Cambler

Otyłości, depresji i fibromialgia

Pytanie:

Moja matka została zdiagnozowana z fibromyalgia i poniósł z nim przez trzy lata. Ona została otyłych znacznie jej życia i zmaga się z depresją. Czy istnieje badanie lub informacje o związku pomiędzy otyłością, depresji i fibromialgii?

Odpowiedź:

Wiele badań stwierdzić, że depresja i fibromialgii są ściśle związane.

Osoba z fibromialgii jest bardziej prawdopodobne, że depresji niż osoby, która nie ma fibromyalgia. A niektóre z najbardziej skutecznych leków w leczeniu fibromialgii są antydepresanty.

Badania łączące otyłość i fibromialgii są bardziej ograniczone:

  • Badania opublikowane w grudniu 2008 r. okazało się, że 45% osób z fibromyalgia były otyłe. Kolejne 28% miało nadwagę. Mniejszym badaniu z kwietnia 2009 miał podobne wyniki.

  • Obydwa z tych badań stwierdzono, że otyłość wiązało się z cięższych objawów fibromialgii.

  • Badanie 2005 okazało się, że osoby z nadwagą i otyłością z fibromyalgia poprawiła, gdy stracił na wadze.

Badania te rzucają nieco światła na przyczyny fibromialgii lub dlaczego otyłość i depresja są z nim związane. Wiele z objawów tych zaburzeń, zachodzą na siebie. Na przykład, osoba może zmęczenie spowodowane depresją lub fibromialgia lub z obu.

Jest możliwe, że fibromyalgia faktycznie prowadzi do depresji. O długotrwałe, bolesne choroby bez znanej przyczyny i bez idealnego leczenia, takich jak fibromyalgia, może wywołać depresję.

Ale jest to również możliwe, że depresja jest na pierwszym miejscu. Mając fibromialgii i depresji może dokonać osoba, mniej prawdopodobne, aby wykonywać, co zwiększa ryzyko otyłością.

Jest dość dobre dowody sugerujące związek między otyłością, depresji i fibromialgii. Wyzwaniem jest dowiedzieć się, co te linki na myśli i co z nimi zrobić. Oczywiście, mamy wiele do nauczenia się o fibromialgii i chorób, które często towarzyszą jej.