Byłem niedawno powiedział mi był dodatni na obecność wirusa. Byłem aktywny seksualnie z moim obecnym partnerem tylko. Czy to oznacza, że ​​musi on mieć innych partnerów seksualnych, który złapał HPV?

Odpowiedź:

Brodawczaka ludzkiego (HPV) są transmitowane przez bezpośredniego bliskiego kontaktu osoby do osoby. W praktycznie wszystkich przypadkach, że kontakt jest seksualną.

HPV jest bardzo powszechne. Około 20 milionów ludzi jest obecnie zakażonych wirusem, a około 50% aktywnych seksualnie kobiet i mężczyzn nabędą infekcję w pewnym momencie w ich życiu.

Istnieje ponad 100 typów wirusa HPV. Wiele osób, które są zainfekowane, nie mam żadnych objawów, ale wiele innych rozwijać brodawki narządów płciowych lub kłykciny, które są miękkie cielisty obrzęki w obszarze narządów płciowych lub odbytnicy. Brodawki narządów płciowych często odpowiadają na leczenie miejscowe, a niektóre zanikają bez leczenia.

Niektóre szczepy wirusa HPV mogą powodować raka. Kobiety zakażone wirusem HPV 16 lub HPV 18 są na ryzyko raka szyjki macicy. Na szczęście, regularne badania cytologiczne wykrywa komórki przedrakowe lub wczesny, bardzo utwardzane nowotwory. Po kobieta zleciła HPV, jej najlepsza obrona przed poważną chorobą jest wykonanie badania cytologiczne roczną. Znacznie rzadziej, mężczyzn zakażonych szczepami tzw wysokiego ryzyka HPV może rozwijać nowotwory odbytu lub prącia.

Bezpieczniejszych praktyk seksualnych, w tym prawidłowego stosowania prezerwatyw lateksowych, może zapobiec infekcji w pierwszej kolejności, ale ponieważ wirus może przenosić się z miejsca na skórze, które nie są objęte zabezpieczenia, ochrona nie jest kompletna. W 2006 roku FDA szczepionki Gardasil dla dziewcząt i kobiet w wieku od 9 do 26 lat. Szczepionka zawiera 2 szczepy niskiego ryzyka (HPV 5 i 11) oraz 2 szczepy wysokiego ryzyka (HPV 16 i 18), które stanowią 70% przypadków raka szyjki macicy oraz 90% brodawek narządów płciowych. Szczepionka nie została jeszcze zatwierdzona przez mężczyzn w USA

Wreszcie, w odpowiedzi na twardym pytanie, każdy z HPV złapał go od kogoś innego.