Cambler

Pracowników opieki zdrowotnej: zapobiegania zakażeniu HIV

HIV rozprzestrzenia się z człowieka na człowieka przez płyny ustrojowe. Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się zakażenia HIV, należy CDC wytyczne kontroli zakażeń, które były nauczane w szkole lub placówce opieki zdrowotnej. Wytyczne te są dla Twojego bezpieczeństwa.

Użyj wytyczne CDC

Recenzję i wykonaj standardowe środki ostrożności i zasady pracodawcy. Poniżej znajdują się ogólne wskazówki oparte na wytycznych CDC. Mogą one pomóc w ochronie przed HIV.

  • Nosić rękawice każdej chwili możesz skontaktować się z jakąkolwiek płynu ustrojowego (z wyjątkiem potu), błon śluzowych lub uszkodzonej skórze. Pamiętaj, aby zmienić rękawice i umyć ręce od pacjentów.

  • Umyć dokładnie ręce po kontakcie z płynami ustrojowymi, a zaraz po usunięciu rękawiczki.

  • Wyrzucać igieł prawidłowo umieszczając je w pojemniku na ostre przedmioty zaraz po użyciu. Nie Przypomnę, wyginać, albo złamać igły lub usunąć je ze strzykawki.

  • Nosić odzież ochronną, jak maski, okulary, fartuchy i płyny w trakcie procedur, w których ciało może splash lub sprayu.

  • Zachowaj ręcznych urządzeń wentylacyjnych przydać. Jednorazowe urządzenia, w tym torby reanimacji i ustniki, powinny być widoczne i łatwo dostępne.

Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) opracowała wytyczne kontroli zakażeń zwanych Standardowe środki ostrożności. Wytyczne te zapobiegają rozprzestrzenianiu się wszystkich bakterii, w tym HIV. Śledź je zgodnie z zasadami swojego pracodawcy.