Cambler

Ankieta: więcej rodzice sprzeciwiają szczepionki przeciw HPV

Odporność rodziców na wirus brodawczaka ludzkiego (HPV) szczepionki dla swoich córek wzrosła w czasie, badania sugerują. I nie był to duży skok w liczbie, która cite związane z bezpieczeństwem szczepionki. Szczepionka przeciwko HPV chroni przed typami wirusów, które powodują większość przypadków raka szyjki macicy. Zapobiega również kilka przypadków brodawek narządów płciowych. Badanie zostało oparte na dwóch badań krajowych. Odpowiedzi rodziców na badania 2010 wykazały około 25% nastoletnich dziewcząt otrzymało wszystkie 3 dawki szczepionki przeciwko wirusowi HPV. To było się z 16% w 2008 roku. Jednak odsetek rodziców, którzy powiedzieli, że nie zamierzają uzyskać szczepionkę dla swoich córek wzrosła z 40% do 44%. Niektórzy mówili, że to nie był potrzebny lub że ich córki nie były aktywne seksualnie. Około 16% wiąże się problem bezpieczeństwa, w porównaniu z 4,5% w 2008 roku. Zdziwienie, że naukowcy, którzy stwierdzili, szczepionka jest bardzo bezpieczne i działania niepożądane są łagodne. Szczepionka jest zalecana w wieku lat 11 lub 12, ponieważ działa najlepiej, jeśli podane wcześniej dziewczyny seks. Obecnie zaleca się, dla chłopców też. Czasopisma Pediatrics opublikował badania. HealthDay Aktualności i Reuters Health News Service napisał o tym 18 marca.

Jaka jest reakcja lekarza?

Gdy dziecko zacznie uczęszczać do szkoły, może on myśli, że wszystko jest zrobione ze szczepionkami. Zgadnij, znowu! Szczepionki są nie tylko dla niemowląt i małych dzieci.

Preteens i młodzieży (i dorosłych, dla tej sprawy) trzeba kilka szczepionek, zbyt. Niektóre nastolatki są w grupie podwyższonego ryzyka dla niektórych zakażeń. Jednym z przykładów jest rdzeniowych, zakażenia pokryć mózgu. Plus, nastolatki ochrony dostał od niektórych szczepionek, jak młodzi ludzie mogą zacząć nosić się do czasu, kiedy są nastolatkami.

Niestety, liczba nastolatków, którzy się wszystkie zalecane szczepionki jest znacznie poniżej gdzie powinien być. Dlaczego nastolatki nie otrzymania wszystkich szczepionek, których potrzebują?

Najnowsze badania opublikowane w czasopiśmie Pediatrics pomaga udzielić odpowiedzi. Naukowcy przyjrzeli się na lata 2008-2010 Narodowy Szczepień Survey nastolatków. Chcieli poznać przyczyny rodzice dali za brak ich nastolatki szczepione.

Badaniu zapytano rodziców, gdy ich dziecko otrzymało następujące szczepionki:

 • Tężcowi, błonicy i krztuścowi krztuścowi (Tdap) lub tężcowi, błonicy (Td)

 • Meningokokowe sprzężoną (MCV4)

 • Wirus brodawczaka ludzkiego (HPV), jeśli dziecko kobieta

Rodzice nastolatków, którzy nie byli na bieżąco z tych szczepionek zadano dlaczego. Oto główne powody, rodzice dali:

 • Ich lekarz nie zalecił szczepionkę.

 • Nie jest potrzebne.

 • Nie wiedzieli wystarczająco dużo o tym.

 • Nie wiedzieli, dlaczego ich dziecko nie otrzyma go.

Na szczepionki przeciwko wirusowi HPV, rodzice dali powyżej samych powodów. Wymieniono również inne obawy o HPV:

 • Moja córka nie jest aktywna seksualnie.

 • Moja córka nie jest w odpowiednim wieku.

 • Martwię się o bezpieczeństwo lub jej skutków ubocznych.

Odsetek rodziców z obawy o bezpieczeństwo szczepionki HPV wzrosła z 5% do 16% w latach 2008 i 2010. Tak jak liczba rodziców, którzy powiedzieli, że nie planuje zaszczepić swoje córki przeciwko HPV.

