Cambler

Dlaczego test pap?

Na początku, problemy szyjki macicy produkują żadnych objawów. Często jedynym sposobem, aby wiedzieć na temat zmian szyjki macicy jest zrobić badanie cytologiczne. Badanie cytologiczne szyjki macicy można znaleźć problemy wcześnie, gdy są one łatwiejsze do wyleczenia. Badania cytologiczne może wykryć niektóre zakażenia szyjki macicy i pochwy.

Co to jest test pap?

Badanie cytologiczne jest procedurą, która pomaga znaleźć zmiany w szyjce macicy, które mogą prowadzić do raka. (Jest częścią szyjki macicy, który otwiera do wnętrza pochwy.) W tym teście, niewielka próbka komórek jest z szyjki macicy. Odbywa się to w urzędzie służby zdrowia jest. Komórki są następnie analizowane w laboratorium. Badanie cytologiczne jest bezpieczna. To zajmuje tylko kilka minut i niewiele lub nie powoduje dyskomfortu.

Kto powinien mieć testu Pap?

Zapytaj swojego lekarza, kiedy rozpocząć o testy PAP, i jak często je mieć. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:

  • Pierwsze badanie cytologiczne w wieku 21 lat.

  • Badanie cytologiczne co 2 lata później.

  • Badanie cytologiczne co 3 lata, jeżeli przez 30 lat, już miał 3 normalne badania cytologiczne z rzędu.

  • Badanie cytologiczne każdego roku, jeśli masz czynnik ryzyka raka szyjki macicy. Czynniki ryzyka obejmują posiadające HPV lub HIV, immunosupresji lub ekspozycji na lek DES, podczas gdy matka była w ciąży z tobą.

  • Jeśli masz ponad 70 i miał 3 normalne wyniki w wierszu, ma nieprawidłowe wyniki w ciągu ostatnich 10 lat, a nie czynników ryzyka, może nie trzeba kontynuować konieczności badania cytologiczne.

Połączenie HPV

HPV (wirus brodawczaka ludzkiego) to rodzina wirusów, które rozprzestrzeniają się przez kontakt ze skórą, prawie zawsze kontakt seksualny. Niektóre typy HPV powodują brodawki narządów płciowych (kłykciny). Ale nie wszystkie typy HPV powodują widocznych objawów. Niektóre powodują zmiany komórkowe (dysplazja) w szyjce, która może prowadzić do raka. Dlatego ważne jest, aby badania cytologiczne zgodnie z zaleceniami lekarza. Pomaga to zapewnić, że wszelkie nieprawidłowe komórki będzie można znaleźć i traktowane zanim staną się rakowe.