Cambler

Jak fibromyalgia wpływa na życie seksualne

Seksualność jest ważną częścią zdrowego życia. Intymność oferuje przyjemność, stres ulgę i głęboki związek ze swoim partnerem. Niektóre dane sugerują nawet może pomóc złagodzić ból przewlekły.

Ale zbyt często, fibromialgię wpływa na zdolność do odczuwania, dotknąć i swobodnego przemieszczania się w trakcie czynności seksualnych. W rzeczywistości, aż połowa wszystkich kobiet z zagadnień raportu fibromialgii z intymności. Niektóre doświadczenia mniej pragnienie i podniecenie. Inni mają ból podczas stosunku.

Lekarz nie może zapytać o te problemy. To może być trudne, aby doprowadzić je na własną rękę. Ale ich wpływ na Twoje życie-i Twoich partner's-jest bardzo realne. Otwarta dyskusja z partnerem i zespołem opieki zdrowotnej może być pierwszym krokiem w kierunku przywrócenia zdrowia seksualnego.

Problemy fizyczne i emocjonalne

Seksualności obejmuje zarówno zdrowe ciało i umysł. Fibromialgia może negatywnie wpłynąć zarówno.

Osób z fibromyalgia mają podwyższoną wrażliwość na ból. Odczucia i ciśnienia, które mogą być przyjemne dla niektórych mogą być niewygodne lub bolesne dla ciebie. Na przykład, jeśli masz bóle twarzy lub głowy, nawet całowanie może być nie do zniesienia.

Inne objawy fibromialgii, w tym sztywność i trudności w zasypianiu, mogą również intymność trudne. I skutki uboczne leków przeciwdepresyjnych lub innych leków może zmniejszyć chęć.

Psychologicznie, fibromyalgia i depresja często idą w parze. Depresja jest znany na obniżenie popędu płciowego. Co więcej, stres życia z przewlekłą chorobą może powodować napięcia w relacji, która zakłóca intymność.

Ponieważ tak wiele więcej kobiet niż mężczyzn ma wpływ na fibromialgię, naukowcy wiedzą więcej o tych kwestiach w kobiety. Jednak problemy seksualne mogą mieć wpływ na ludzi, którzy mają choroby, jak również.

Podaje wzór

W następstwie planu leczenia fibromialgii może poprawić wszystkie aspekty życia, w tym życia seksualnego. Ból, depresja i problemy seksualne tworzyć błędne koło. Biorąc leki i odbierania doradczych w celu poprawy objawów fibromialgii może zatrzymać tę spiralę.

Mając otwartą, szczerą rozmowę z współmałżonka lub partnera o intymności jest krytyczna. Zwracając się do siebie w czasie stresu może poprawić swoje relacje i pomóc w identyfikacji przyczyn Twoich problemów. Na przykład może się okazać, że on lub ona jak więcej intymności, ale boi się, że powoduje ci ból. Doradca seksualnej lub związek może pomóc pracować razem, aby rozwiązać zarówno potrzeb.

Nie tylko mówić

Oprócz omówienia problemu, można również podjąć praktyczne kroki, aby poradzić sobie z efektami fibromialgii jest. Fizjoterapeuta z doświadczeniem w leczeniu fibromialgii może nauczyć się ćwiczeń, które budują swoją siłę i wytrzymałość. On lub ona może również zaproponować sposoby modyfikacji aktywności seksualnej w celu zmniejszenia bólu.

Na własną rękę, spróbuj zwiedzania różne pozycje seksualne, które unikają presji na swoich punktów przetargowych. Może się okazać, pozy, które nie stawiają nacisk na twój brzuch, takie jak te, w których leżysz na boku, bardziej komfortowe.

Może to być pomocne w obsłudze uśmierza terapie, takie jak leki lub ciepła przed lub w trakcie czynności seksualnej. I rozważyć próbuje alternatywnych metod ekspresji seksualnej oprócz stosunku. Mogą zaoferować podobne korzyści fizyczne i emocjonalne oraz przybliży was do swojego partnera, jak również.