Badanie to nie okaże się, że więcej lekarzy zalecają wszystkich szczepionek nastolatków. Jednak wielu rodziców nadal odmawia szczepienia swoich nastolatków przed poważnymi chorobami, zwłaszcza HPV.

HPV łatwo rozprzestrzenia się poprzez kontakt skóra do skóry podczas seksu. Ponad połowa aktywnych seksualnie ludzi się tego wirusa w pewnym momencie w ich życiu. Szczepionka przeciwko HPV:

 • Zapobiega nowotworom

 • Chroni przed brodawkami płciowymi

 • Zatrzymuje rozprzestrzenianie się wirusa do partnerów seksualnych


Jakie zmiany mogę zrobić teraz?

Szczepionki są bezpieczne i chronią przed poważnymi (i czasami śmiertelnych) chorób. Upewnij się, że twój nastolatek jest na bieżąco ze swoich szczepionek. Omówienia zalecanych szczepionek z lekarzem nastolatka. To często najłatwiej otrzymać wszystkie potrzebne szczepionki w tej samej wizyty w gabinecie.

Najnowsze rekomendacje szczepionek dla wszystkich nastolatków obejmują:

 • Tdap chroni przeciwko tężcowi, błonicy i krztuścowi (pertussis). Szczepionki dzieci się jak dzieci mogą zacząć mijać. Twoje dziecko potrzebuje dawkę uzupełniającą Tdap jeśli ona jest:

  • 11 lub 12 lat

  • 13 lat i nie miał jeszcze tej nowej szczepionki.

  • 7 do 10 i nie dostać wszystkie dawki szczepionki, zawierającej krztusiec-jako niemowlę lub przedszkolaka

 • MCV4 szczepionka chroni przed chorobą meningokokową. Nawet po leczeniu, wiele osób umiera lub są wyłączone z tej infekcji. Szczepienie jest najlepszym sposobem na utrzymanie dzieci zdrowych. Twoje dziecko powinno otrzymać MCV4 w zależności od wieku:

  • 11 lub 12 lat - Pobierz teraz i 1 dawkę przypominającą w wieku 16 lat.

  • 13 do 15 (i nigdy nie było tej szczepionki): Pobierz teraz i 1 dawkę przypominającą w wieku 16 do 18 lat.

  • 16 lat (i nigdy nie było tej szczepionki): Pobierz 1 dawkę teraz, zwłaszcza przed kolegium lub przystąpienia do wojska.

 • Szczepionka przeciwko HPV chroni przed typami wirusa HPV, które wywołują raka szyjki macicy, odbytu, penisa, głowy i szyi. To również może pomóc w ochronie przed brodawkami płciowymi. Szczepionka przeciwko HPV jest obecnie zalecane dla wszystkich dziewcząt i chłopców:

  • Dzieci w wieku 11 lub 12 lat dostać 3 dawki w ciągu 6 miesięcy.

  • Nastolatek w wieku 13 lat lub starszych, którzy nigdy nie mieli żadnych dawek tej szczepionki może jeszcze zdobyć. Porozmawiaj z lekarzem pediatrą.


Szczepionka HPV zapobiega rakowi szyjki macicy najlepiej, gdy podana przed młoda dziewczyna staje się aktywna seksualnie. Dlatego nastolatki potrzebują, kiedy skończyły 11 lat. Szczepionka HPV badano od wielu lat w wielu dzieci i młodych dorosłych. To okazała się być bezpieczne, bardzo skuteczne.

 • Szczepionka przeciw grypie chroni przed wirusami przewidywanych spowodować grypę w nadchodzącym sezonie. Jest to szczególnie ważne dla dzieci z przewlekłymi chorobami medycznymi, takimi jak astma i cukrzycy. Twoje dziecko potrzebuje szczepionki przeciw grypie co roku począwszy od 6 miesiąca życia.


Czego mogę się spodziewać patrząc w przyszłość?

Oczekiwać, aby usłyszeć więcej od twojego nastolatka lekarzem o szczepionkach. Każdy nastolatek musi być zabezpieczone przed tymi poważnych (śmiertelnych) i chorób. Lekarz może dostarczyć pisemną informacje o bezpieczeństwie i skuteczności tych szczepionek.