Cambler

Co trzeba wiedzieć o AIDS

Niektórzy ludzie tak bardzo boją się zakażenia HIV, wirus, który może powodować AIDS, nie będą sobie ręce z kimś, kto jest nosicielem wirusa HIV.

Ale nie można dostać zakażenia, chyba że masz niezabezpieczony kontakt seksualny z osobą zakażoną, igieł akcji lub wejść w kontakt z zakażoną krwią lub produktami krwi.

HIV nie jest przenoszony przez przypadkowy kontakt. Nie można uzyskać go od dzielenia fontanny wody, toalety, ołówki i długopisy. I to nie rozprzestrzenia się poprzez kaszel lub kichanie, łzy, pot, mocz lub ślinę.

Nauka następujące fakty o HIV i AIDS może pomóc chronić się i rozwiać swoje obawy.

Aby uchronić się od śmiertelnego wirusa AIDS, jest to konieczne, aby zrozumieć, jak to się rozprzestrzenia.

Transmisja seksualna

Homoseksualiści i heteroseksualiści zarówno są zagrożone. Osób zakażonych HIV może przekazać nikomu, z którymi mają bezpośredni kontakt. Mężczyźni mogą zainfekować kobiet lub partnerów męskich, jak to kobiety. Jeśli jesteś rozwiązła, zwiększasz swoje szanse napotkania kogoś, kto jest zarażony.

Aby się zabezpieczyć, używać prezerwatyw, chyba że jesteś absolutnie pewien, twój partner nie jest nosicielem wirusa HIV.

Używania narkotyków i igły

Wstrzykiwanie narkotyków z kimś, kto jest nosicielem wirusa HIV powoduje ryzyko. Suszone krwi może pozostać na igłę lub wewnątrz strzykawki, a następnie przenosi się do następnego użytkownika. Bo nie można powiedzieć, patrząc, czy dana osoba ma HIV, używanie wspólnych igieł jest zawsze niebezpieczne.

Jesteś również zagrożony, jeśli masz jakieś części ciała przebite lub tatuaż. Jeśli masz jedną z tych procedur, upewnij się, że osoba świadcząca usługi korzysta tylko nowe lub sterylnych igieł.

Transfuzje krwi

Dziś, we krwi, który jest używany podczas transfuzji w Europie jest rygorystycznie testowane na obecność wirusa HIV i kilka innych zakaźnych wirusów, więc istnieje tylko niewielka szansa na uzyskanie HIV od transfuzji. To nie był przypadek dziesięć lat temu.

Powstrzymanie rozprzestrzeniania

Następujące kroki mogą pomóc zapobiec rozprzestrzenianiu się HIV i AIDS.

  • Dowiedzieć się jak najwięcej na temat HIV i AIDS, więc można chronić siebie. Podziel się swoją wiedzą z członkami rodziny i przyjaciółmi.

  • Jeśli nie znają historii swojego partnera seksualnego, powstrzymać się od stosunków płciowych lub stosować prezerwatywy podczas seksu.

  • Nie wstrzykiwać narkotyki wszelkiego rodzaju. Nie używać wspólnych igieł i strzykawek. Skontaktuj się z lekarzem, jeśli masz problem z narkotykami.

  • Mieć test na HIV, jeśli już udział w niebezpiecznej płci lub narkotyków. Zachęcania znajomych, którzy wierzą, mogą być zakażone, aby zrobić to samo.

  • Odroczenie ciąży, jeśli jest to możliwe, zostałeś zainfekowany. Nienarodzone dzieci mogą zarazić się chorobą od matek, choć są leki, które mogą temu zapobiec. Lekarz może zaoferować porady, jak usługi planowania może rodzinę.

Edukacja jest kluczem do zapobiegania AIDS. W celu uzyskania dalszych informacji, skontaktuj się z tych zasobów: infolinia Europejskiego Stowarzyszenia Zdrowia Społecznego, 919-361-8488, http://www.ashastd.org/herpes/herpes_hotline.cfm www, oraz HIV / AIDS Edukacja i Resource Center, http:// www.aidsinfo.nih.gov/.